Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porzebuje anteny TV nazemnej, pilnie

13 Maj 2005 02:42 2342 3
 • Poziom 10  
  Witam, Potrzebuje Anteny TV Nazemnej. Mieszkm w miejscu gdzie na wypasionycjh antenach snieży TVN i to mocno, dlatego zwruciłem się o pomoc w tym temacie. Więc do tego dochodzi mały proble, a to takie że mam torche zgmatwaną instalcję, do tej anteny będą podłączone 3 telewizory ze 7 metrowym odstępem od siebie, dotego dochodzi taki problem że zwykłe zasilacze antenowe są niemile widzialne bo na moim telewizorze występuje problem z sprzężeniem które się robi gdzy podłączam gorący kabel:[ ( opis tego problemu znajduje się TU ). Aby nie utrudniac postanowiłem podac pare propozycji, a oto i one:
  Antena nr. 1
  Antena nr. 2
  Antena nr. 3
  Antena nr. 4 (ponc wypas)
  antena nr.5
  Dobra starczy, jak znacie jakies inne dobre anteny które wykluczją problem który opisany jest w wyminionym poscie to możecie zarzucic linkiem.
  Wielkie THX za pomoc i POZDRO
 • Poziom 19  
  witam..
  ja polecam strone dipola

  english version


  Katalog Wyrobów : anteny radiowe i telewizyjne


  A4015 - Telewizyjna antena szerokopasmowa o strukturze logarytmiczno periodycznie dipolowej LOG 2-65
  Widok anteny

  Antena pakowana w folię. Części anteny wykonane z aluminium, stalowe elementy konstrukcyjne ocynkowane galwanicznie. Do anteny pasują wzmacniacze: LG-1 B4055 i LG-2 B4060.

  Dane techniczne

  Nazwa LOG 2-65

  Kod A4015

  Kanały 2-65
  Zysk [dB]
  Promieniowanie przód./ tyl [dB] 22-30
  Polaryzacja H
  Ilość elementów 32
  Impedancja wyjsciowa [Om] 75
  Opakowanie folia
  Masa [kg] 0,9

  Wzmacniacze do anten logarytmiczno-periodycznych. Podstawową zaletą anteny logarytmicznej jest płaska charakterystyka zysku, dzięki czemu w szerokim paśmie antena odbiera tak samo. Dodatkowo, takie anteny, ze względu na specyficzną budowę, posiadają impedancję 75 omów, dzięki czemu nie trzeba stosować symetryzatorów. Jednakże, czasem trzeba zastosować wzmacniacz. Niestety, typowe wzmacniacze płytkowe posiadają wbudowany symetryzator i impedancję wejściową 300 omów (gdyż taką impedancję mają anteny Yagi, czy anteny z elementami X, np. ATX-91 czy Polaris 60). Do anten logarytmicznych należy stosować wzmacniacz płytkowe bez transformatora, np. do anten MLOG 6-60 A4011 i LOG 2-69 A4015 pasuje wzmacniacz LG-1 B4055 o wzmocnieniu 15dB oraz LG-2 B4060.  Cena hurtowa brutto: 26.78 zł.

  Jak kupić?
  http://www.dipol.com.pl/sklep/a4015.htm
  pozdrawiam..

  p.s
  tam sa terz inne anteny
 • Poziom 10  
  THX doktorek, mam jeszcze jedno pytanie, czy z tą anteną niebęde miał problemu z który opisywałem TU?, a co do reszty to czekam na NASTĘPNE PROPOZYCJĘ
 • Poziom 19  
  wiam..
  odnosnie tego problemu tv aby rozwiac wszystkie watpliwosci podlacz inny otv wtedy wykluczysz usterke tv.jesli na innym tv jest tak samo to problem jest w lini zasilajacej od rozg do tv.
  pozdrawiam..