Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dzwięku Radio Pioneer DEH-P8400MP

szescian6 21 Sty 2015 21:37 1176 5
  • #1 21 Sty 2015 21:37
    szescian6
    Poziom 2  

Witam, mam problem z radiem Pioneer-a DEH-P8400MP - a mianowicie podczas jazdy grało, grało i przestało; objaw jest taki, że nie ma dźwięku na wyjściu z radia pod głośniki oraz na wyjściach wzmacniaczowych, radio normalnie się uruchamia, odczytuje płyty, idzie wejść w ustawiania itp po prostu nie ma dźwięku ani na tunerze ani na płycie.
    Próbowałem podpinać do innego samochodu na innej kostce ISO objaw ten sam.
    Miałem u siebie podłączone pod radio przednie głośniki bezpośrednio z radia oraz tylnie i soob-a pod wyjście wzmacniaczowe.
    Na płytce drukowanej nie ma żadnych zimnych lutów czy przepalonych ścieżek, rzucam podejrzenia na końcówkę mocy, ale zastanawia mnie to, że również pod wyjściami wzmacniaczowymi nic nie gra i to mnie zastanawia, czy słusznie obarczam końcówkę.
    W razie potrzeby mogę załączyć zdjęcia układów.

0 5
  • #2 22 Sty 2015 08:12
    dzimi
    Moderator

Do sprawdzenia IC131 (PML009A) oraz oczywiście końcówka mocy. Sprawdź napięcia zasilające na początek.

1
  • #3 22 Sty 2015 14:02
    djlj24
    Spec od car audio

Czy w tym modelu nie ma przełącznika od dołu NORMAL/EQ? W starszych Pioneerach był taki przełącznik i jego niewłaściwe ustawienie (może też i brak styku) powodował podobny do opisanego objaw. Brak dźwięku też na wyjściach liniowych raczej będzie wskazywał na wcześniejszy układ niż końcówka mocy.

1
  • #4 22 Sty 2015 21:03
    szescian6
    Poziom 2  

A więc tak układ (PML009A) wiem gdzie znajduję się na płytce to jest jak zgaduje bo się aż tak nie orientuje przetwornik Cyfrowo-Analogowy co daje sygnał na końcówkę i przedwzmacniacze na kanały pod cincze (poprawcie jeśli zle rozumie).
    W jaki sposób mam go sprawdzić ? oraz wyżej wymienione napięcia załączę zdjęcia jeśli mógłbym prosić o wyjaśnienie gdzie co i jak.
    A co do ustawień do żadnego fizycznego przełącznika nie ma a i samym radiu też sprawdzałem wszystkie filtry jak i na ustawieniach fabrycznych, chciałem wymienić końcówkę w ślepo ale dało mi do myślenia, że również sygnału na cinczach nie ma a za to już chyba końcówka nie odpowiada.

0
  • #5 23 Sty 2015 11:13
    djlj24
    Spec od car audio

Moim zdaniem audioprocesor (ten układ co przełącza sygnał oraz reguluje barwę i głośność dźwięku) to jest kwadratowy układ z napisem EEQ (ten prawie po środku płyty otoczony kondensatorami). Trzeba by sprawdzić czy sygnał audio jest na jego wejściu oraz czy regulowany wychodzi na jego wyjściach. Zdarzało się, że audiprocesory w Pioneerach ulegały uszkodzeniu - zwykle jednak dźwięk był ale bez możliwości regulacji lub charczał tylko z danego źródła.

1
  • #6 23 Sty 2015 11:50
    szescian6
    Poziom 2  

Lipnie zaczyna się robić :(
    jeszcze jak by mi ktoś wytłumaczył gdzie i jak mam sprawdzić ten układ EQQ.
    Co prawda mam jeszcze dwa inne pionki (inne modele) gdzie ten układ występuje ale nie mam możliwości nawet z czystej ciekawości przelutowania go.

Załączam schemat EQQ (PML0009A)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo