Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagrzewnica MASTER BV 69 - NIE URUCHAMIA SIĘ

21 Sty 2015 12:50 2196 13
  • Poziom 14  
    Panowie posiadam nagrzewnice master BV 69 z sterownikiem brahma tgrd 71
    po podaniu zasilani nagrzewnica nie staruje ( nic ) .
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Sprawdź czy masz założoną zworę na gnieździe od termostatu a potem czy są sprawne bezpieczniki na zasilaniu i sterowniku TGRD 71.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Bezpieczniki ok zwora jest !
  • Poziom 16  
    Czy wyłącznik jest podświetlony po włączeniu zasilania albo świeci się dioda na sterowniku?
  • Poziom 14  
    Wylacznik podświetlany dioda świeci się światłem ciągłym ( tak jakby był uszkodzony termostat przegrzania ) ale po w pięciu na krótko dalej nie działa
  • Poziom 16  
    Napisz jakim kolorem świeci się dioda, czy sprawdziłeś termostaty na wymienniku (jeden powinien mieć przerwę a drugi zwarcie sprawdzając omomierzem). Podaj jak najwięcej informacji bo na razie wszystko trzeba od ciebie wyciągać.
  • Poziom 14  
    Wiem termostat sprawdziłem ten przy komorze spalania a gdzie drugi ma być ? Kolor diody czerwony
  • Poziom 16  
    Rzeczywiście przy tym sterowniku jest tylko jeden termostat ( dwa są przy sterowniku TGRD1). Czy po naciśnięciu resetu próbuje wystartować silnik czy nie.
  • Poziom 14  
    Po naciśnięciu reset silnik nie startuje ale na krótko działa nie wiem może któryś przekaznik z płyty ale nie doszedłem który coś go blokuje na płycie tez jest chyba termistor
  • Poziom 16  
    Nie rozumiem
    jaco11 napisał:
    Po naciśnięciu reset silnik nie startuje ale na krótko działa
    czyli dokładnie co się dzieje wentylator zakręci czy nie? Odpali i po kilu sekundach staje czy w ogóle nie opala?
  • Poziom 14  
    Kolego po podłączeniu wentylatora po za sterownikiem działa !
    pod sterownikiem nie działa ( może uszkodzony przekaźnik tylko jeszcze nie wiem który to jest lub termistor na płycie chyba też tam jest tak na szybko spojrzałem
  • Poziom 16  
    W sprawie sterownika nie udzielę informacji bo w serwisach wymienia się go na nowy sprawny.
  • Poziom 14  
    Z całym szacunkiem dla serwisów ale taki sterownik to powinni naprawić a nie wymienić jeszcze musze sprawdzić filtr przeciwzakloceniowy
  • Poziom 14  
    Uszkodzona optyka wymieniowna i wszystko smiga kod błedu cztery krótkie sygnały i przerwa

.... .... .... .... .... ....

Proponuję zamknąć