Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka pod zabudowę - no frost w chłodziarce i zamrażarce

kuch_arc 21 Jan 2015 21:59 4665 6
    kuch_arc
    Level 14  
    Witam wszystkich,

Muszę podjąć decyzję i podać ostateczne wymiary lodówki, jaka ma stanąć w mojej kuchennej zabudowie. Na początku byłem zdecydowany na lodówkę z IKEA bez "no frost" za 1500 zł ze względu na pełną gwarancję przez 5 lat, niską cenę. Ogólnie nie lubię wydawać za dużo pieniędzy, jak nie muszę.

Rozmawiając ze znajomymi, ich wypowiedzi weryfikując z opiniami i artykułami w sieci, doszedłem do wniosku, że zależy mi na "no frost" albo podobnej technologii.

Koszt takiej lodówki w IKEA to 2500 zł, 5 lat gwarancji. Lodówka ta ma też większą zamrażarkę, co jest dla mnie zaletą. Znalazłem jednak produkt firmy Liebherr ( która robi dla miele z tego co wyczytałem, i jest to klasa wyżej jeśli chodzi o jakość ) za 2100 zł - model ICS 3304 - która zamiast jakby "pełnego" "No Frost" ma funkcję "SmartFrost" ( https://www.youtube.com/watch?v=Qv2N76UA6Yc ). Zmniejsza niby prędkość odkładania się lodu. Ma też ogromny zamrażalnik. Co myślicie? Krótsza gwarancja, niższa linia pod względem "technologii i lepszy jakościowo sprzęt czy dłuższa gwarancja, wyższa linia i teoretycznie gorszy jakościowo sprzęt? A może jest coś innego wartego uwagi do 2500 zł.

Z góry dziękuję za pomoc kolegom i koleżankom z forum.

PS: Jeszcze pytanie do bardziej zorientowanych - jeśli w opisie lodówki jest napisane " ręczny system rozmrażania " oznacza to, że trzeba wcisnąć przycisk, podgrzewany jest element chłodzący, lód się topi czy trzeba wyciągać wszystko, skrobać, itd.

PS2: JEśli lodówka ma nofrost, znaczy się, że obieg powietrza wewnątrz jest wymuszony przez wentylator, tak ?
    ixar
    Level 14  
    Ikea nie produkuje AGD, cały sprzęt jest różnych firm. Sprawdź sobie lodówki Whirlpoola, pewnie trafisz na identyczną jak ta w ikea i porównaj ceny. Ogólnie ... znajomi są zadowoleni ze sprzętu z ikea.
  • Helpful post
    elroyalo
    Level 10  
    jedyny dostępny w Polsce Full NoFrost do zabudowy (taki bez wysuszania żywności w lodówce) to Beko BCN130000
    sylwus115
    Level 2  
    Jak można dołączę do wątku z pytaniem: którą markę jeśli chodzi o lodówkę wybrać: Samsung czy Whirlpool ?
    Pozdrawiam
    kuch_arc
    Level 14  
    sylwus115 wrote:
    Jak można dołączę do wątku z pytaniem: którą markę jeśli chodzi o lodówkę wybrać: Samsung czy Whirlpool ?
    Pozdrawiam

Taki kolega, który na co dzień zajmuje się sprzedażą urządzeń AGD (u niego nie kupowałem, więc był obiektywny - mam nadzieję ;) ), powiedział mi, że Samsung jest bardzo kiepski jeśli chodzi o lodówki. Ja wybrałem LG full no frost. Nie wysusza jedzenia. Co do bezawaryjności - temat trochę za młody był, abym mógł coś na ten temat powiedzieć.

koniec końców zmieniłem zdanie i lodówkę postawiłem na skraju zabudowy kuchennej przy drzwiach, co pozwoliło mi kupić urządzenie wolnostojące - większa lodówka, mniej problemów, niższa cena (dużo niższa). Kiedyś, jak się zepsuje, wybiorę nową - nie będzie problemu z drzwiami. Ogólnie lodówka do zabudowy = kiepski pomysł.
    hessto
    Level 16  
    Dobre Siemens KG39NXI32 równo o LG GBB530NSQPB. :)

Firmy Liebherr to części serwis ceny drogi... :|

Samsung problem No Frost Shit.
    kuch_arc
    Level 14  
    Kupiłem lodówkę wolnostojącą, można zamknąć.