Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję programu - ktoś szpieguje przeglądarkę internetową mojej dziewczyny

21 Sty 2015 18:34 1893 13
 • Poziom 8  
  Witam.
  Z miejsca mówię, że szukałem tego programu od jakiegoś czasu i niestety nie mogę nic znaleźć. Problem polega na tym, że ostatnio dowiedziałem się od mojej panny, że ktoś z jej znajomych szpieguje jej przeglądarkę internetową. Wie dokładnie, co wyszukuje i na jakie strony wchodzi. Od razu mówię, że tylko ona ma dostęp do swojego laptopa i raczej żadne trojany, i wirusy nie wchodzą w grę. Nie wiem dokładnie, czy jest to program, czy sposób jakiś i nie wiem, czy osoba ta potrafi tylko przeglądać wyszukiwane hasła czy ma też dostęp do innych rzeczy. Kilka jej koleżanek ma ten sam problem, nie mieszkają razem, jednak ktoś je szpieguje.

  Sprawę piszę na gorąco i jestem o tyle zirytowany, że one wiedzą kto to, ale nie chcą mi powiedzieć, bo w sprawach prywatności jestem bezwzględny i skutki mogły by być dla tej osoby przykre.

  Proszę o pomoc w odnalezieniu programu lub znalezieniu pomocy, jak się przed tym przestrzec.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 39  
  Tu by trzeba przeskanować komputer pod kątem programów szpiegujących, trojanów.
 • Poziom 29  
  Grupowy e-mail w google, do którego kilka osób ma dostęp i włączona historia wyszukiwania ?
 • Poziom 8  
  Dziarski Hank też o tym myślałem ale w przypadku e-mail nie mógł by chyba konkretnie podać która co robi . Poza tym mam jakieś strzępki informacji że to jednak program i że niby tylko 70 dni działa ?
 • Poziom 43  
  Skoro wiedzą kto i nie powiedzą to widocznie mało im zależy na pomocy (lub jej sie wręcz boją) jeśli wiedzą jaki będzie jej finał. Boją się tego, żeby ktoś poznał zapytania i strony to niech regularnie, często czyszczą wszelkie historie.
 • Poziom 6  
  Mogą zgłosić sprawę na policję z powodu naruszenia prywatności.
 • Poziom 8  
  No niestety nikt mi nie powiedział coś czego nie wiem , ale dzięki za chęci :]
 • Poziom 42  
  Kolego, wyczyść DOKŁADNIE komputer z trojanów, niech te panny pozmieniają hasełka na wszelkie poczty, fora dyskusyjne, pejsbuki i inne takie tam... I niech sobie kamerki plastrem zakleją w notebookach :-)
 • Poziom 40  
  Jeśli panien jest kilka to odpowiedzi zaczął bym szukać od tego co te panny łączy poprzez wyeliminowanie tego co je dzieli. Jeśli panien jest kilka to albo cie robią w trombę albo wszystkie lub większość znają tą sama osobę.
 • Poziom 43  
  Sl4by napisał:
  No niestety nikt mi nie powiedział coś czego nie wiem , ale dzięki za chęci :]

  Problem kolegi wykracza poza dział techniczny (kwestia przekonania panny że albo niech gada co wie, albo nie zawraca dziadem gitary, skoro nie chce pomocy). A skutki dla delikwenta powinny być przykre.

  Teraz analiza techniczna - są i programy i sposoby. Skąd pewność że żadne trojany i wirusy nie wchodzą w grę? To że dziewczyna nie wchodzi na podejrzane strony jeszcze o niczym nie świadczy. Jak się trafi na dowcipnisia to on sam zadba o wszystko.

  Jeśli się to tyczy tylko szpiegowania przeglądarki i faktycznie bez ingerencji oprogramowania, to może ktoś używa jakiegoś sieciowego sniffera - pod tym kątem należy szukać. Koleżanki nie mieszkają razem ale studiują może razem? A może wszystkie korzystają z akademickiej sieci internetowej?
 • Poziom 20  
  Może napisze niepopularny post i możliwe że mi się za niego oberwie.

  Czy aby na pewno problemem jest istniejący program szpiegujący?
  Czy aby czasem nie jest na odwrót, kolega chce poznać nazwę programu pozwalającego na szpiegowanie.

  Dlaczego mam tego typu przemyslenia:
  - brak logów z komputera
  - chęć poznania nazwy programu pozwalającego na szpiegowanie (a nie sposobu jak znaleść taki zainstalowany program - patrz pkt wyżej brak logów)
  - kolega nie wykazuje chęci podzielenia się logami czy też jak ma je zrobić.


  A teraz na temat:
  Sl4by : Pełne skanowanie systemu i logi - to jak to zrobić znajdziesz tu bez problemu. Na podstawie logów sądzę że przeanalizuje ci ktoś czy jest tam coś w tym stylu.
  Zainstaluj program antywirusowy - wiekszość z nich rozpoznaje programy szpiegowskie jako wirusy. Chyba że ktoś napisał własny program, lub dołączył istniejący do listy zaufanych programów w zainstalowanym programie antywirusowym.
 • Poziom 43  
  Nie taki niepopularny post - bywało to już nieraz i kończyło się w moment w koszu.
  I po co Tu pytać o szpiegowanie innych? Postaw z dziewczyną sprawę jasno i prosto i zobaczysz co będzie.
 • Poziom 8  
  dostaję wiadomości, żeby zamknąć temat, więc okazało się że "wirusem" była poczta grupowa i niewylogowanie się z niej , a głupie gąski spanikowały :]