Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lumia 1520 - pęknięta szybka i zablokowany telefon

21 Sty 2015 11:47 1962 13
  • Poziom 5  
    Witam

Mój telefon miał drobny wypadek otóż uległ on uszkodzeniu szybki na której powstało kilka pęknieć, a także prawy róg tylnej obudowy uległ stopieniu, niestety również uległ stopieniu buzzer, pozwolę sobie dodać obraz ora zaznaczenie miejsca uszkodzenia.

telefon działał jednak z drobnymi problemami co jakis czas naciskał jedno miejsce, mianowicie zmazywanie tekstu na klawiaturze w pobliżu zniszczonego rogu, jednakże po ponownym uruchomieniu wracał do normy, zaś po rozebraniu obudowy wymianie spalonej części i założeniu nowej obudowy okazało sie że telefon przestał reagować na dotyk z lewego dolnego rogu zaś z prawej już w porządku.

Głównie zależało by mi na odzyskaniu danych z telefonu takich jak zdjęcia i filmy oraz inne dokumenty, jednakże nie mam dostępu do telefonu z uwagi na założone hasło i przy podłączeniu do komputera muszę go odblokować a niestety nie mogę ze względu na nie reagujący prawy róg, CZY JEST JAKIŚ SPOSÓB ABY TO OBEJŚĆ?
    Nie chciałbym udawać się do nokia care z tą prośbą gdyż wolałbym aby treści które chce zgrać pozostały tajemnicą, sam telefon spisuje na straty gdyż wymiana wyświetlacza przekracza samą wartość telefonu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 28  
    Lumia i OTG? Chyba sobie kpisz :D
    Dopiero planują w najbliższych aktualizacjach wprowadzić obsługę OTG do tego biedasystemu ;)
  • Poziom 13  
    Witam, możesz jeszcze zamówić sam digitizer i spróbować go podłączyć ale nie przyklejać i następnie zwrócić :)
  • Poziom 5  
    można jakieś linki prosić co do montazu ów digitizera? Czy lepiej udać się do jakiegoś serwisu aby zrobili mi na miejscu ?XD
  • Poziom 30  
    Może Hard Reset pomoże zdejmując hasło. W tym modelu chyba można wykonać go za pomocą kombinacji klawiszy.
    > Naciśnij klawisz zasilania i przytrzymaj go przez ponad 8 sekund. Nastąpi restart telefonu.
    Jeżeli danych nie masz w Pamięci tel. powinny pozostać.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Pan Powyżej rozwiał wszystkie podpowiedzi ;p
    zgadzam się oczywiście dlatego nadal czekam na jakieś sugestie narazie skłaniam się ku kupnie nowego wyświetlacza montażu, zgraniu danych, pełnym sformatowaniu oraz demontażu i odesłaniu nowego wyświetlacza w regulaminowym terminie.

Wiem że takie zagrania są nie fair w stosunku do sprzedających, jednakże kompletnie nie opłaca się naprawiać telefonu, gdybym miał umiejętności aby wymienić sam digitizer i szybke to owszem ale no cóż.

Zastanawia mnie tylko cze nie ma jakiegoś sposobu aby podać hasło z pozycji komputera, powiedzmy jak w modemie ale za nic nie mg wpaść na taką informację
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Nie możesz bo nie ma takiej opcji z poziomu 'normalnej' komunikacji usb, zresztą gdyby była to hasło stałoby się bezużyteczne. Są inne możliwości dobrania się do pamięci wewnętrznej ale wszystkie wymagają specjalistycznego sprzętu i oprogramowania, co kosztuje dużo więcej niż nowy set do telefonu.
  • Poziom 5  
    Niestety ale to nic nie dało co prawda telefon się zresetował ale nie do konca tylko podstawowe ustawienia takie jak kalendarz czy godzina, więcej nie powiem bo nadal hasło xD

Chyba zostaje kupno nowego wyświetlacza ;/
  • Poziom 30  
    To raczej tego nie odzyskasz bez wymiany dotyku.
    Chyba że jak kolega wyżej popytasz i znajdziesz kogoś , komis z takim sprzętem ale tanio, lekko nie będzie podejrzewam.
  • Poziom 13  
    W sumie to może daj do wymiany wyśw i dotyk jak go sprzedasz to na pewno za 900 pójdzie sprawny.