Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UBEE EVW3226 - konfiguracja dodatkowych routerów WiFi

19 Sty 2015 22:06 3936 4
  • Poziom 5  
    Witam,

UPC zaszczyciło mnie urządzeniem UBEE EVW3226. Jeśli o połączenie ETH1 bezpośrednio do komputera nie mogę mieć zastrzeżeń (prędkość jest taka jaką UPC sugeruje). Mam jednak problem z podłączeniem dwóch dodatkowych routerów. Założenie jest takie:
    UBEE EVW3226 - podłączony do niego PC przez ETH1, router w drugim pokoju do ETH2, router w trzecim pomieszczeniu do ETH3.
    Chcę by każdy pracował na tym samym SSID.
    Do routera z ETH2 będą podłączone wyłącznie urządzenia mobilne max 5.
    Do routera z ETH3 będą podłączone TV, DVD plus 2-5 urządzeń mobilnych.

Dysponuję wspomnianym UBE EVW3226, Linksys WRT160N, ASUS RT-N10 LX i ASUS RT-N10E.

Proszę o pomoc jak to połączyć, a przede wszystkim czy z tym sprzętem dam radę.
  • Poziom 43  
    Kable z Ubee wpinasz do portów LAN w swoich routerach (nie WAN), na każdym ustawiasz nazwę sieci, wyłączasz DHCP i Twoje routery robią za Access Pointy.

Dodano po 4 [minuty]:

Ubee domyślnie ma 192.168.0.1 dla LAN więc Twoje urządzenia muszą mieć inne IP przypisane dla LAN, aby nie było konfliktu adresów.
  • Poziom 5  
    Dziękuję za informację. Proszę jeszcze o podpowiedź jak mam ustawić IP, DNSy i maski sieci by to wszystko ze sobą współgrało tzn. by każdy komputer/urządzenie mobilne widziało pozostałe np. by niezależnie od routera TV był widoczny dla urządzeń. Czy podłączając routery muszę być w obrębie 192.168.0.x czy mogę np. mieć dla UBEE 192.168.0.x, dla drugiego routera 192.168.1.x itd., czy powinienem przydzielić zakresy IP po np. 50 w ramach 192.168.0.x ustawionych dla podstawowego w UBEE? Jak ew. wtedy ustawić DNS i maski na dwóch routerach?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    na ubee zostawiasz wlaczony DHCP, na pozostalych wylaczasz.

porty lan ubee spinasz z portami lan pozostalych routerow - nie mylic z WAN

ubee lan -> router 1 lan
    ubee lan -> router 2 lan

tyle w temacie.

co najwyzej ustawic adres lokalny lan dla routerow na 192.168.0.2 oraz 192.168.0.3
  • Poziom 5  
    Wszystko działa. Dziękuję!