Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet termaq g-19-02 - Gaśnie dopiero 2-3sek po zamknieciu wody

20 Sty 2015 16:06 3264 11
  • Poziom 7  
    Witam tak jak w temacie problem polega na tym że piecyk gaśnie dopiero 2-3 sekundy po zakręceniu wody w kranie. Domyślam sie że do wymiany jest membrana plus uszczelki, ewentualnie iglica oraz ogólne czyszczenie zespołu wodnego.
    Pytanie które mam to którą membrana kupić znalazłem dwa rodzaje, jedna jest cała gumowa a druga jest gumowo plastikowa, drugie to czy wystarczy odkręcenie samego zespołu wodnego do wymiany membrany i wyczyszczenia iglicy czy trzeba też ruszać zespół gazowy?
    Nie wiem czy też dobrze myślę że owa membrana ukaże mi się po odkręceniu 4 śrub z tej strony na zdjęciu Termet termaq g-19-02 - Gaśnie dopiero 2-3sek po zamknieciu wody
  • Poziom 29  
    Zależy ile termet ma lat, nalepiej wymienić cały zespół wodny.
  • Poziom 35  
    Gdyby to była membrana, to piecyk by albo nie zapalał w ogóle, albo zapalałby ze zwłoką i na ledwo-ledwo. Jeśli gaśnie ze zwłoką, to może być zacierająca się iglica w zespole wodnym (brak konserwacji), albo też odkształcona sprężyna, ale ta ostatnia znajduje się już w zespole gazowym a ten ostatni może rozpierać tylko serwis piecyków gazowych.
  • Poziom 29  
    Pisałem o zespole wodnym, bo miałem podobny efekt, piec gasł po kilku sekundach i zatarła była dźwignia w zespole wodny. Chciałem kupić ten element, nie był osiągalny więc wymieniłem cały zespół wodny koszt ok 250zł
  • Poziom 7  
    Stad moje pytanie dlatego że jeśli szwankuje zespół gazowy to się tego nie tykam i prawdopodobnie padnie na wymianie na nową terme a ta zostanie dawcą części na przyszłość.
    Co do reszty to tak piec odpala od razu ale tylko przy maksymalnym ciśnieniu wody jeśli odkręcę w kranie choćby trochę mniej to już nie pojawia się iskra, wcześniej było normalnie i nie trzeba było puszczać wody na "full". Czy chodzi o tą iglice czy to już cześć zespołu gazowego?
    I przepona która planuje i tak wymienić

Jeszcze na koniec czy iglice wyciągnę i wyczyszczę po odkręceniu zespołu wodnego?
    Przepraszam za tyle pytań ale myć się trzeba, wiec wole się do tego solidnie przygotować :)
  • Poziom 35  
    Jeśli trzeba odkręcać wodę "na full" do odpalenia pieca, to prawdopodobnie membrana się już starzeje (guma zaczyna być porowata) i trzeba ją wymienić. Membrany w Junkersach są znacznie trwalsze (wykonane ze specjalnego tworzywa) i dlatego serwisanci tych piecyków bardzo rzadko je wymieniają (inne elementy częściej się psują a nieraz membrana wytrzymuje na tyle długo, że zdąży się przepalić nagrzewnica).
  • Poziom 7  
    No i skończyło się na nowym piecyku padło na Saunier Duval Opalia C11E ze względu na cenę i dostępność od reki.
    W termecie przy przykręcaniu zespołu wodnego z nową membraną pękła mi obudowa w którą wkręca się wkręty, wcześniej chciałem wyczyścić plastikowy talerzyk z dźwignią ale nie dało sie go wyciągnąć, był tak zakamieniony że podważanie śrubokrętem nawet nic nie dawało cały się wyginał i ani drgnął.

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Napiszę, a nie mówiłem, trzeba było kupić cały zespół wodny. grzebanie w zakamienionym zawsze się tak kończy.
  • Poziom 7  
    No tak tylko że ten talerzyk z dźwignia znajduje sie w korpusie już zespołu gazowego wiec co by mi dało kupienie całej armatury wodnej? Wyciągniecie go na założonym piecu na scianie graniczyło z cudem dzisiaj rozbierałem całość na części i żeby go wyciągnąć musiałem go rozbić na kawałki wszędzie był kamień, reszta podzespołów była w bardzo dobrym stanie. Ale doświadczenie na przyszłość jest, przy nowej termie zamontowałem dodatkowy filtr wstępny na pewno nie zaszkodzi.
  • Poziom 27  
    Filtr wstępny ma zatrzymać ewentualne późniejsze osadzanie się kamienia? Ciekawe.

Brak konserwacji ogrzewacza do tego doprowadził, nic innego.

Zamieniłeś siekierkę na kijek :)
  • Poziom 7  
    bro2004 napisał:
    Filtr wstępny ma zatrzymać ewentualne późniejsze osadzanie się kamienia? Ciekawe.

Brak konserwacji ogrzewacza do tego doprowadził, nic innego.

Zamieniłeś siekierkę na kijek :)

Nie twierdze że filtr zatrzyma kamień, ale już ewentualne zanieczyszczenia stałe których było dużo w termecie na filtrze wbudowanym. Co do konserwacji to co przez to rozumiesz? Raz na rok odkręcić wszystko i wyczyścić? Jak taka konserwacja powinna wyglądać? I proszę nie piszcie "wezwij gazownika" bo nie zamierzam płacić za odkręcenie paru śrubek i wyczyszczenia co mogę zrobić we własnym zakresie a że poległem na termecie, no cóż człowiek uczy się całe życie a dzieki temu poznałem zasadę i budowę tego urządzenia :)

Dodam jeszcze że bałem sie pakować kasę w ten piec bo miał juz 9 lat i obawiałem sie o nagrzewnice, w junkersie po 6 latach sie przepaliła stąd chciałem to zrobić jak najtańszym kosztem.
  • Poziom 12  
    Nie da się tego punkt po punkcie opisać konkretnie, co trzeba zrobić, żeby dobrze piecyk chodził. Trzeba rozebrać co trzeba, wymyć, odkamienić, przesmarować, a potem złożyć. I 99% "uszkodzonych" piecyków zacznie znów pracować jak nowe. Wojowałem ze starym PG-6 i reanimowałem go, przywracając z "umarłych", do tego dwa "nowoczesne" Termety, ze świeczką dyżurną i elektronika, do tego Aristona. Tam nie ma żadnych wynalazków, wszystko jest proste i logiczne, tylko trzeba wiedzieć co się robi i jak się robi.
    To są urządzenia przepływowe, je trzeba konserwować, nie da się tego uniknąć, nawet wobec "nowych" i "nowoczesnych" piecyków. A serwis, wiadomo, co zrobi. Przyjedzie pan Władek, chuchnie-dmuchnie, przeczyści pręcik jonizacyjny, tudzież wstuka zanieczyszczenia z filtra wodnego/gazowego, weźmie dwie-trzy stówy i popłynie zadowolony do domu, że znów zrobił w bambuko kolejnego "frajera", tj. klienta.