Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tablet Lenovo Yoga 2 - wyłącza się i nie ładuje baterii do pełna

20 Sty 2015 10:38 28254 20
  • Poziom 9  
    Witam .
    Tablet nie ma jeszcze miesiąca i już ma problem z na ładowaniem baterii do całkowitej pojemności :-( .Poza tym wyłącza się często i nieraz ciężko jest go ponownie załączyć . Ma może ktoś jakiś pomysł na to co można by było z nim zrobić ? , na myśl przychodzi mi oddanie do serwisu , ale słyszałem wiele nie pochlebnych opinii o serwisie Lenovo .
  • Poziom 15  
    Nie sugeruj się tym, co słyszałeś. Póki jest gwarancja dzwonisz do serwisu, lub wypełniasz formularz na stronie (nie wiem jak jest w Lenovo) i powinni przysłać po niego kuriera.

Urządzenia przenośne często mają problem z włączeniem się, jeżeli bateria jest rozładowana do zera (o%). Trzeba odczekać kilka minut. Jeżeli u Cb nie włącza się mimo naładowanej baterii, to wiadomo - reklamacja. Druga sprawa - niektórzy producenci dają Ci możliwość wydłużenia żywotności baterii, włączając opcję ładowania do 80% pojemności - np SAMSUNG. Stosuje się to, kiedy sporadycznie korzystamy z pracy na baterii.
  • Poziom 9  
    Ten tablet ma długi czas ładowania baterii , z racji pojemności - 9300 mAh , no ale bez przesady cała noc to za mało aby naładować do pełnej pojemności . Mam zainstalowany program Battery Monitor z dokładnymi danymi odnośnie ładowania , pojemności i statystyk i z niego wynika że jest podłączona ładowarka a bateria jest w trybie rozładowania . sprawdzałem na innej ładowarce i to samo . W sumie to dziwne bo ładowarka jest ciepła , teraz nawet gdy odpinam kabelek od ładowarki to tablet się wyłącza ! :-(
  • Poziom 9  
    Jutro tablet jedzie do Niemiec ,serwis Mediona załatwia naprawy gwarancyjne Lenovo . Troszkę się się tego obawiam , ale napiszę jak załatwią temat naprawy .
  • Poziom 43  
    dar-jaw napisał:
    Jutro tablet jedzie do Niemiec ,serwis Mediona załatwia naprawy gwarancyjne Lenovo . Troszkę się się tego obawiam , ale napiszę jak załatwią temat naprawy .
    To w Poslce nie ma serwisu ?
    Oddajesz do sprzedawcy i nic Cie więcej nie interesuje.
  • Poziom 9  
    Hmm...tablet jest wzięty wraz z usługą Free Net od Orange . Umowę zawarłem przez internet , więc z salonu tej sieci dzwoniłem wczoraj do Centrum Pomocy Technicznej , numer widnieje na karcie gwarancyjnej . Konsultant zaproponował abym zrobił reset do ustawień fabrycznych ,ale nie mogłem załączyć tabletu , bo się wciąż restartował . W końcu spisał dane i wysłał mi na maila druczek do naklejenia na paczkę - przesyłka jest bezpłatna.
    Gwarancja jest typu Door-to-Door ,a ja muszę lecieć na pocztę . Niby kurier powinien zabrać mi uszkodzony sprzęt z domu , ale machnąłem na to ręką .
  • Poziom 9  
    Myślę że tak będzie szybciej , naprawa trwa do15 dni roboczych a wiec ze trzy tygodnie nie będę z niego klikał .
    Dzisiaj działa ,, prawie " dobrze , wyłączył się tylko raz i naładował się przez noc do ,,aż" 72% pojemności ;-)
  • Poziom 2  
    Podłączam się do tematu – mam podobny problem z wersją 8", ładuje się chyba ok ale też sam się wyłącza, a potem ciężko go włączyć, jakby przestawał działać przycisk zasilania.

No i witam użytkowników forum, bo mimo że konto mam od dawna, to chyba mój pierwszy post :)
  • Poziom 8  
    Witam. Mój Lenovo Yoga 2 działa normalnie.
    Poza pękniętym ekranem nic mu nie jest;)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Tablet był dwa razy w naprawie , za pierwszym razem została wymieniona uszkodzona część elektryczna (Mainboard). Można uznać że ustrka polegająca na ciągłym wyłączaniu się urządzenia i braku jego ładowania została usunięta .Po tej naprawie jednak przestało poprawnie działać Wi-Fi , to znaczy bardzo blisko routera jest w porządku , po oddaleniu się około trzech , czterech metrów sygnał gwałtownie spada , sprawdzałem programem speed test . Sygnał jest tak słaby , że uniemożliwia praktycznie otwieranie stron internetowych .
    Po drugiej naprawie przysłali opinie że sygnał Wi-Fi jest zgodny z parametrami podanymi przez producenta , nawet do niego nie zaglądali .
    Tablet jest niepoprawnie złożony , co można stwierdzić po charakterystycznym klikaniu przy dotyku tyłu obudowy , świadczy to o uszkodzeniu zaczepów przy pierwszym demontażu i prawdopodobnie braku styku na antenie Wi-Fi.
    Poza tym na wyświetlaczu pozostała biała plama , widoczna doskonale zwłaszcza przy dotykania tyłu obudowy .
    Temat załatwiłem połowicznie ...kupiłem repeater wi-fi i mogę używać tabletu nie siedząc bezpośrednio pod routerem :cry:
  • Poziom 6  
    Mam ten modeli nie zauważyłem takiego problemu.
  • Poziom 9  
    Nie masz problemu i prawdopodobnie nie będziesz go miał , Lenovo Yoga 2 to rewelacyjny tablet , ze świetną baterią , doskonałym ekranem i dźwiękiem . Ja mam pecha i trafił mi się taki w którym była uszkodzona płyta główna i w serwisie Mediona mi go trochę spieprzyli .
  • Poziom 1  
    miałem ten sam problem.
    Bateria raz się ładowała raz nie. Problemem okazały się używane przewody. Mam ich kilka i podłączałem pod którykolwiek. Z pomocą przyszedł program "Battery Monitor Widget". Bardzo dokładnie pokazuje stan, prąd i napięcie ładowania, i co najważniejsze posiada historię przebiegu procesu ładowania/rozładowania baterii.
    Co ciekawe. Na trzech różnych przewodach, na tej samej ładowarce program pokazywał ładowanie w granicach 400 -700 mA, ale poziom naładowania baterii spadał. Natomiast na czwartym przewodzie program pokazuje rozładowywanie baterii z prędkością -1100 mA, natomiast poziom baterii rośnie :D.
    Jest to przewód wraz z ładowarką od tabletu Prestigio

• Poziom 43  
    Problem jest w "zawartości" kabla. Jeśli jest to czyste USB, to prąd ładowania będzie mały. Jeśli ma dodatkowe rezystory, to zwiększy się prąd. To tablet ustala, na podstawie ew. rezystorów, czy jest podłączony pod port USB, czy pod ładowarkę.
  • Poziom 8  
    Wtracę parę słów od siebie
    U mnie w rodzinie są dwa tablety yoga 2 mój posiadam od 1,5roku i jest wszystko okej tablet cudo (wersja z LTE) polecam każdemu
    Natomiast moja siostra ma yoge 2 w wersji bez LTE i po 6 miesiącach zaczął się szybko rozładowywać i samemu się wyłączać więc możliwe że lepiej brać wersje z LTE ;-)
    Ja że swojej strony mogę powiedzieć że zostanę przy tej marce następny na 100% będzie Yoga 3
  • Poziom 12  
    W środku baterii li-ion oprócz ogniw jest specjalna płytka(jak płyta główna w komputerze), która steruje ładowaniem baterii. Być może to właśnie oprogramowanie baterii na płytce nie pozwala jej naładować do 100%; takie działanie może wydłużyć czas życia baterii.
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich . Tak czytam sobie forum i postanowilem napisac o moim tablecie Lenovo Yoga 2 10' ,moze komus pomoge . Otoz na poczatku tablet ladowal sie normalnie (orginalna ladowarka Lenovo} , po jakims czasie ladowanie trwalo cala noc a tablet nie byl naladowany do konca , jeszcze na domiar zlego przerywal ladowanie i musialem kombinowac , musialem poruszac kablem przy ladowarce aby zaczal dzialac ,zamiana kabli nic nie dawala (bylo to samo) .w koncu doszlo do tego , ze kabel przy ladowarce musial byc caly czas naprezony w ktoras strone aby sie ladowal . Mysle sobie ,ze to wina wejscia USB w ladowarce , zimny lut lub cos podobnego no i postanowilem rozebrac zasilacz i sprawdzic co jest z nim . Po otwarciu zasilacza zobaczylem co jest nie tak . Otoz totalne Chinskie badziewie , plytka zasilacza jest polaczona na styk poprzez jakies styki sprezyste z plytka zasilacza przez co po odksztalceniu sie tych blaszek nie ma polaczenia 240V z plytka zasilacza no i nie ma ladowania . wiele sie nie zastanawiajac usunalem te styki i kabelkami zlutowalem to wszystko . no i teraz jest wszysko ok zasilacz dziala jak nowy . Nadmieniam , ze mialem juz podobny problem z innym urzadzeniem ten sam problem taka sama naprawa .No i to na tyle mysle , ze wiekszosc problemow z ladowaniem bedzie miala to podloze (no chyba ,ze ktos spali zasilacz) .Przepraszm za brak polskich znakow ale mam klawiatore do tego tabletu Model;BKC600 i nie moge jej skonfigurowac aby wstwiala polskie znaki oraz nie wiem jaka musi byc kombinacja klawiszy na polskie znaki Pozdrawiam MarekK.
  • Poziom 43  
    dgolf napisał:
    Dlaczego ten wpis jeszcze nie został zbanowany
    Bo mówi prawdę :D.
    Kolego, polecam nauke czytania ze zrozumieniem i nie pisanie bzdur.
    Natomiast odzywki o piciu, zachowaj do siebie, bo tu nie miejsce na takie odzywki.
    Prośba do Ciebie, jeśli się nie znasz na czymś, to nie zabieraj głosu. O prądzie decyduje nie tylko wydajność źródła, ale również rezystory "konfiguracyjne", jakie znajdują się we wtyku i to od nich zależy, czy prąd będzie 500mA, czy też większy.
    Najczęściej w tabletach i smartfonach montowany jest układ scalony MAX14578 i jemu podobne.

Jak widać z aplikacji, do ustawienia prądu potrzebne są rezystory konfiguracyjne.