Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

subiekt gt-nowy komputer - kasa elzab delta lux-nie można odebrać sprzedaży

annikka 20 Sty 2015 23:29 915 2
  • #1 20 Sty 2015 23:29
    annikka
    Poziom 2  

Witam Was i o pomoc proszę, bo osiwieję.
    Kupiliśmy nowy komputer, bo stary się posypał. Nowy ma system Windows 7, stary miał XP. Instalacja subiekta gt przebiegła prawidłowo. Wszystko działa, ale jest problem z odbiorem sprzedaży z kasy fiskalnej.
    Przy próbie odbioru sprzedaży (z kasiarza) wywala błąd, że nie można dodać obrotu towaru o identyfikatorze ... którego nie ma w programie".
    W insercie mówią, że nie ma synchronizacji programu z kasą i że muszę sama znaleźć, co zgrzyta. Ale ja tego nie wiem. Odpalając program, pierwsze, co mi się rzuciło w oczy, to brak wcześniejszych ustawień na liście TOWARÓW-tzn. na liście kolumn nie ma ceny brutto, kodu kreskowego i innych. W kasiarzu, w zakładce kody PLU-brak jakiegokolwiek kodu.
    Gdzieś przeczytałam, żeby w takiej sytuacji zaimportować towary z kasy do programu, ale to nic nie dało oprócz tego, że teraz w programie mam 250 (na 8000 towarów) zdublowanych towarów o stanie zerowym i dziwnym symbolu 0000000000, których nie mogę usunąć).
    Kodów PLU dodać nie mogę, bo po tym imporcie funkcja została zablokowana.
    Czy ktoś z Was zna się na tym programie i mógłby mi pomóc? Proszę :cry:

0 2
  • #3 21 Sty 2015 08:54
    annikka
    Poziom 2  

Chodzi mi po głowie odinstalowanie subiekta, zmiana nazwy komputera na taką, jaka była w starym kompie i zainstalowanie subiekta na nowo. Może to zgrzyta? Przeczytałam gdzieś na forum, że komuś tak polecano zrobić jeszcze przed przenosinami.

0