Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED - Sterowanie oświetleniem wg oświetlenia dziennego i harmonogramu

elektropatycka 21 Sty 2015 12:11 1086 0
  • #1 21 Sty 2015 12:11
    elektropatycka
    Poziom 8  

Witam, poszukuję informacji na temat powiązania płynnego sterowania oświetleniem według harmonogramu czasowego i typu "constant light control" (sztuczne światło doświetlające światło naturalne do zadanego wcześniej poziomu np. 1000 lx). Napisałam kilka informacji na ten temat, jak poniżej, jednak to bardzo mało, czy ktoś kto się zna mógłby powiedzieć jakieś szczegóły jak to jest przy oświetleniu LED. Informacje na stronach polskich i angielskich służą głównie promocji produktów, przez co zamiast informacji technicznych i wyjaśnień są podane tylko ogólniki, wyrażone językiem korzyści :( Z góry dziękuję za jakie kolwiek informacje bądź wskazówki.

Sterowanie oświetleniem według harmonogramu czasowego i stopnia natężenia światła zewnętrznego jest tematem niniejszej pracy. Jest to udoskonalenie poprzedniego podrozdziału, ponieważ w ramach pracy uwzględniono również harmonogram aktywności urządzenia. Zaplanowana czasowo kontrola oświetlenia jest używana, w celu zmniejszenia czasu pracy instalacji oświetleniowej. Harmonogram czasowy najczęściej zależy od przewidzianej obecności ludzi w pomieszczeniach, w których instalacja oświetleniowa pracuje. W ten sposób oszczędność zużycia prądu, nie zależy wyłącznie od woli użytkownika. W klasycznej instalacji oświetleniowej sztuczne oświetlenie powinno być wyłączane około południa, jednak z reguły pozostaje ono niezauważone i ostatecznie zostaje wyłączone jeżeli użytkownik sobie o tym przypomni. Sterowanie zapewnia zadane natężenie oświetlenia miejsca pracy a nie źródła światła. Układ steruje analogowo oprawami LED, tak aby uzyskać zadany odczyt czujnika natężenia oświetlenia.

Np. wiem że chodzi tutaj o komunikacje zegara czasu rzeczywistego z czujnikiem światła i powinno to być wykonane za pomocą interfejsu I2C, nie wiem co dalej doddać :(

0 0