Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pogłos z sieci - zestaw Logitech 2.1

21 Sty 2015 00:04 558 5
 • Poziom 12  
  Witam,
  jak w temacie: po podłączeniu do zasilania zestawu Logitech X-230 z "subwoofera" wydobywa się buczenie. Sytuacja ma miejsce nawet gdy zestaw jest odłączony id źródła dźwięku oraz wyłączony, niezależnie od zastosowanych przedłużaczy zasilających. Instalacja w mieszkaniu jest nowa, poprawnie działająca.

  Czy jest na to jakiś sposób poza codziennym wyłączaniem listwy zasilającej?
 • Warunkowo odblokowany
  Temat jest dość trudny ponieważ przypuszczam że do listwy zasilającej dołączone są inne urządzenia zawierające zasilacz impulsowy i to właśnie któryś z nich jest winowajcą. Można to sprawdzić wyłączając inne odbiorniki z prądu.
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  bulbulatrix napisał:
  gdy zestaw jest odłączony id źródła dźwięku oraz wyłączony


  Jeśli buczy zestaw włączony do sieci a wyłączony wyłącznikiem to zapewne wyłącznik jest za transformatorem a buczy transformator. Najprostsze rozwiązanie - odłaczać zasilanie z sieci (listwa z wyłącznikiem). Warto sprawdzić mocowanie transformatora, może jest luźne albo transformator "na sztywno" przykręcony jest wewnątrz skrzyni działajacej jak pudło rezonansowe, w tym wypadku pomóc mogą gumowe podkładki. jesli byczy "sam z siebie" transformator (luźne blachy rdzenia, luźne uzwojenia) pomoże jedynie wymiana.
 • Poziom 12  
  -> cooltygrysek - takiej konfiguracji nie rozważałem, mam druga listwę do której podpinałem w ramach testów, więc podłącze tylko ten problematyczny zestaw. Pytanie dodatkowe: czy podłączenie drugiej listwy do drugiego gniazdka znajdującego się obok (instalacja bezpuszkowa - gniazdka spięte ze sobą, więc to ten sam obwód) wystarczy?

  ->jdubowski - pod co zastosować te gumowe podkładki? pod scalak? czy kawałki gumy wcisnąć pod transformatorek?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  bulbulatrix napisał:
  >jdubowski - pod co zastosować te gumowe podkładki? pod scalak?


  Pomyśl logicznie - pod scalak? Pozbawiony zasilania?

  bulbulatrix napisał:
  czy kawałki gumy wcisnąć pod transformatorek?


  Dyć że pod transformator, ale z głową a nie byle jak.
 • Warunkowo odblokowany
  Zaraz wyłącznik ma wtórnym ?? Od kiedy się takie coś robi bo nie pamiętam ?? Na to bym nie wpadł kurka wodna. Może rzeczywiście trafo buczy bo wyłącznik diabła warty. Spokojnie na buczące trafo jest sposób. Spryskać rdzeń lakierem uretanowym i to tak porządnie. Lużne uzwojenia raczej rzadko.