Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wpływ przedwzmacniacza na dźwięk mikrofonu dynamicznego

c3rdic 19 Sty 2015 22:52 534 0
  • #1 19 Sty 2015 22:52
    c3rdic
    Poziom 7  

Witam,

dostałem w prezencie mikrofon dynamiczny Sennheiser e825. Ma być używany przede wszystkim do karaoke. Wiem, że muszę kupić przedwzmacniacz, żeby go podpiąć do kompa. Mam jednak 2 pytania związane z tematem:

1. Niepotrzebny jest mi przedwzmacniacz z jakimiś bajerami. Zależy mi jedynie na najtańszym transparentnym wzmocnieniu sygnału, który jednak nie zuboży i nie zaszumi tego co wyjdzie z mikrofonu. Czy najtańsze modele np. Vivanco MA225 za 75 zł wystarczą? Czy może trzeba zainwestować jakąś większą kwotę, żeby nie dostać wkurzająco zaszumionego sygnału? Nie wiem jaka jest skala problemu szumów i zniekształceń przy takim wzmacnianiu. Warto dołożyć do filtra górnoprzepustowego? Rozumiem, że jego zadaniem jest wycięcie niskoczęstotliwościowego szumu, który nabiera mocy przy wzmacnianiu sygnału?

2. W mojej starej karcie dźwiękowej Creative X-Fi mam rozwalone wejście i będę musiał używać na razie zintegrowanej karty, która ma próbkowanie A/D 16-bitowe. Rozumiem, że to w dużej części kwestia subiektywna, ale czy 16-bit (96kHz) nie zmniejszy jakości jaką teoretycznie może zaoferować trochę lepszy mikrofon?

Z góry dziękuję za pomoc.

1 0