Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSX6010

20 Mar 2003 10:25 9673 20
  • Poziom 11  
    Mam nowy DSX6010, był oprogramowany i z zielonką.Niestety pokazywała się "normalna" plansza o Cyfrze+ ,itd.
    Zgodnie z radami zawartymi na forum próbowałem wgrać nową listę kanałów (stronka Winrobiego).Teraz mam ciekawe efekty:
    teoretycznie lista się wgrywa (próbowałem kilka różnych) ale pojawia się komunikat o braku dostępności kanałów.Jeżeli ściągam kanały z powrotem na kompa to pojawiają się puste pola.
    A tuner jak nie widział satelity tak nie widzi (zgrubienie-0, obróć antenę, ...).Próbowałem różnych rzeczy: przestawiałem kanał na 10892(zresztą sam włazi przy automacie Cyfry+),kanał na 13333 (wlazł przy przesyłaniu listy).Niestety nie czyściłem epromu przed wgrywaniem bo nie wiem jak wysłać sekwencję kodów.
    Pomóżcie, jeśli możecie bo mnie brakuje wiedzy co z tym dalej.
    Darek
  • Poziom 25  
    napisz jakim programem wgrywales liste kanalow ja sie spodkalem ze dsx edit czasami szwankuje najpewniej dziala wizja_ep uruchamiana w czystym dosie.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Programikiem DSXEdit_8.0
  • Poziom 25  
    sproboj wizja ep i lista HBAstrFta sprawdzona przezemnie ze strony winrobiego na 6010.Pozowdzenia.Jak nie pojdzie sprawdz czy masz porty dobrze pustawiane lub wyciagnij eeproma i zaprogramoj go.Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    hej
    plansza o cyfrze to normalka przy 6010 ,przy zielonce lub funce wystarczy właczyc kanał cyfty i będzie ok.
    niestety parametry zmienione kanału podstawowego nie umożliwiaj akrzystanie z wskażnika poziomu sygnału, trzeba by ustawic parametry kanału który odbieramy -ale wtedy odbiornik zassa nowy soft z satelity.
    osobiście odradzam wyciaganie eproma.
    programy proponowane tz DSXedit czy wijzja_eprom sa ok ,należy jednak pamiętac o tym, że po zaprogramowaniu tunera trzeba odczekac parę minut aby tuner to sobie poukładał, niecierpliwośc tutaj nie popłaca, i najcześciej konczy się zwisem tunera
    pozdrawiam
    byk
  • Poziom 11  
    Dzięki za pomoc.Dzisiaj w nocy programowałem to ustrojstwo Wizją _ep,
    najpierw wyczysciłem eproma(#32) a pózniej wgrałem listę.Weszło.
    Niestety cały czas wyświetla plansze o Cyfrze i czegokolwiek bym nie zrobił to jest amba.Zmieniałem kanał podstawowy na 10892 na 13333 oraz 99999 i nic.
    W każdym razie, jeszcze raz dzięki i jakby ktoś miał jakiś koncept to proszę o przesłanie.
    darek
  • Poziom 11  
    No właśnie, czytałem już wcześniej i nie wszystko rozumiem.Jeśli kanał podstawowy jest na 10892 to satelita powinien być widoczny czy nie?
    Bo przecież Cyfra stroi automatem.
    A jeśli nie to przy jakiej częstotliwości powinno być widać?
    Wiem, że jeden z moich poprzedników(na liście) miał niewielki poziom sygnału zgrubienia ale miał.U mnie cisza.Pytam ponieważ przed ostatnim wgraniem listy tuner złapał czas, róznił się o 2h od naszego.Teoretycznie czasza patrzy na HB i jakiś poziom powinien chyba być widoczny?
    Po wgraniu listy zmieniałem kanały od 10892,poprzez 13333 do 99999.
    Na żadnym nie było widać sygnału ani też czas się nie synchronizował.
    Przepraszam za lamerskie marudzenie ale mam trochę zamętu pod kopułą.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
    darek
  • Poziom 25  
    spoko masz racje jezeli ustawisz kanal podstawowy 10.892 to powinien pokazywac sygnal.Jezeli nie pokazuje to albo masz cos z czasza albo to wina filipa i mysle ze to juz bedzie uszkodzenie fizyczne sprawdz miernikiem czy masz jakies napiecie na wyjsciu zasilajace konwerter moze masz w menu wylaczone zasilanie LNB.Posprawdzaj dokladnie.Powodzenia ,pozdrawiam
  • Poziom 11  
    w parametrach kanału podstawowego oprócz częstotliwości jest kilka innych parametrów które muszą mieć odpowiednie wartości SR,FEC no i polaryzacja.
    6010 widzi HB na 10.892 H 27500 3/4
    a wgrywając listę DSX -em te parametry kanału podstawowego zostają zmienione coby cyferka nic nie dosłała.
  • Poziom 12  
    Darkukd - jeśli poprawnie Ci się wgrała lista a wciąż oglądasz planszę o "włącz.....kanał Cyfry" (rozumie ze zastosowales sie do polecenia) to zacznij może od ustawień samej anteny. Polecam pracę ze zwykłym tunerem analogowym. Chcąc kiedyś ustawić antenę na DSX6010 spędziłem 1godz. bez rezultatów.
    Ale jest drugi aspekt - u mnie po wgraniu listy Astra i HB i skakaniu po kanałach ASTRY po kilku chwilach zaczęły ginąc programy - totalna ciemność na ok80% kanałów. Po tym miałem tez problemy z poziomem sygnału. [/b]
  • Poziom 19  
    hej
    no właśnie czy masz ustawiona antene na hot birda? wprawdzie ustawiona na astre i właczenie kanału z UPC tez odblokuje tuner.
    proponuje zrobic tak- ustawic parametry kanału cyfry (hot bird) 10892 H 27500 3/4
    i wg wskażnika znalesc satelite, jest to kłopotliwe ale możliwe. Pamiętaj że gdy pojawi się podswietlone OK przy znalezionym satelicie dalsze krecenie antena nie zmieni juz poziomu zielonego paska -możesz przetawic antene poza satelite a poziom i tak pozostanie do ponownego właczenia opcji snajdz satelite. jak będziesz miał dobrze ustawiona antene dopiero wgrywaj nowa liste
    pozdrawiam
    byk
  • Poziom 11  
    Kombinowałem wczoraj jak koń pod górę.Ruszałem anteną wgrywałem od nowa listę i nic.A nawet gorzej.W pewnym momencie tuner zerwał mi transmisje RS.
    W tej chwili nie mogę wgrać listy od nowa ponieważ w Wizji_ep
    pojawia się komunikat o treści :"nieznany błąd nr 5" i program zwisa, to pod windows, pod dosem przy wgrywaniu po prostu zwisa bez komunikatów.Po naciśnięciu entera wyskakuje do linii poleceń.
    W DSXedit pojawia się błąd nr 0.Przy czym mogę(w Wizji_ep) wyczyścić eprom-a(#32).
    Efekt jest taki, że nie mam ani jednego kanału, w tunerze pojawia mi się pasek instalacja( i tylko on jest aktywny), satelity nie widzi w dalszym ciągu.Koszmar.Mierzyłem poziom napięcia wyjściowego na konwerterze przy antenie, w granicach 18V.Zaczynam wątpić czy kiedykolwiek to ruszy.Dzięki wszystkim za pomoc.Mam nadzieję, że nikt nie ma takich problemów jak ja. Pozdrawiam. Darek
  • Poziom 25  
    no wiec jezeli jest zasilanie LNB a nie masz komunikacji z kompem to chyba bedziesz musial jednak wyciagnac pamiec i zaprogramowac ja recznie z lista kanalow.Sprawdz sobie sygnal analogowym tunerem czy napewno jest okey.Byc moze w jakis sposob sie uszkodzil eeprom i nie da sie do niego zapisac wiec trzeba kupic kostke i ja zaprogramowac .Zawsze po programowaniu nalezy poczekac okolo minuty moze to bylo powodem ze cos mu sie pokopalo.Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    hej
    przedobrzyłeś z tą wgrywana listą.
    możesz jeszcze spróbowac tak:
    wykasuj eprom spacjami, wyłącz tuner na kilka godzin, a następnie po wpisaniu parametrów kanału cyfry podłącz go DO DOBRZE USTAWIONEJ ANTENY NA HOT BIRDA -najlepiej u kogos komu chodzi tuner, i pozostaw tuner włączony w stan czuwania na całą noc. przy odrobinie szczęscia zassa soft z nieba.
    nie kasuj przypadkiem flescha procesora bo z tunerem nie zrobisz juz nic.
    pozdrawiam
    byk
  • Poziom 11  
    Zorganizowałem nowy STRONG STR-100 (analogowy) i za jego pomocą próbowałem złapać sygnał.Prawie ukręciłem maszt -:) manewrując anteną i nic.Mam dwa pytania :jakie powinny byc nastawy STR-a aby poprawnie wykrywał stacje nadawane analogowo oraz w jaki inny sposób mozna sprawdzić poziom sygnału i ustawieni anteny?Ta piekielna antena działała w pakiecie Cyfry+ bez zarzutu ale po demontażu i powtórnym zamontowaniu same problemy.Niestety nie bardzo mam kogo poprościć o podpięcie się do niego z tunerem i jestem zdany na siebie.
    Dzieki za dotychczasowa pomoc.
    Darek
  • Poziom 25  
    jezeli masz analog to powinnes sobie poradzic no chyba ze masz uszkodzony konwerter poszperaj po elektrodzie powinienes znalesc gdzies post gdzie jest link do wykazow stacji i czestotliwosci rowniez analogowych i ustaw np tv polonia i krec antenka .A sygnal mozesz zmierzyc miernikiem sygnalu sat ja posiadam taki wychylowy za okolo 100 zl jak narazie nie narzekam na niego. Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Darekkd napisał:
    Zorganizowałem nowy STRONG STR-100 (analogowy) i za jego pomocą próbowałem złapać sygnał.Prawie ukręciłem maszt -:)

Cześć. wykombinuj raczej jakiś inny odbiornik lub upewnij się,że ten Strong jest zaprogramowany (tzn. ma wpisane kanały ), z tego co mi wiadomo te tunery mają wpisane fabrycznie programy z ruskiego satelity.Musiałbyś najpierw zaprogramowac go na innej antenie , a dopiero podłaczać do swojej i szukać Hot Birtha.
    Co do DSX6010 , to przede wszystkim sprawdź ustawienia parametrów portu COM w komputerze i w samym programie , ja tez się męczyłem z podłączaniem u siebie i ruszyło po zmianie szybkości transmisji i opóźnienia w parametrach portu w menadżerze urządzeń Windows`a.(siedziałem z dwie godziny).

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Udało mi się znależć "ludzia" , który udostepnił mi swoją antenę.Polazłem do niego ze Strongiem i ruszyło bez problemu.U mnie cisza.Najprawdopodobniej antena ma za małą srednicę, ew. konwerter nie obsługuje analoga ( to Samsung po C+, chyba powinien).
    Muszę kupić nowy tależ o większej srednicy i wtedy pokombinować.
    Co do DSX 6010 to nie jest to sprawa ustawień COM-u.Jego po prostu "trafiło" w czasie transmisji i tyle.Jak juz uporam się z sygnałem i będę pewien, że jest, to wtedy wrócę do tematu DSX-a i postaram się go reanimować.Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, napiszę co się będzie dalej działo jak zainstaluje wiekszą miskę.
    czesć
    darek
  • Poziom 32  
    Cześć ! Jeżeli u "ludzia" poszło ze strongiem OK to możesz mieć źle ustawioną lub uszkodzoną antene (miske , talerz ) lub konwerter , lub kabel a nawet wszystkie te przypadki razem. Na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym u znajomego "ludzia" konwerter , nie ruszając ustawień jego anteny. Przy sprawdzaniu konwertera obstukaj go troche , nie za mocno , gdyż może być , że przerywa.Wiedząc że jest sprawny , dalej dopiero próbowałbym ustawić czasze , lub spisałbym ją na straty , oczywiście będąc pewnym że kabel jest dobry. Sprawdz czasze czy nie jest zdeformowana lub czy ramie na którym zamontowany jest konwerter nie jest nadłamane u podstawy lub odgięte. Na małych średnicach anten lepiej sprawdzać instalacje kiedy czasza skierowana jest na Astre ponieważ jest tam więcej programów (analogowych) i sygnały ich są silniejsze . Życze powodzenia i pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Wejdź na stronę Alto i tam znajdziesz co potrzeba. A listę znajdziesz na upload.