Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer VSX-908RDS - Włącza się i wyłącza, czasem załączy i jest ok.

kzabawny 22 Sty 2015 03:43 1431 4
  • #1 22 Sty 2015 03:43
    kzabawny
    Poziom 9  

Witam, posiadam jak w tytule Pioneer VSX908RDS; problem tkwi w tym, że jak się włączy to działa, ale czasem trzeba kilka razy go włączać żeby zaskoczył. Zamieszczam fotki płytki na której jest chyba przekaźnik kolor niebieski zaznaczony na czerwono przy włączania on strzela czyli słychać jak pracuje ale nie zawsze załapie i wtedy cisza. I jeszcze jedno pytanie, na zasilaczu fotka zaznaczone na niebiesko - przy kondensatorach są takie białe plamy na płytce czy to jest resztka kleju bo ktoś próbował je wyciągnąć, czy może coś wyciekło. Szukałem odpowiedzi na forum ale nie znalazłem. Pozdrawiam.

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisownię postu poprawiłem (brakujące spacje po znakach przestankowych) https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.17.

0 4
  • #3 22 Sty 2015 04:02
    kzabawny
    Poziom 9  

Witam, nie jestem fachowcem, po wstępnych oględzinach tylko zauważyłem to co napisałem, dzisiaj próbowałem zrobić pomiary napięć ale padł mi miernik (robi zwarcie i korki wywala).

0
  • #4 25 Sty 2015 00:19
    kzabawny
    Poziom 9  

Witam, znalazłem przyczynę - dwa kondensatory 22000uF/63V wylały od spodu i tak dokładnie nie było widać, poza tym na płytce były luźne i miały matowe - zimne luty. Może ktoś wie gdzie tanio dostać takie kondensatory. Pozdrawiam.

0
  • #5 26 Mar 2015 13:14
    kzabawny
    Poziom 9  

Kondensatory wstawione i wzmacniacz działa.Dzięki za porady.Temat zamykam i pozdrawiam.

0