Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4SE program do Sony/Sony Ericssnoów pytania

21 Sty 2015 13:42 2793 41
  • Poziom 15  
    Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem programu 4SE. A dokładniej klucza na allegro który kosztuje w przybliżeniu 280 zł bo boxa nie ma.
    I tu moje pytanie brzmi czy po wykupieniu tego klucza na allegro za około 280 zł program będzie już całkowicie darmowy czy też jakieś czasowe licencję będę musiał wykupywać dodatkowo bo i coś takiego też znalazłem.
    Takie same pytania mam co do CRUISER 2 PLUS (CRUISER 2 PLUS - BEZPŁATNY UNLOCK A2 DB3150). Czym oba programy się różnią.
    Wiem że SETOOL3 jest lepszym programem, ale trzeba tam kredyty wykupywać. Mimo wszystko jestem też zainteresowany SETOOL3. Ale o nim jakaś wiedze posiadam, a poza tym dużo można o nim wyczytać na forum.
    (jeżeli coś pomyliłem proszę mnie poprawić).
    Jak ktoś ma atrakcyjną cenę to pisać na priv:).
    Dziękuję i czekam na odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    4SE jest całkowicie darmowy (nie licząc odblokowania po serwerach S1 które nie działają już od dłuższego czasu) a co do SEtoola to po zrobieniu aktywacji kosztującej 10 kredytów (możesz kupić z aktywacją od razu) masz praktycznie to samo co 4SE - modele które 4SE zrobi za darmo setool też zrobi za darmo a tych których 4SE nie jest w stanie zrobić, zrobisz po kredytach w setoolu (nie wszystkie oczywiście). 4SE jest zdecydowanie prostszy w obsłudze od SEtoola ale ma mniej funkcji i rzadziej jest aktualizowany.
    Nad cruserem bym się w ogóle nie zastanawiał :)
  • Poziom 15  
    A czemu nad cruserem nie? Jest z nich wszystkich najsłabszy?
    A co by kupić sam klucz czy box 4SE?
    A do ilu by kupić ewentualnie box SETOOL3 bez aktywacji z 3 kabelkami?
  • Poziom 15  
    NEROKEY - Czy warto w to inwestować?
    Czy lepiej w 4SE lub SETOOl3?
    I poproszę o wyjaśnienie/rozpisanie mi programu NEROKEY
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jeżeli myślisz poważnie o SE i Sony to tylko setool, każdy to powie bez większego tłumaczenia - kup setoola z pełnymi aktywacjami. Pamietaj że simlocków i napraw sw coraz mniej i tendencja się już nie zmieni
  • Poziom 15  
    Tak wiem że najlepszy jest SETOOL, ale czy nie warto zainwestować jeszcze w 4SE?
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    nie warto, sprzęt nierozwojowy
  • Poziom 15  
    Wydawało mi się że są jakieś aktualizacje na niego wypuszczane co jakiś czas. Chyba nawet ostatnio została wypuszczona aktualizacja do 4SE.
  • Poziom 15  
    A mam już ostanie pytanie odbiegające trochę od tematu. Jak bym kupił używanego SETOOL3 i sprzedający by nie pamiętał czy jest z jakąś aktualizacją co wtedy? Trzeba by było od początku aktualizować i takie tam czy jest jakiś sposób by to sprawdzić? Tak samo serwery jak i wersję programu.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Aktywacje masz generalnie 3:
    -wersja setool do 1.01 (czyli jesli jest aktywacja odpala wersje powyzej 1.01)
    -darmowy unlock xperi e,j itd. (nie wiem czy mozna to sprawdzic ale na dzien dzisiejszy koszt to 10 kredytow a jak nawet nie ma to zawsze mozna za 1 kredke zrobic wiec nie ma biedy)
    -aktywacja LG tool (zobaczyc czy odpala sie lgtool tylk internet zeby byl podlaczony)

Najlepjej zapytaj osobe sprzedająca jeśli napisze że nie wie poproś aby pobrala i zainstalowala lg tool wtedy zobaczysz jakie aktywacje masz. Generalnie jak sprzedajacy napisze ze nie wiem i nie bedzie sprawdzal to na 90% nie ma zadnych aktywacji.
  • Poziom 15  
    Powiem tak mam możliwość kupienia SETOOL3 za cena 50-100zł, ale sprzedający nie wie czy nie pamięta czy są jakieś aktualizacje. Cena jest przyzwoita, ale chodzi mi przede wszystkim o wersję setool. Jak nic o boxie nie wiem (bo można tak powiedzieć) to jak się do tego zabrać? Mam na myśli posprawdzanie tych 3 aktywacji powyżej.
    PS. A przy zakupie kredytów na allegro to nowe konto musieli by mi przysłać tak?
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Domin21 napisał:
    Powiem tak mam możliwość kupienia SETOOL3 za cena 50-100zł, ale sprzedający nie wie czy nie pamięta czy są jakieś aktualizacje. Cena jest przyzwoita, ale chodzi mi przede wszystkim o wersję setool. Jak nic o boxie nie wiem (bo można tak powiedzieć) to jak się do tego zabrać? Mam na myśli posprawdzanie tych 3 aktywacji powyżej.
    PS. A przy zakupie kredytów na allegro to nowe konto musieli by mi przysłać tak?

słuchaj u góry masz to łopatologicznie wyjaśnione. Przeczytaj jeszcze raz i wyciągnij wnioski.

Tak, kupując kredyty można stworzyć nowe konto z nowym hasłem.
  • Poziom 15  
    Niby masz racę:)
    A konto i wersja SETOOL3 nie są ze sobą powiązane?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Nie są powiązane.
  • Poziom 15  
    Dzięki.
    To chyba wszystko co chciałem wiedzieć i wszystkie najważniejsze informacje co do tego tematu.
  • Poziom 15  
    Witajcie ponownie:) (warto by i to się znalazło w tym temacie dla mnie i przyszłych amatorów:)).
    Mam pytanie co do okablowania do tego programu i spraw technicznych przy zdejmowaniu simlocka z systemu android.
    A dokładniej:

1. Okablowanie.
    Wymagania dot. kabli:
    - DB2000, DB201x - kabel serwisowy (COM)
    - DB2020 - kabel USB lub serwisowy (COM)
    - DB3150, DB3200, DB3210, DB3350 - kabel USB
    - MSM7227, QSD8250 - tryb ADB lub kabel USB lub kabel naprawczy TP (COM)
    - QC8255/MSM7x30 - TP mode USB cable
    Kabel USB naturalnie wiem jaki to jest. Ale jak się sprawa miewa przy tych starszych wersjach złącza np. k700? jest to zwykły USB czy jakiś inny? Micro USB też nie trzeba wyjaśniać.
    Jaki jest to kabel serwisowy (COM), kabel naprawczy TP (COM), TP mode USB cable, i co to jest tryb ADB?
    Miło by było jak by ktoś umieścił zdjęcie takiego kabelka może link.

2. Simlock.
    Przy telefonach typu Xperia czyli androidów trafiłem na dwie możliwości odblokowywania telefonu:
    -Android Debug Bridge,
    -Testpoint-based.
    I tu moje pytanie czym różnią się obie metody (oprócz kabla przy którego się to wykonuje). Interesuje mnie strona techniczna takiej operacji czym się to różni. Który sposób jest lepszy i bezpieczniejszy czyli co polecacie przy tej operacji?

PS. Może ktoś wie czy są plany wprowadzenia nowych telefonów (telefony które już są na rynku od jakiegoś czasu, ale też nowe wersje CID do obecnych) do programu? A dokładniej mam namyśli Windowsy np. x1 i innych telefonów których nie ma obecnie np. symbian w960 lub soft "stary" np. t290. Czy jak posiada się boxa ma się więcej możliwości (jakich) i więcej telefonów (jakich)?
    Może coś polecacie jak by dobrać się do takich telefonów?
    A tak przy okazji kilka dni temu trafiłem na filmik w którym był wybierany tel wyglądało to jak 4SE, ale był na tej liście też w960. Czy wcześniejsze wersje tego programu posiadały jakieś telefony, których ta najnowsza wersja nie ma?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Cytat:
    Ale jak się sprawa miewa przy tych starszych wersjach złącza np. k700? jest to zwykły USB czy jakiś inny?

Takie telefony robi się po COMie

Cytat:
    Jaki jest to kabel serwisowy (COM)

http://multi-com.pl/multicom/img//product_1170849769_454688410_sek750_cp_big.gif

Cytat:
    kabel naprawczy TP (COM)

http://www.multi-com.pl/multicom/pimg/se-tool_boot_set_400.jpg

Cytat:
    TP mode / tryb ADB

Tryb polegający na wprowadzeniu telefon u w tryb serwisy, dzięki któremu możemy zrobić takie rzeczy jak naprawić bootloader, zdjąć simlock, odbydować TA, naprawić IMEI

Cytat:
    Android Debug Bridge / Testpoint-based

Po ADB odblokujesz telefony oparte na MSM7227, MSM8250, MSM7225A, MSM7227A zaś po testpoint tylko MSM7227, MSM8250, MSM8255. Odblokowanie po ADB jest teoretycznie łatwiejsze bo podłączasz telefon w trybie flashmode, potem włączasz telefon, włączasz debugowanie USB i podłączasz telefon ale musi być odpowiednia wersja Androida i jak w nieodpowiednim momencie odłączysz telefon to możesz uwalić bootloader. Odblokowanie po testpoint robisz poprzez połączenie masy telefonu z punktem TP a następnie podłączasz kabel USB - telefon możesz uwalić jedynie jeśli źle podłączysz testpoint.

Cytat:
    Może ktoś wie czy są plany wprowadzenia nowych telefonów (telefony które już są na rynku od jakiegoś czasu, ale też nowe wersje CID do obecnych) do programu? A dokładniej mam namyśli Windowsy np. x1 i innych telefonów których nie ma obecnie np. symbian w960

Do serwisowania tych telefonów nie są potrzebne BOXy - wystarczą darmowe programy
  • Poziom 15  
    "Takie telefony robi się po COMie"
    Możesz wyjaśnić bo nie słyszałem jeszcze takiego określenia.

Jakie darmowe programy masz na myśli:)?
  • Poziom 15  
    A k750 mogę zrobić samym kluczem 4SE?
    Odczyt informacji naturalnie po kablu USB (EROM)
    Ale flash wyskakuje mi tylko wybór COM93, COM94, COM95, COM96, COM97 czyli nie kabel USB a więc jaki? Czy przy pomocy klucza po zakupie kabla dam rade? Bo ten kabel wcześniejszy to jest do boxa. Czy konieczny jest Box do tego tel?
    Podobnie jest przy opcji odblokowania ten sam wybór.
    PS. możecie mi wyjaśnić te COM-y co dokładnie?

Dodano po 20 [minuty]:

Wyciągnij baterię, odczekaj kilka sekund i włóż ponownie
    Podłącz kabel i wciśnij przycisk właczenia na krótko
    To mi wyskakuje przy COM94 i COM95. Ale kabel USB to nie jest.
    Bo potrzebuję sim locka zdjąć z dwóch k750 i przy okazji chciał bym oprogramowanie wgrać, ale mi pomysłów brakuje jak się za to zabrać.
  • Poziom 15  
    Witam.
    gdzie mogę kupić kabel testpoint do programy 4SE i czy do tej operacji potrzebował bym boxa czy sam klucz wystarczy?

Dodano po 34 [minuty]:

Kabel USB SETool Neo / Arc TestPoint
    czy ten kabel bym mógł zastosować przy 4SE?
    Czy test point od SETOOL3 np. k750 nadał by się by go użyć do 4SE?
  • Poziom 23  
    Tak mógłbyś, nada się.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Samym kluczem k750 nie odblokujesz bez interfejsu com.Jak chcesz robić starsze "sztrucle"sprzedaj klucz i kup box.
  • Poziom 23  
    Co do drugiego pytanie to mi wydawało się że autorowi chodzi o taki kabel, bo spotkałem się że był opisywany jako "setool k750 testpoint" ale niech się autor wypowie.
  • Poziom 15  
    A ten kabel dało by się zastosować przy samym kluczu?
    Zastanawiałem się nad box-em, ale na razie mam tylko klucz.
    Kabel USB SETool Neo / Arc TestPoint - SE Tool ---- nazwa aukcji allegro
    A ten kabel przy samym kluczu by się nadał?
    Po prostu bym go podłączał przez drugie wejście USB. Tak?
  • Poziom 23  
    Kabel USB SETool Neo / Arc TestPoint - SE Tool -> Możesz bez problemu z niego korzystać mając tylko klucz sprzętowy a nie BOXa
  • Poziom 15  
    czyli z kabli które podpina się do USB a nie do boxa a są z SETOOL-a3 mogę normalnie korzystać? czy są jakieś wyjątki?
  • Poziom 23  
    Tak możesz normalnie korzystać, nie ma.
  • Poziom 15  
    A kable z boxa SETOOL3 nadadzą się do boxa 4SE? Bo zastanawiam się nad zakupem boxa 4SE.