Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amica EBL8441 - resetuje się zegar piekarnika Amica DO ZABUDOWY

ngs 21 Jan 2015 17:18 15639 4
 • #1
  ngs
  Level 2  
  Witam wszystkich, jestem początkującym na forum mam problem z piekarnikiem firmy amica model EBL8441 typ 153.4TaYDpSr kod wyrobu 52684. Usterka dotyczy zegara który po ustawieniu godziny często się resetuje powracając do godziny 12:00 resety zegara są losowe jest to problematyczne przy ustawieniu czasu pieczenia, bo piekarnik samoczynnie się wyłącza, dodatkowo dodam że podczas resetu i ponownego ustawiania czasami słychać przekaźnik jak by cykał oraz przygasało światło w piekarniku natomiast te objawy są sporadyczne, może mają Państwo jakieś pomysły od czego zacząć. Może miał ktoś taki problem z tym modelem byłbym wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam Mariusz  Dodano po 11 [minuty]:

  dodam jeszcze że teraz podczas pieczenia gdy czas pozostały do końca wyłączenia piekarnika czyli (minuta) odliczył , zegar się zresetował na 12:00 piekarnik powinien się wyłączyć natomiast piekarnik nadal pracował wyłączyłem go, po czym przez minutę coś w piekarniku brzęczało.
 • #3
  machefi
  Home appliances specialist
  Do sprawdzenia kostka zaciskowa zasilania piekarnika, styki przełącznika funkcji. Nie zaszkodzi również sprawdzenie sprawności zasilania na drodze: bezpieczniki instalacji domowej - kuchenka. Gdzieś są chwilowe spadki lub zaniki napięcia zasilania kuchenki, stąd takie efekty na wyświetlaczu zegara.
 • #4
  ngs
  Level 2  
  dzisiaj sprawdzałem, ustawienia obojętnie czy minuta do końca pracy czy 4 minuty piekarnik gdy czas dojdzie do końca, resetuje zegar a sam piekarnik się nie wyłąncza, po ręcznym wyłączeniu za pomocą pokręteł słychać brzęczenie w środku tak jak by były zwarte jakieś styki przekaźnika po minucie brzęczenie ustaje.
 • #5
  ngs
  Level 2  
  Wymieniony został, cały zegar piekarnika z wyświetlaczem na nowy koszt 120 zł po wymianie, piekarnik pracuje jak należy, prawdopodobnie winna była elektronika na płytce, którą wymieniłem.