Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

oki okipage 8w - bęben zużyty

13 May 2005 08:51 1792 8
 • Level 13  
  Witam . Drukarka wyrzuciła napis - wymień zespół bębna. Myślałem że konserwacja coś pomoże ale nie. Prawa strona kopi z brzegu jest zaczerniona co jeden obrót bębna - takie paski grube na 0,5 cm i długie na 2 cm. Na bębnie widać nadmiar toneru z brzegu. Wszystko rozebrałem i dokładnie wyczyściłem i dalej to samo. Co wymienić oprócz bębna i czy można wstawić jakiś inny bęben bo oryginał 426 zł.
 • Helpful post
  Photocopiers specialist
  Daj se spokój z tym! Mam 4 takie drukarki i jak zobaczyłem ceny tych wkładów , to klienci kupili trochę drożej całe i nowe drukarki HP-1015 Laser Jet i cześc pieśni !!! Oni są zadowoleni a ja regeneruje kartridże !!!

  C.
 • Level 13  
  No właśnie oryginał jest strasznie drogi, ale nieraz są różne chwyty i interesuje mnie czy bęben pasuje z innego modelu drukarki który można kupić taniej np jakiś z hp które są w agawie niedrogo. Wiecie coś na ten temat?
 • Helpful post
  Level 20  
  nic zastępczego raczej nie kupisz kiedyś sietom z gdańska coś tam mial w ofercie ale chodziło to tak beznadziejnie że się wycofali chyba
  jakbyś się w pore zreflektował to mógłbyś nie zmieniać jej toneru , gdy będzie jej brakowało toneru to bębenek zyje znacznie dłużej a wydruk jest prawie bez różnicy :)
 • Level 2  
  Popieram Tych co twierdzom że nie warto inwestować w tą drukarkę, po pierwsze nie ma na rynku do nich samych wałków OPC poza tym wałek ten jest tak małej średnicy że na wydruk kartki A4 musi się z 6 czy 7 razy naświetlać przez to jego żywitność to fabrycznie 10 tyś kopii ale z doświadczenia wiem że 15 ryz papieru nie wydrukuje OK!!! Jedyna zaleta tej drukareczki to jej wymiary.
  Co proponuję : sprawdzić asortyment do regeneracji różnych drukarek na stronie www.agawa.pl ,po czym na allegro kupić drukarkę np: HP LJ 5 i za 35zł masz toner na 10 tyś kopii co jakiś czas w kasecie z tonerem wymienisz bęben za 40 zł i dalej drukujesz maszynka nie do zajechania.Wszystkie części za grosze.
 • Level 20  
  z tym że materiały są drogie i nie ma podróbek się zgodzę ale 15 ryz ?????????????
  masz chyba marne doświadczenie 15 000 zawsze robii bez jęknięcia
 • Level 2  
  Witam !!!
  Owszem masz rację że zrobisz 15 tyś a nawet więcej , tylko porównaj zadruki z ósmego tysiąca z tymi z pietnastego tysiąca a wtedy porozmawiamy o doświadczeniu. Ja mam na myśli drukowanie bez pogarszania się jakości i to proponowałem w swojej wypowiedzi.
  pozdrawiam !!!
 • Level 20  
  ja również, są tylko 2 warunki :
  - oryginalny toner na czas i nie grzebać za dużo przy bebnie bo on tego nie lubi
 • VIP Meritorious for electroda.pl
  I przy wymianie tonera czyścić listwę LED.

  A to że drukarka nie nadaje się bo nie ma do niej podrób to lekka przewsada. Polska z jakiegoś powodu weszła do uni europejskiej, a tam jest taka durna dyrektywa o ochronie środowiska która w tej chwili zobowiązuje producentów do odzyskiwania materiałów, a w niedługim czsaie wejdzie taka co będzie zobowiązywała użytkowników do oddawania dla producentów. Dla zwykłego usera to i tak bez różnicy i tak będzie do śmietnika wyżucał to co mu sięzużyje... ale każda firma będzia musiała mieć PZ i WZ wszystkich zużytych materiałów eksploatacyjnych. Ale to juz temat na inną dyskusję