Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zelmer 377 Julita - Włącznik działający odwrotnie.

20 Jan 2015 12:17 810 3
  • Level 38  
    Witam!
    Jak w temacie, wymieniłem bezpiecznik w sokowirówce i niby wszystko działa ok, ale moją uwagę przykuł włącznik. Sokowirówka powinna się wg mnie uruchamiać w momencie, kiedy wciskam włącznik na pozycję "I", a jest odwrotnie. Kiedy wduszone jest "0" silnik zaczyna pracować. (Żeby było obrazowo, w pozycji jak na zdjęciu, silnik nie pracuje.) Dlaczego?

Zelmer 377 Julita - Włącznik działający odwrotnie.

Z góry dziękuję za wskazówki.
    Pozdrawiam
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 15  
    Producent sokowirówki lub przełącznika pomylił się w czasie montażu, wszyscy jesteśmy ludźmi i błędy się zdarzają. Chociaż kontrola jakości powinna to wykryć.
    Ostatnio kupiłem drzwi w których zamek był do góry nogami zamontowany.

Pozdrawiam
  • Level 38  
    Hm, aż mi się nie chce wierzyć :), nawet włącznik odwróciłem, ale odwrotnie jest tak samo ;).
  • Level 34  
    Nie włącznik trzeba odwrócić - bo to nic nie da. Trzeba odwrócić tylko sam "kapselek", "kołysko-przycisk", który jest prawdopodobnie zamocowany na dwóch kołeczkach po boku włącznika. Tyle, że należy to zrobić bardzo ostrożnie, by nic nie połamać - a i sprężynka potrafi też "wystrzelić". W razie porażki ta część kosztuje ok. 20 zł...