Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP Pavilion dv9000 - Raz się włącza, raz nie,po wyłączeniu palą się diody

20 Sty 2015 11:03 1317 8
  • Poziom 6  
    Witam, mam laptopa HP Pavilion Dv9000 - tak pisze na klapie, natomiast pod laptopem jest taki napis HP Pavilion DV9790 ew. Parametry laptopa to: 4GB ram, Intel Core 2 Duo 2500 T9300, grafika Geforce 512 MB, dysk 250GB.

Kupiłem go na allegro i mam otóż taki kłopot.
    Włączyłem pierwszy raz wszystko fajnie śmiga i chodzi, po pierwszym wyłączeniu laptopa zauważyłem że palą się przyciski multimedialne od szybkiego uruchamiania Quick Lanuch czy jakoś tak zaznaczyłem na zdjęciu które wrzuciłem i jeszcze dioda od wi-fi też się pali. Wyłączyłem kabel od zasilania z prądu i moje zdziwienie że nadal się palą te ikonki, i tutaj chce powiedzieć że palą się do tego czasu aż sie wyczerpie bateria.

Potem chciałem zrobić eksperyment i wyłożyłem baterie z laptopa i ikonki zgasły, a gdy podłączyłem zasilacz znów (mimo wyjętej baterii) ikonki znów się zapaliły.

To nie koniec kłopotów:
    Gdy jest wyjęta bateria a jest podpięty zasilacz, laptopa nie da rady włączyć (a ikonki się świecą :))
    A gdy włożyłem baterie (rozładowaną) laptop również nie chce się włączyć (mimo że jest na zasilaczu - a na zasilaczu jak wiemy powinien sie włączyć zawsze!)

Wtedy muszę eksperymentować żeby go włączyć trzymać go jakoś dłużej na zasilaczu i wyciągać baterie i wkładać na przemian wtedy się włącza ale to na dłuższą metę nie da rady.

Dodam jeszcze że bateria jest przekreślona czerwonym krzyżykiem (ale swoje trzyma jakieś 30min)

Facet od którego kupiłem go twierdzi że zostało w nim wymienione gniazdo zasilania oraz taśma do gniazda dźwięku.

Nie wiem co to może być i nie wiem czy jest sens nieść go do serwisu czy moze na częśći sprzedać.

Pomóżcie proszę WAS.

Laptop HP Pavilion dv9000 - Raz się włącza, raz nie,po wyłączeniu palą się diody
  • Poziom 35  
    Przemekk1991 napisał:

Kupiłem go na allegro i mam otóz taki kłopot.
    Włączyłem pierwszy raz wszystko fajnie smiga i chodzi, po pierwszym wyłączeniu laptopa zauważyłem że palą się przyciski multimedialne od szybkiego uruchamiania Quick Lanuch czy jakoś tak zaznaczyłem na zdjęciu które wrzuciłem i jeszcze dioda od wi-fi też się pali. Wyłączyłem kabel od zasilania z prądu i moje zdziwienie że nadal się palą te ikonki, i tutaj chce powiedzieć że palą się do tego czasu aż sie wyczerpie bateria.

Potem chciałem zrobic eksperyment i wyłożyłem baterie z laptopa i ikonki zgasły, a gdy podłączyłem zasilacz znów (mimo wyjętej baterii) ikonki znów się zapaliły.

To nie koniec kłopotów:

Kolego. Kupiłeś na allegro super awaryjny laptop (miliony tematów na tym i innych forach) i dziwisz się, że coś nie działa lub działa.

Dla mnie są to typowe objawy (o ile dobrze rozumiem dalszą część Twojej wypowiedzi) dla tego modelu związane z chipami bga nvidia w dv9000.

Działa Ci sprawdzanie błędów w przeglądarce? Bo o stylistyce i zawartości merytorycznej tekstu to nie wspomnę.
  • Poziom 6  
    Sorry za błędy. Powiedz mi czy opłaca się robić takie coś w serwisie i ile może takie coś kosztować ?

Podaj oznaczenie płyty głównej.

Za ile kupiłeś ten sprzęt?
  • Poziom 6  
    Kupiłem za 430zł, Oznaczenia? Hmm za bardzo sie nie znam, o to chodzi?

Nazwa płyty głównej --- Hewlett-Packard HP Pavilion dv9700 Notebook PC
    Mikroukład płyty głównej --- Intel Crestline-PM PM965
  • Poziom 6  
    Nikt mi już nie pomoże ??
  • Poziom 35  
    Poszukaj co to znaczy " oznaczenie płyty głównej w laptopie".

Co do pomocy, to jakiej pomocy oczekujesz?
    Skończy się ta sprawa w serwisie - o ile jesteś w stanie zapłacic za naprawę prawie tyle ile dałeś za laptop.
  • Poziom 6  
    diseasekowalski taki jestes niby bystry ??
    Haha wiesz co sie okazało, że laptop ma problemy z układem zasilania i nie jest to wcale wielka suma za naprawę, a ty zamiast pomóc dla zielonego człowieka z tą płytą główną ironicznie każesz szukać mi co to znaczy.

Jak widać i na tym forum nikt nie miał pojęcia co to może być, a serwisant od razu rozpoznał wadę a przecież opisałem ją wyraźnie na forum.

Pozdro.
    Moderowany przez salmon:

3.1.9. Zabronione jest rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

• Poziom 35  
    I tak ciężko było zanieść do serwisu? ;-)