Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która lodówka? BOSH KGN33Y42 vs SAMSUNG RB29FERNCSS vs ELECTROLUX EN3241AOX

20 Sty 2015 12:40 3738 6
 • Poziom 2  
  Cześć,

  Szykuję się do wymiany lodówki. Wstępnie zastanawiam się nad poniższymi:

  - BOSH KGN33Y42
  - SAMSUNG RB29FERNCSS
  - ELECTROLUX EN 3241AOX

  Lodówki są bardzo podobne zarówno z wyglądu (oraz pod względem pojemności) jak i funkcjonalnie - sterowanie elektroniczne, no frost itp.

  Pod względem zużycia energii, najkorzystniej wypada Samsung (252 kWh/rok) z niewielką przewagą nad Boshem (266 kWh/rok).

  Wszystkie mają po jednym termostacie, Bosh ma dwa termostaty.

  Którą z powyższych byście wybrali i dlaczego?
 • SterControlSterControl
 • Poziom 14  
  rowniez stoje przed decyzja o zakupie lodowki - wolnostojaca - czarna, jednak czy lepiej z dwoma agregatami/termostatami czy z pojedynczym ? no i Indesit czy Hotpoint Ariston ? ...
 • SterControlSterControl
 • Poziom 12  
  Ja mam samsunga drugi rok. Na razie wszystko działa bez zarzutów. Agregat pracuje tak cicho że trzeba się wsłuchiwać żeby go usłyszeć. Szwagier ma bosha popękały uchwyty plastykowe i nie można ich kupić.
  Ale trudno jednoznacznie doradzać bo można sie natknąć na wadliwy egzemplarz i wszystkie opinie można wyrzucić w kosz
 • Poziom 22  
  Chłodziarki Electroluxa pracują stosunkowo cicho (jak na NoFrost) ale "słabo" chłodzą. Jeśli chodzi o chłodziarki z grupy Indesit/Hotpoint-Ariston to te z kolei bardziej chłodzą (można porównać do starych lodówek), ale system bez szronowy jest głośniejszy, lubią wydawać dźwięki.

  Gdybym miał wybierać to albo Hotpoin-Ariston (ze względu na dobre chłodzenie, dobrze rozplanowane wnętrze, które jest śnieżno białe) albo coś z Samsunga- również świetnie rozplanowane wnętrza, dobre parametry i ciekawy design.

  A jeśli chodzi o niezawodność to: loteria ,loteria i jeszcze raz loteria. O ile w przypadku pralek, zmywarek czy też piekarników można wybrać lepszy bądź gorszy sprzęt to w przypadku chłodziarki kierował bym się bardziej osobistymi preferencjami, wyglądem i użytecznością niż niezawodnością bo tutaj by trzeba było wróżyć z fusów która się prędzej rozszczelni etc.
 • Poziom 14  
  @Przemeek1988 - utwierdzasz mnie w przekonaniu aby kupić Hotpoint_Ariston - choć to chyba to samo co Indesit bo obie marki obsługuje serwis Indesita.
  Co do sprzętu jak piekarnik do 1300zł też masz jakąś wiedzę ? pralki ? zmywarki ? bo wszystko to musze niebawem kupić do nowej kuchni...
 • Poziom 22  
  Zarówno Indesit jak Hotpoint-Ariston należą do tej samej grupy Indesit, ale urządzenia sygnowane logo Hotpoint-Ariston są bardziej zaawansowane technologicznie i lepsze jakościowo.

  Jeśli piekarnik to AEG lub Electrolux (Tutaj polecam tylko modele produkowane w Niemczech w zakładach AEG /są jeszcze modele włoskiej produkcji- zakłady Zanussi). Modele niemieckie mają zdecydowanie lepszą blachę i same wykonanie jest o klasę wyżej. Jeśli chodzi o AEG to chyba wszystkie modele są made in Germany, natomiast jeśli Electrolux to część jest włoska a część niemiecka- m. in EOC45751OX ,EEB8585POX ,EOB6850AOX ,EOA5751AOZ ,EOB64201X (najlepiej upewnić się jeszcze przed zakupem- kraj produkcji widoczny jest na tabliczce znamionowej, która widoczna jest po otwarciu drzwi- na infolinii tej firmy tej informacji nie uzyskasz.
  Największym plusem tych piekarników jest fakt, że pieczą równo i nie przypalają-jeśli chodzi o ciasta-, szybko się nagrzewają, w zależności od modelu - ok 3 szyby frontowe, świetny design i świetna powłoka - łatwo się czyści i nie ma żadnych zacieków czy śladów palców.

  Jeśli pytasz o pralkę to polecam Bosch, modele ,które na początku typu mają symbol "WAE" (są polskiej produkcji /Łódź/ i mają możliwość wymiany łożysk bębna bez jego "rozcinania". Cieszą się dużą sprzedażą i najmniejszą niezawodnością z pośród wszystkich fabryk Bosch und Siemens Hausgeräte). Zwracam uwagę że oznaczenie "PL" na końcu typu (np. WAE24441PL ) nie świadczy, że dana pralka jest produkowana w Polsce a że ma panel w języku polskim, BY - panel w j. angielskim.
  Generalnie dobrze piorą, płuczą i wirują, są bardzo stabilne ( są modele o wadze 61kg jak również 81kg -jeśli masz możliwość to polecam te cięższe -tą informacje znajdziesz w karcie produktu dostępnej na ich stronie /specyfikacje techniczne/ )
  Dobre są też Gorenje- dobre wykonanie i wysoka kultura pracy. Pralki są produkowane u nich w Słowenii. Jeśli chodzi o slimy to we wszystkich modelach zbiorniki są klejone (nie można wymienić łożysk) ale to z uwagi na fakt ,że te pralki mają głębokość 44cm -to już jest głębokość końcowa licząc wystające drzwi i węże z tyłu pralki a pojemność aż 6 kg- czyli dużo jak na takie wymiary. Natomiast jeśli chodzi o pralki pełnowymiarowe o pojemności od 7kg wzwyż - zbiorniki bębna są w pełni rozbieralne i można przy takiej pralce jeszcze "podłubać".

  Jeśli chodzi o obsługę pogwarancyjną czy też zwykłe pytania przed zakupem (np. o kraj produkcji lub czy dany model ma wymienne łożyska czy też nie) to w Gorenje ,Bosch/Siemens jest to na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Na korzyść B/S przemawia jest fakt, że mają własną sieć serwisów fabrycznych -tak jak np. Miele.

  Jeśli zmywarka to również polecam coś z Bosch/Siemens - tutaj natomiast lepsze są modele z niemieckich fabryk- wszystkie 45-tki są produkowane w Dillingen (Niemcy), natomiast 60-tki są produkowane w Polsce (mają plastikowe dno) i w Niemczech (metalowe dno). Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat kraju produkcji to polecam kontakt z ich infolinią (wiedzą co sprzedają ,bo u niektórych producentów takie pytania to jakby wycięte z bajek były)
 • Poziom 12  
  "Cieszą się dużą sprzedażą i najmniejszą niezawodnością z pośród wszystkich fabryk Bosch"
  chyba największą niezawodnością