Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Teddy - uszkodzony wtyk od gruszki

kopojno 21 Jan 2015 20:44 3990 8
    kopojno
    Level 11  
    Witam,
    podczas użytkowania radia prawdopodobnie uszkodziły się połączenia we wtyku od gruszki. Radio milczy i nic nie słychać.

po rozebraniu wtyku sprawa wygląda tak:

1 - Żółty
    2 - czarny
    3 - czerwony
    4 - pusty
    5 - goła żyła
    6 - pusty

Niby nie ma nie podpiętych żył ale przeglądając forum wydaje mi się że powinna być jeszcze jedna.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    bercik11palcow
    Level 18  
    Do 6 pinu powinien być podłączony, jeszcze najważniejszy kabelek a mianowicie Power Supply, czyli napięcie.
    kopojno
    Level 11  
    Tylko sprawa wygląda tak, że jak by się wyrwał to by był, a tak nie ma śladu po tym kablu i dlatego zgłupiałem.
    rnb_bolii
    Level 37  
    A chyba jednak jest dobrze. 4 przewody. Czyli MIC, RX, TX, MASA.
    kopojno
    Level 11  
    Dla pewności odizolowałem kawałek dalej czy nie ma jakiegoś uciętego przewodu i nic nie ma.
    Jutro jeszcze raz przetestuje gruszkę na radiu i zobaczymy jak będzie sprawa wyglądać.
    .Labrador
    Level 25  
    Masz schemat wpięcia przewodów,w tyczce. President Teddy - uszkodzony wtyk od gruszki
    kopojno
    Level 11  
    Wtyki i połączenia są ok. Ale zauważyłam że radio ma bardzo krótki zasięg max do 100m tak że problem będzie leżał gdzieś indziej
    rnb_bolii
    Level 37  
    Sprawdź kabel, antenę, jaki swr? Jaka moc nadajnika? Masz odpowiedni do tego miernik?
    Jak nie, jedź do serwisu który się tym zajmuje.
    kopojno
    Level 11  
    Tak jak piszecie radio pójdzie do serwisu bo sam to mogę tylko pogorszyć sytuację

---------------------------------------------------------------------

Okazało się że uszkodzony był przewód prowadzący do anteny.