Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWT 810 - Pralka nie wiruje po czyszczeniu octem

20 Sty 2015 00:02 3006 2
  • Poziom 2  
    Żona zafundowała pralce pranie z octem i wysoką temperaturą. Drugie czy trzecie pranie po czyszczeniu coś w trakcie prania dziwnie chrobotało... i pralka nie odwirowała prania.
    Wcześniej też miała czasami takie akcje, że dopiero 3-4 wirowanie dało radę faktycznie odwirować.
    Teraz pralkę otworzyłem, odkręciłem taką gumową część między filtrem pompy a bębnęm, która ma gumową kulkę w środku (wychodzi, że hydrostat). Oczyściłem to ze szlamu mechanicznie. Filtr pompy wyczyściłem (wody przy rozbieraniu było po samą krawędź otworu przez który się ten filtr wyciąga).
    Pompa jest sprawna raczej, bo była wymieniana jakiś niecały rok temu - odłączyłem, wygląda ok.

Teraz na otwartych bokach, jak puszczam program wirowania, to pyka, buczy, szumi... i albo nie robi nic, albo przekręca się w pozycję spuszczania wody.

Jak najłatwiej wywnioskować co się w niej zepsuło? I czy jest opcja, że to coś prostego, czy jeśli czyszczenie nie pomogło to raczej będzie coś bardziej poważnego?
  • Poziom 17  
    Dokładnie wyczyść układ odpływowy - wszystkie węże łącznie z pompą. Wymontuj pompę, rozkręcić i wyczyścić. Do sprawdzenia także wężyk od hydrostatu wraz z kubkiem i sam hydrostat.
  • Poziom 2  
    Przedmuchałem wszystkie rury które dochodzą do filtra pompy. Pompę przeczyściłem już wczoraj. Ale to chyba będzie coś z silnikiem, bo na programie płukania powinna chyba choć trochę bębnem pokręcić... a ona tylko nabiera wody, potem długo milczy i wypuszcza wodę.
    Zmyliło mnie to, że według zeznań żony pranie szło normalnie.

EDIT:
    A jednak silnik.
    Wykręciłem, przeczyściłem... szczotki zjechane już prawie maksymalnie, ale dało się je jeszcze trochę wypchnąć, więc te pare prań pralka przetrzyma, zanim kupię nowe.

Dzięki za pomoc, temat można zamknąć.