Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Mastercook ZB-3625-HX - nieprawidłowe grzanie

21 Sty 2015 21:33 3309 4
  • Poziom 7  
    Problem występuje przy grzaniu wody.Po nastawieniu np. na 3 program programator przesuwa się za program 4 i dozuje tabletkę, po około minucie powinien włączyć grzałkę na około 7minut ,następny cykl grzania powinien się załączyć po 22min. na około 9min. w obu przypadkach brak napięcia na grzałce powoduje brak grzania.Grzałka załącza się dopiero 10 minut przed końcem programu na 3 minuty lekko podgrzewa wodę, naczynia oczywiście niedomyte. ( czasy załączania grzałki zapisałem śledząc cykl mycia po podłączeniu miernika do grzałki, podczas poprzedniej awarii).
    Sprawdziłem termostat znajdujący się przy grzałce prawe dwa styki mają przejście lewe dwa styki nie mają.
    Proszę o pomoc jaka może być przyczyna braku głównego grzania.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 7  
    Dzięki za podpowiedź,sprawdziłem przewody ale nie stwierdziłem żadnej przerwy.
    Nie wiem jak przekazywane jest napięcie z programatora na grzałkę,bo muszą być dwa obwody bo jeżeli grzałka załącza się tylko pod koniec programu a w czasie zasadniczego mycia napięcie pokazało się na około 3 sekundy, znikło i ponownie się pokazało na 3 sekundy i to było wszystko.
    Sprawdziłem mikro wyłącznik po lewej stronie grzałki, między 1i 3 stykiem jest przejście.
    Czy nad grzałką jest druki termostat ( kształtem podobny do termostatu) mierzyłem omomierzem nic nie pokazało czy tak ma być.

Zmywarka Mastercook ZB-3625-HX - nieprawidłowe grzanie .

Może to wina programatora,czy można go jakoś sprawdzić, czy jest rozbieralny.
    Proszę o wskazówki.
  • Poziom 7  
    Czy nikt nic nie może podpowiedzieć.
    Szukając przyczyny braku grzania rozebrałem programator, na segmencie ( C ) był mocno osmolony styk przeczyściłem go i lekko dogiąłem.Lecz po złożeniu nadal bez zmian. Zmywarka Mastercook ZB-3625-HX - nieprawidłowe grzanie
    Cz ktoś może mi powiedzieć jak sprawdzić ten mikro wyłącznik ( na zdjęciu ten z wyjętą wtyczką) i jak sprawdzić element na którym jest zamocowany.
    Czekam niecierpliwie na poradę.
  • Poziom 7  
    Wracam do tematu ,znalazłem przyczynę nieprawidłowego grzania .Powodem nie załączania się grzałki przy zasadniczym myciu był zatkany wąż łączący pompę z hydrostatem. Wąż był zatkany około 80% i myślę że w początkowej fazie mycia hydrostat dostawał za mało wody w związku z zatkanym przewodem dopiero pod koniec mycia osiągał prawidłowy poziom i załączał grzałkę.
    Oczywiście przeczyściłem zatkany wąż i przy okazji również hydrostat i zbiornik na wodę przed demontażem zbiornika należy odkręcić nakrętkę wewnątrz zmywarki którą jest przymocowany i zdjąć metalowy zacisk z węża odpływowego.
    Demontaż jest prosty po wyjęciu z plastikowych mocowań w obudowie zmywarki i odłączeniu przewodów od mikro wyłączników wyjmujemy, wyciągając do góry po kolei zbiornik na wodę, hydrostat i wąż od pompy (wszystkie elementy łączone są na wcisk ,na końcówkach mają gumowe oringi.
    Zmywarka Mastercook ZB-3625-HX - nieprawidłowe grzanie Zmywarka Mastercook ZB-3625-HX - nieprawidłowe grzanie Zmywarka Mastercook ZB-3625-HX - nieprawidłowe grzanie Zmywarka Mastercook ZB-3625-HX - nieprawidłowe grzanie

A tak wygląda po założeniu i wyczyszczeniu.

Hydrostat można rozebrać wyjmując z plastikowych zatrzasków łatwiej wyczyścić. Zbiornik na wodę czyściłem odkamieniaczem ,zalać i poczekać ąż usunie kamień.
    Zamykam temat zmywarka działa.