Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer z allegro czy wspaniały

20 Sty 2015 22:32 687 6
 • Pomocny dla użytkowników
  Skóra cierpnie, gdy się czyta opisy jak na tej aukcji.

  Jakie będzie przeznaczenie tego PC? Moim zdaniem, jeśli nowe gry, to po sprawdzeniu zasilacza i wymianie grafiki np. na GTX 760 (nic lepszego się nie opłaca, choć dla niektórych nawet GTX 760 będzie aż nadto), będzie można pograć na odpowiednich detalach, ponieważ na obecnej karcie to wielka lipa do nowych gier. A jeśli to PC do filmów, internetu i prac biurowych, to może być, sprawdziłbym jedynie zasilacz.
 • Moderator - Komputery Serwis
  Niech mama odda to póki ma parę dni na odstąpienie od umowy. W tym opisie nie ma żadnych sensownych danych, tak więc przypuszczać można, że:

  - płyta główna to najtańsza padlina ze słabą sekcją zasilania (opis: NAJNOWSZY MODEL S AM3+)
  - procesor do gier już raczej przeciętny (aczkolwiek chociaż model znamy)
  - karta graficzna nadaje się do biura, nie do gier
  - dobry i cichy zasilacz, którego marki sprzedawca boi/wstydzi się podać nadaje się na 99% do natychmiastowej wymiany (chyba że w gratisach przysłał również gaśnicę na wszelki wypadek)
  - gustowna obudowa może być przeciętnej jakości (może zapewniać słabe chłodzenie, elementy mogą być kiepsko spasowane, może wpadać w wibracje od pracujących wentylatorów - oczywiście model nieznany)
  - 8GB RAM tylko najlepszych firm - zakładam, że DDR3-1333 lub być może DDR3-1600 - w specyfikacji ani słowa, o losowej reszcie parametrów, raczej bez chłodzenia. Pewnie najtańszy kingston lub goodram :)
  - dysk 1.5TB o nieznanych parametrach - ogólnie dyski 1.5TB są raczej starsze technologicznie - przy aktualnej gęstości zapisu 1GB/talerz modele 1GB i 2GB są dominujące. Zakładam, że będzie to jakiś model green WD lub Seagate, raczej niezbyt wydajny.

  Ciekawe ile z moich przypuszczeń jest prawdziwych. Przy tak cudownej cenie pewnie większość (plus kilka, o których mogłem zapomnieć).
 • Poziom 7  
  A jaki zestaw najbardziej by się sprawował głównie do gier
 • Poziom 35  
  @up
  Te zestawy są już lekko przeterminowane, obecnie ceny w sklepach wzrosły i jak wejdziesz do koszyków to większość kosztuje 100-200 złotych więcej.

  Autorze,
  Budżet jaki?