Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Jumper - P1320 ( notorycznie uszkadza czujnik położenia wałka rozrządu)

20 Sty 2015 19:22 5466 11
  • Poziom 11  
    Witam
    Panowie potrzebuje pomocy.
    Samochód Citroen Jumper 2.2 2004r. Problem zaczłą się gdy samochód przestał odpalać podłączony pod komputer błąd P1320- niezgodność synchronizacji wału z wałkiem rozrządu. Został wymieniony czujnik położenia wałka rozrządu. Samochód odpalił problem znikł ale nie na długo po kilku tygodniach ten sam problem zaświeca sie check (samochód normalnie jedzie ma moc itp) po zgaszeniu silnik już nie odpali. Ponownie ten sam błąd znowy wymieniamy czujnik tym razem oryginał. Po kilku dniach ponownie zaświeca się check klijent już wie że jak zgasi samochód już nie odpali. Przyjechał do mnie został wymieniony czujnik położenia wału korbowego mysleliśmy może on coś świruje (nic to nie dało) po wymiane czunika wałka silnik odpalił. Sprawdzony został rozrząd - wszystko OK. Klient odebrał samochód ale dziś dzwonił że znowu zapalił się check i jak już wiadomo zgasi samochód to go już nie odpali. Do tego moment poleciało już z 5szt czujników wałka i profilaktycznie wymieniony jeden wału. Uszkodzenie mechaniczne odpada. Co może psuć te czujniki ?? gdzie szukać problemu ? Zasilanie na czujnik prawidłowe 5V. Jutro bedziemy prześwietlać kabel od czujnika do sterownika.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    Skąd bierzesz czujniki? Przejedź sie do Citroena weź jeden od nich na próbę.
  • Poziom 11  
    tzn ja teraz kupiłem czujnik z Inter Carsu EPSa ale klient poprzedni czujnik kupił w citroenie dał za niego ok 200zł i też się wysypał.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 13  
    Miałem podobny problem w chrysler 300 cc> Paliło czujnik ciśnienia na magistrali paliwowej- po 3 krotnej wymianie,poleciał sterownik. Główną przyczyną była przetarta wiązka. Tak się skubana przetarła, że +5v łączyło się z wtryskiem i masą.
  • Poziom 11  
    Jak narazie to tylko mamy takie wytłumaczenie tej usterki. Zastanawia mnie jeszcze to dlaczego tak jest że zaświeca się check i silnik normalnie pracuje problem zaczyna sie wtedy jak już zgasimy silnik i chcemy go odpalić ponownie.
  • Poziom 13  
    A odepnij czujnik położenia wałka na chodzącym silniku. Jeśli bedzie normalnie pracować to znaczy, że ten czujnik tak jak w mercedesie ważny jest tylko przy odpalaniu samochodu. Sterownik sprawdza synchronizacje rozrządu ( poprawcie mnie jeśli się mylę) i jeśli nie ma odczytu z tego czujnika nie odpali, ale po odpaleniu pracować bez tego sygnału pracować bedzię.
  • Użytkownik obserwowany
    jest tak jam mowisz , czujnik wałka to oznaczenie cylindra
  • Poziom 11  
    Usterka prawdopodobnie zlokalizowana przetarty był jeden przewoód od czujnika z przewodem idącym do wtrysku. Zostały puszczone 3 nowe kable bezposrednio od sterownika do czujnika. Zobaczymy jak bedzie. Narazie jest OK
    Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Jednak problem pozostal dalej ale Samochod zostal naprawiony w innyn warsztacie co najlepsze wszystkie czujniki teraz działają ( ok 5 szt) ktore wcześniej nie działały ( działały tylko nowe kilka dni)

Co mogło być przyczyną??
  • Poziom 34  
    Powiesz nam czy rozpoczynasz quiz i mamy zgadywać ?
  • Poziom 27  
    Konkurencja zrobiła i się chłopak zmieszał ;)
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam ten sam problem. Nie mozemy zlokalizowac usterki. Moze ktos cos wie wiecej w tym temacie. Gdzie szukac przyczyna palenia sie czujnika walka. czekam na info.
    Pozdrawiam