Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung I8190N - Wymiana digitizera oraz zanikający sygnał gps

ŁukiSzczecin 20 Sty 2015 21:02 882 2
  • #1 20 Sty 2015 21:02
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

Witam, jak w temacie posiadam Samsunga Galaxy S3 Mini, obecnie przez jakieś pół roku wgrany cyanogenmod zamiast oryginalnego softu. Jakiś czas temu telefon nieszczęśliwie upadł czego efektem jest zbity przedni panel (aczkolwiek na dotyk reaguje w każdym miejscu, nic nie fiksuje a przy podświetlonym ekranie stłuczenie prawie wcale nie rzuca się w oczy tak jak ma to miejsce bez podświetlanego ekranu). Jednak przechodząc do sedna, chcę wymienić w nim kompletną obudowę, oraz przedni panel-szybkę i pierwsze pytanie - czy da się rozdzielić panel od lcd w tym modelu samodzielnie? Myślę że tak aczkolwiek chciałbym się upewnić, ponieważ w xperii z jest to do dnia dzisiejszego nie wykonalne .

Oraz jeszcze taka dodatkowa kwestia - po upadku telefon był rozkręcony, tj odkręcony tylny korpus (chciałem po prostu sprawdzić czy w razie czego jak nie będzie innej możliwości ciężko będzie przełożyć cały lcd wraz z panelem) Od tamtej pory mam problem z sygnałem gps - mianowicie nieraz jest wszystko dobrze nawet przez cały dzień, natomiast bywają dni że sygnał złapie na minutę czy dwie, kolejne 10 minut jest brak zasięgu gps całkowicie, znów się pojawia na kilka/kilkadziesiąt sekund po czym znowu znika na parę minut. Czy możliwe że po rozebraniu któreś złącze jest słabo dociśnięte? Jeśli tak to które odpowiada za moduł gps w tym telefonie? Sprawdzane na 3 różnych nawigacjach, problem nigdy przedtem nie występował. Telefon nie wygląda obecnie dobrze aczkolwiek chcę go odratować ponieważ po przedłużeniu umowy ten telefon używam tylko jako tel służbowy w pracy (pracuję jako kierowca więc np. całymi dniami yanosik u mnie pracuje w tle).
    Samsung I8190N - Wymiana digitizera oraz zanikający sygnał gps Samsung I8190N - Wymiana digitizera oraz zanikający sygnał gps
    Pozdrawiam

0 2
  • MagBoss
  • Pomocny post
    #2 20 Sty 2015 21:18
    rekordgsm
    Poziom 31  

W xperia Z jest wykonalne, z tym że tam jest digitizer+wyświetlacz, w samsungu s3mini masz dodatkowo szybę, którą w Twoim wypadku trzeba wymienić.

0
  • #3 20 Sty 2015 23:13
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  

A jak wygląda sprawa GPS? Ma ktoś jakieś pomysły? Przez ponad dwa lata nigdy nie zgubił mi zasięgu, natomiast po rozebraniu notorycznie ma to miejsce. Czasami pomaga dociśnięcie całego korpusu tylnego do przedniej ramki.

0