Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scania R 420 - APS nie wyłącza sprężarki

tomek-staw 21 Jan 2015 16:00 3282 2
 • #1
  tomek-staw
  Level 13  
  Mam problem z zaworem APS mianowicie wyłącza sprężarkę tylko na moment tzn ok 5sek i z powrotem pompuje i tak w kółko. Sprężarka jest sprawna wycieków powietrza brak, APS nie generuje błędów. Czy miał ktoś podobny problem? Czego mogę się spodziewać w tym zaworze? Czy zestaw naprawczy rozwiązuje problem?
 • #2
  szaman108
  Level 31  
  Witam

  Może u kolegi jest coś takiego:

  Tryb ogrzewania
  Jeżeli temperatura w zaworze spustowym osuszacza powietrza jest bliska temperatury zamarzania, uruchamiana jest funkcja ogrzewania APS przy użyciu ciepłego powietrza ze sprężarki. Sprężarka jest włączona, a zawór spustowy jest otwarty. Gdy funkcja jest aktywna, sprężarka włącza się przy 11,0, a wyłącza przy 12,3 bar.

  Moduł APS będzie przełączał się z trybu normalnej pracy w tryb ogrzewania tak długo, jak długo ogrzewanie jest niezbędne.


  Czujnik temperatury (1):

  Wartość z czujnika temperatury służy do uzyskiwania w zaworze spustowym obliczonej temperatury. Gdy obliczona temperatura zbliża się do zera stopni Celsjusza, układ APS przełącza się w tryb ogrzewania.
 • #3
  tomek-staw
  Level 13  
  dzięki za podpowiedź, poobserwuje to auto jeszcze, ale z tego co kojarzę to temp otoczenia była w granicach 10 st C a mimo to zawór cały czas zbijał powietrze.