Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka pod zabudowę - no frost w chłodziarce i zamrażarce

21 Sty 2015 21:59 3216 6
 • Poziom 14  
  Witam wszystkich,

  Muszę podjąć decyzję i podać ostateczne wymiary lodówki, jaka ma stanąć w mojej kuchennej zabudowie. Na początku byłem zdecydowany na lodówkę z IKEA bez "no frost" za 1500 zł ze względu na pełną gwarancję przez 5 lat, niską cenę. Ogólnie nie lubię wydawać za dużo pieniędzy, jak nie muszę.

  Rozmawiając ze znajomymi, ich wypowiedzi weryfikując z opiniami i artykułami w sieci, doszedłem do wniosku, że zależy mi na "no frost" albo podobnej technologii.

  Koszt takiej lodówki w IKEA to 2500 zł, 5 lat gwarancji. Lodówka ta ma też większą zamrażarkę, co jest dla mnie zaletą. Znalazłem jednak produkt firmy Liebherr ( która robi dla miele z tego co wyczytałem, i jest to klasa wyżej jeśli chodzi o jakość ) za 2100 zł - model ICS 3304 - która zamiast jakby "pełnego" "No Frost" ma funkcję "SmartFrost" ( https://www.youtube.com/watch?v=Qv2N76UA6Yc ). Zmniejsza niby prędkość odkładania się lodu. Ma też ogromny zamrażalnik. Co myślicie? Krótsza gwarancja, niższa linia pod względem "technologii i lepszy jakościowo sprzęt czy dłuższa gwarancja, wyższa linia i teoretycznie gorszy jakościowo sprzęt? A może jest coś innego wartego uwagi do 2500 zł.

  Z góry dziękuję za pomoc kolegom i koleżankom z forum.

  PS: Jeszcze pytanie do bardziej zorientowanych - jeśli w opisie lodówki jest napisane " ręczny system rozmrażania " oznacza to, że trzeba wcisnąć przycisk, podgrzewany jest element chłodzący, lód się topi czy trzeba wyciągać wszystko, skrobać, itd.

  PS2: JEśli lodówka ma nofrost, znaczy się, że obieg powietrza wewnątrz jest wymuszony przez wentylator, tak ?
 • Poziom 14  
  Ikea nie produkuje AGD, cały sprzęt jest różnych firm. Sprawdź sobie lodówki Whirlpoola, pewnie trafisz na identyczną jak ta w ikea i porównaj ceny. Ogólnie ... znajomi są zadowoleni ze sprzętu z ikea.
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  jedyny dostępny w Polsce Full NoFrost do zabudowy (taki bez wysuszania żywności w lodówce) to Beko BCN130000
 • Poziom 2  
  Jak można dołączę do wątku z pytaniem: którą markę jeśli chodzi o lodówkę wybrać: Samsung czy Whirlpool ?
  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  sylwus115 napisał:
  Jak można dołączę do wątku z pytaniem: którą markę jeśli chodzi o lodówkę wybrać: Samsung czy Whirlpool ?
  Pozdrawiam

  Taki kolega, który na co dzień zajmuje się sprzedażą urządzeń AGD (u niego nie kupowałem, więc był obiektywny - mam nadzieję ;) ), powiedział mi, że Samsung jest bardzo kiepski jeśli chodzi o lodówki. Ja wybrałem LG full no frost. Nie wysusza jedzenia. Co do bezawaryjności - temat trochę za młody był, abym mógł coś na ten temat powiedzieć.


  koniec końców zmieniłem zdanie i lodówkę postawiłem na skraju zabudowy kuchennej przy drzwiach, co pozwoliło mi kupić urządzenie wolnostojące - większa lodówka, mniej problemów, niższa cena (dużo niższa). Kiedyś, jak się zepsuje, wybiorę nową - nie będzie problemu z drzwiami. Ogólnie lodówka do zabudowy = kiepski pomysł.
 • Poziom 16  
  Dobre Siemens KG39NXI32 równo o LG GBB530NSQPB. :)

  Firmy Liebherr to części serwis ceny drogi... :|

  Samsung problem No Frost Shit.

  Link
 • Poziom 14  
  Kupiłem lodówkę wolnostojącą, można zamknąć.