Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Warszawska wydzial Mechatroniki zaocznie ktos studiuje/studiowal ?

20 Sty 2015 23:29 1662 5
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Cześć,
    Ukończyłem tam studia inżynierskie, dziennie, także na Twoje pytania odnośnie specyfiki studiów zaocznych nie odpowiem. Ale mogę coś powiedzieć ogólnie.
    Czy warto się wybierać?
    Sądzę że tak. Nie żałuję. Z jednej strony mechatronika to bardzo szeroki kierunek i można się spotkać z opiniami, że w niczym się nie jest dobrym, ale z drugiej strony, daje możliwość poznania wielu gałęzi i zdecydować w którym kierunku pójść. Specjalności do wyboru jest dużo. Ogólny poziom nauczania uważam za całkiem wysoki. Kolejna dobra rzecz to to, że większość studentów z którymi miałem styczność była naprawdę rozgarnięta i dobrze się realizowało jakieś laborki czy projekty zespołowe. Jeśli chodzi o przedmioty (ciekawość, przydatność), to bywało z tym różnie, wiadomo, że czasem trafi się przedmiot który nie ma sensu, a czasem taki który potrafi zainteresować, w większości było ok. Krytyczne są 2 pierwsze lata. 3 pierwsze semestry to duże przedmioty typu matematyka, fizyka czy mechanika i są ludzie którzy mają z nimi problemy, tak jak i na wielu innych wydziałach. Kolejne 3 semestry są z kolei bardzo pracowite, mnóstwo sprawozdań, laboratoriów i projektów. W każdym razie - w tym okresie na nadmiar wolnego czasu nie narzekałem. Sądzę, że na zaocznych to pewnie wygląda podobnie.
    Czy bardzo cisną wykładowcy?
    - Zależy od wykładowcy. Różnie.
    "Automatyka i robotyka"
    Nie mam pewności jak jest na zaocznych, ale na dziennych było tak, że pierwsze 2 lata studiów były wspólne, bez podziału na kierunki. Szedłem na Wydział z zamiarem pójścia na robotykę, skończyłem na Aparaturze Medycznej, a obecnie siedzę w elektronice. W trakcie studiów można sobie zweryfikować opinię, czym tak naprawdę jest to czy tamto.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    nor222 napisał:
    Mozesz mi opowiedziec jeszcze jak wyglada sprawa z kolami naukowymi i organizacjami studenckimi ? Zaoczni tez moga uczeszczac ? Jako ze jestem po ogolniaku to moglbym juz od 1 roku chodzic na ktores z kol, czy raczej takich poczatkujacych nie chetnie przyjmuja ?

Tak, mogą uczęszczać. To że jesteś po ogólniaku nie jest niczym niezwykłym. Nie wiem czy na moim roku był ktokolwiek kto ukończył technikum - wszyscy byli po liceach.
    O tym czy chętnie Cię przyjmą to zależy od koła - od ludzi go tworzących, jego specyfiki i sposobu rekrutacji. Na pewno polecam dołączyć do jakiegoś koła.
  • Poziom 13  
    Tak, istnieje.
    Nie sugeruj się tak bardzo przy wyborze wydziału tym jakie są tam koła naukowe. To kwestia drugorzędna i mam wrażenie że przeceniasz ich istotność. Koła naukowe to organizacje studenckie i ich członkowie zmieniają się bardzo często, jedne koła upadają, z drugiej strony co raz powstają nowe, sam nawet jedno założyłem.
    Koło naukowe na uczelni różni się znacznie od kół znanych z liceów czy techników. Koło na uczelni to zazwyczaj grupka studentów którzy spotykają się od czasu do czasu (z reguły nieregularnie) i z własnej woli, często (ale nie zawsze) z pomocą jakiegoś pracownika naukowego pracują nad jakimś projektem, organizują jakieś wydarzenie, seminarium, wyjazd na konferencję itp. Nie wiem czy znam jakieś koł, które spotyka się, aby się razem uczyć nowych rzeczy czy coś w tym stylu.
    Prawdopodobnie przez pierwszy rok czy nawet dwa, z racji obciążenia studiami nie będziesz miał czasu i sił aby się w to bawić.