Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VIVAX - Ogrzewanie Kanałówką 3 pomieszczeń ok80m2

21 Sty 2015 23:39 1941 5
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich serdecznie chciałem zapytać osoby które wykonywały już instalacje klimatyzatorów kanałowych głownie pod kątem ogrzewania. Mam już 2 letnie doświadczenia w wykorzystaniu klimatyzatora jako urządzenia grzewczego i znam wszystkie za i przeciw wynikające z przemian termodynamicznych w zależności od temp. zew 8-) Układ pomieszczeń prosty tj. wejście do pierwszego i od niego na lewo i prawo drzwi do 2 i 3 pomieszczenia. Lokalizacja to kamienica ogrzewanie tylko elektryczne, możliwość powieszenia agregatu. H=ok 4 m więc jest gdzie ukryć j. kanałową i kanały. Chciałem dla tych ok 80m2 użyć VIVAXA ACP-24DT70GEEI głownie ze względu na niską cenę i grzałkę tacy ociekowej i wbudowaną pompkę skroplin. W oglądanych do tej pory instalacjach większość wykonawców instaluje kratki nawiewne nad oknami a powrót powietrza realizuje szczelinami pod drzwiami nie montując osobnych kanałów powrotnych. Czy takie rozwiąznie zabezpiecza przed rozwarstwieniem pow. ciepłego pod sufitem a zimnego na dole i zapewnia w miarę równy rozkład temperatur? Czy mogę zastosować poprostu zwykły termofleks fi 150 i do każdego pomieszczenia po 1 przewodzie i 1 anemostacie takim zwykłym okrągłym? Bo za oceanem oni mają takie kwadratowe kratki nawiewne ale to pewnie z zastosowania innych kanałów np. takich z climaveru? Dziękuję za wszelkie sugestie zamierzam samodzielnie wykonać rozprowadzenie kanałów a tylko połączenie jednostek z dobiciem czynnika i próżniowaniem instalacji zlecić chłodnikowi. Pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Urządzenie ma wydajność 1400 m3/h dzieląc to na trzy wychodzi na kratkę 466 m3/h i przepuszczając to przez rurę fi 150 masz prędkość przepływu w granicach 7.3 m/s . Przy takiej prędkości do masz nie zły szum w kanałach i super gwizdki na anemostatach. Zwiększ przekroje lub ilość kratek (do przemyślenia). Czemu nie zastosować kratek powrotnych w pokojach? wycinasz dziurę zakańczasz to ładnym anemostatem a dalej już bez kanałów klima ci pociągnie powietrze.
    Podpowiem że prędkość przy największej wydajności powinna wynosić 3m/s.
  • Poziom 19  
    Dziękuję za odpowiedź, czy masz na myśli aby kratkami połączyć pomieszczenia i w ten sposób zapewnić powrót pow do jednostki? Czy te kartki powinny być u dołu czy i górze ścian? I czy wyloty ciepłego pow. Faktycznie mogą być na suficie przy oknach (czy nie będzie efektu ciepłej poduszki pow pod sufitem a zimo na dole. Pomieszczenie już po obniżeniu sufitu i tak będzie dość wysokie nawet z 3m.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jeśli lubisz mieć czarne firanki i zasłonki to zrób nawiew w okolicach okna :) Nie wiem czemu boisz się poduszki ciepła. Ale dla spokojności możesz zrobic wyrzut powietrza w suficie i w ściance. Powrotów możesz nie łączyć wystarczy że zrobisz dziurę w suficie. Ale jak masz pieniądze to czemu nie. Możesz dodatkowo doprowadzić świeże powietrze do swojej kanałówki, będziesz dodatkowy komfor.
  • Poziom 19  
    Proszę praktyków o poradę bo porównując parametry vivaxa i sinclaira okazuje się że są to chyba te same urządzenia?! a cena wyraźnie wyższa sinclaira:
    http://www.sinclair.pl/oferta/klimatyzatory-s...ry-dc-inverter/asd-24ain-/-asge-24ain-wk.html
    i
    http://vivaxpolska.pl/kanalowe-inverter-ultra...ator-kanalowy-vivax-ultra-acp-24dt70geei.html
    Ponadto chciałem zapytać jaki rodzaj anemostatu powiniennem wykorzystać do ogrzewania, czy wystarczy taki zwykły nawiewny czy powinien być jakiś kierujący powietrze prosto w dół?
  • Poziom 19  
    Witam ponownie, po wszystkich przemyśleniach będzie jednak montowany multisplit:
    -bez dywagacji czy strumień ciepłego powietrza sięgnie podłogi
    -Niezależna temperatura w każdym z 3 pomieszczeń
    -możliwość ogrzewanie tylko wybranych pomieszczeń.
    -bez kosztów kanałów.
    --------------------------------
    Moje wnioski Sinclair=GREE ponieważ pobierając DTR ze strony Sinclair: Link na stornie 69 można przyczytać tak: VIVAX - Ogrzewanie Kanałówką 3 pomieszczeń ok80m2
    ------------------------------------------------
    Dobra zamontowano Sinclair multi czy ktoś może coś się wypowiedzieć o "jakości"? Gwarancja 3 lata, a np. Samsung tylko 2 lata... Jak opinie od instalatorów i serwisantów?
    Pozdraiwam!