Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Bosh Classixx 1000 Express coś się spaliło

milvapyc 20 Sty 2015 19:24 1185 4
  • #1 20 Sty 2015 19:24
    milvapyc
    Poziom 2  

Na początku witam wszystkich forumowiczów. Jestem nowy na tym forum i dodam, że moje doświadczenie z naprawie domowych sprzętów jest raczej niewielkie a wiedza łopatologiczna:) no ale moje doświadczenie z "panami majstrami" zazwyczaj zbiergało się do tego ze przychodzili brali kasę i mówili: nie da się naprawic:) także od jakiegos czasu sam ucze się naprawiac to co mam w domu.
    to tyle o mnie mam nadzieje ze nie zanudzilem juz na wstępie i wszelka pomoc, podpowiedzi będą mile widziane.
    Mam problem z pralką marki pralka Bosh Classixx 1000 Express. Gdy wstawialem pranie poczułem smród spalenizny. Szybko wyłączylem pralkę ale z braku czasu dopiero na drugi dzień wziąłem się za nią aby sprawdzic co dokładnie moglo się stać. Coś się spaliło to bylo pewne, także rozkreciłem obudowę zajrzałem do środka szukając objawów spalenizny. Od góry i z tyłu nic nie zauważyłem, także przewróciłem pralkę na przednią ściankę by zerknąć na nią od dołu. I tu bingo! znalazlem! od dołu tak jakby od wyjscia z plastikowej obudowy bębna znalazlem dwa popalone kabelki (brązowy i szary) oraz popalone styki. dodaje zdjęcia aby bardziej zobrazować:
    pralka Bosh Classixx 1000 Express coś się spaliło pralka Bosh Classixx 1000 Express coś się spaliło pralka Bosh Classixx 1000 Express coś się spaliło pralka Bosh Classixx 1000 Express coś się spaliło pralka Bosh Classixx 1000 Express coś się spaliło

Dodam jeszcze ze z jednego styku/gniazda wyjąłem ten srebrny bolec, który widac na zdjęciach i był on mokry. Mam tylko nadzieję, że nie zrobila się jkas dziura w bębnie czy cos i woda zaczęła kapać na elektrykę bo to oznaczaloby ze pralki raczej ie da się odratować.
    Prosze o wszelkie podpowiedzi/przemyslenia/uwagi i z góry dziękuje.

Dodano po 2 [minuty]:

pralka Bosh Classixx 1000 Express coś się spaliło
    dodaje jeszcze jedno zdjęcie aby troche bardziej zobrazować w którym dokladnie miejscu było to spalenie.

0 4
  • #2 20 Sty 2015 19:36
    zbyszeks0
    Specjalista AGD

Masz nieszczelny fartuch który jest do wymiany

1
  • #3 20 Sty 2015 20:27
    milvapyc
    Poziom 2  

rozumiem dzięki za podpowiedź. wiesz mozę czy oplaca się to robic? czy koszty nie przekroczą wartości pralki:)?

Dodano po 2 [minuty]:

no i co z tymi stykami popalonymi? da sie je wymienic?

0
  • #4 20 Sty 2015 21:19
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Zaprawić nową końcówkę na przewód idący do grzałki, styk i dookoła dokładnie wyczyścić i może będzie ok. Przy okazji sprawdzić grzałkę na przejście i upływność względem masy. Czujnik temperatury raczej do wymiany, ale to wszystko to skutki.

0
  • #5 21 Sty 2015 03:20
    beny74
    Poziom 8  

Jak chcesz się pozbyć żony przed czasem:P, a może masz problemy z pychą to pozbądź się trupa i kup nową albo z demobilu.

"Dzi_dziuś". dobrze prawisz ale ja bym się bał podpowiadać.

Dodano po 2 [minuty]:

beny74 napisał:
    Jak chcesz się pozbyć żony przed czasem:P, a może masz problemy z pychą to pozbądź się trupa i kup nową albo z demobilu.

"Dzi_dziuś". dobrze prawisz ale ja bym się bał podpowiadać.

wypalony plastik z bębna już jest przy-węglony a wiadomo że węgiel to co??? super przewodnik trochę wilgoci i hmmmm. średnio to widzę.:P

0