Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco daily - silnik nie odpala

21 Sty 2015 22:07 4245 5
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich mam problem z nowo zakupionym iveco daily 2.3 2005rok.Samochód został kupiony jako uszkodzony mianowicie z nie odpalajacym silnikiem. Po spędzeniu kilku godzin nad pojazdem skończyły mi się pomysły co może być nie tak, objawy wyglądają następująco rozrusznik kręci silnik nie odpala podczas kręcenia zapala się kontrolka "czerwony wtryskiwacz" diagnozuje go autocomem i pokazuje mi sporo błędów

14-czujnik położenia koła zamachowego - wyłączony, brak sygnału
    3A-moduł sterujący immobilizera-wyłączony,brak dostępnego symptomu
    1364-nieznany kod usterki
    32-przekaźnik świec żarowych-aktywny,brak sygnału
    1686-nieznany kod usterki
    2B-usterka modułu sterującego silnika-wyłączony,brak sygnału
    1B-włącznik pedału hamulca
    07-czujnik ciśnienia paliwa
    08.09,0A,0B-wtryskiwacz cylindra 1,2,3,4
    18-jednostka sterująca ścieżki wyłącznika nadmiarowego

Ma ktoś pomysły od czego zacząć co sprawdzić i co może być przyczyną usterki?
  • Poziom 34  
    Na wstepie poduagnozuj jeszcze innym testerem,przy takich numerach to przymus.
    Pozniej zacznij drazyc podstawy,np czy sterownik ma wszystkie zasilania,masy itd.
    Sprawdz w parametrach czy wogole masz zezwolenie na rozruch od immo.
    Czy ster widzi obroty wału,co sie dzieje z cisnieniem na CR itd.Cała masa podstwowych tematow do sprawdzenia.
  • Poziom 13  
    Właśnie na dobry początek jakiś schemacik by się przydał posiada może ktoś?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Albo auto pojechało z luźną klemą, albo ktoś odpalał z urządzenia rozruchowego. Nie do końca doczytując instrukcję. Tak czy inaczej, oddałbym do elektronika. ogarnięty naprawi auto bez wymiany sterowników. Nie liczyłbym, na to, że będzie tanio.

Dodano po 1 [minuty]:

Zobacz czy nie ma poprzepalanych żarówek lub nienaturalnie poczerniałych.
  • Poziom 13  
    Czyli sugerujesz na spalony komputer silnika też mam takie podejrzenia. A co do immo to chyba gdyby nie miał zezwolenia na rozruch to świeciła by się kontrolka od immo mam racje ??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    I tak i nie. Powinna świecić, natomiast uszkodzenie wpłynie na jej wadliwą pracę.