Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sokowirówka czy wyciskarka do soków?

22 Jan 2015 08:31 1998 7
 • Level 13  
  Jakie urządzenie lepiej będzie się nadawało do przygotowywana soków z owoców dla małego dziecka? Wyciskarka czy sokowirówka? Jakie urządzenie ewentualnie wybrać?
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 39  
  Z sokowirówki jest sok o lepszych właściwościach odżywczo-zdrowotnych bo spora część miąższu w postaci zawiesiny trafia do soku.
 • Level 16  
  Bestboy to nie jest prawda. Sok jest o wiele zdrowszy z wyciskarki . Dzięki temu,że pracuje ona na niższych obrotach niż sokowirówka. WYciska rok, nie mieli owoców. Wszysktie enzymy oraz witaminy zostają na miejscu. Sok zatrzymuje właściwości odżywcze znacznie dłużej. można go przechowywać w lodówce, niestety ale ten z sokowirówki trzeba wypić już do 2 godzin po przygotowaniu.
  Autorko jeśli szukasz dobrego sprzętu to zainteresuj się sokowirówkami Hurom. Jest kilka sklepów, w których można je kupić, na przykład http://sokowo.pl/wyciskarki-do-sokow . NIestety ale nie znajdzie sie ich w sklepach stacjonarnych. Jest to obecnie najlepszy sprzęt . Zaznaczam jednak, że nie jest tani.
 • Level 39  
  xbajt wrote:
  Bestboy to nie jest prawda. Sok jest o wiele zdrowszy z wyciskarki . Dzięki temu,że pracuje ona na niższych obrotach niż sokowirówka. WYciska rok, nie mieli owoców. Wszysktie enzymy oraz witaminy zostają na miejscu. Sok zatrzymuje właściwości odżywcze znacznie dłużej. można go przechowywać w lodówce, niestety ale ten z sokowirówki trzeba wypić już do 2 godzin po przygotowaniu.
  Autorko jeśli szukasz dobrego sprzętu to zainteresuj się sokowirówkami Hurom. Jest kilka sklepów, w których można je kupić, na przykład sokowo.pl . NIestety ale nie znajdzie sie ich w sklepach stacjonarnych. Jest to obecnie najlepszy sprzęt . Zaznaczam jednak, że nie jest tani.


  Błąd myślowy powstał stąd że miałem na myśli ręczną wyciskarkę.
  Z drugiej strony chyba przeczysz sam sobie bo wedle mnie lepszy sok to właśnie ten który nie może stać i trzeba go wypić (bo zawiera dużo miąższu). (via, soki jednodniowe dostępne w pewnych sieciówkach).
  Choć nazwanie go sokiem jest błędne bo bliżej temu do nektaru.

  Samo z siebie wynika że nektar zawiera więcej substancji jak sok.
 • Level 16  
  Ok teraz rozumiem :)
  Sokowirówka ma tę przewagę, że mozna zrobić za jej pomocą sok z jabłek czy tez marchewek. Wyciskarką raczej go nie zrobimy.
  Stawiałbym jednak na wyciskarkę z uwagi na zalety jakie opisałem wcześniej.
 • Level 10  
  Jak to nie zrobimy soku z jabłek czy marchewki w wyciskarce? Przede wszystkim takie właśnie robię i wychodzą o wiele lepsze niż w sokowirówkach! Grunt to nie kupowanie tzw mączystych jabłek (polecam ligole). Dobre wyciskarki to Omegi, wspomniane Huromy itp. Czyli tzw wyciskarki wolnoobrotowe. Powstający w nich sok jest o wiele zdrowszy, nie jest napowietrzany, ani ogrzewany poprzez wysokie obroty przez co związki odżywcze nie utleniają się jak ma to miejsce w sokowirówkach. Wyciskarki łatwiej się myje, są cichsze, są bardziej wszechstronne (można np wyciskać warzywa liściaste), niektóre mają dodatkowe funkcje jak przygotowywanie makaronów, mielenie, przygotowywanie sorbetów, musów itp. Kolejna ogromna przewaga (gdyby dla kogoś o wiele zdrowszy sok z wyciskarki nie był wystarczającym argumentem) to znacznie większa wydajność, po prostu dobra wyciskarka uzyskuje o wiele większą ilość soku niż sokowirówka. Osobiście mogę z czystym sumieniem polecić tzw poziomą wyciskarkę Sana, ale wartych uwagi modeli wyciskarek jest o wiele więcej. Jedyny minus wyciskarek to wysoka cena, ale w zamian dostaje się o wiele wyższą jakość (normą jest 5-10 lat gwarancji!), zdecydowanie większa wydajność i nieporównywalnie zdrowszy sok.
 • Level 22  
  Przewaga wyciskarki nad sokowirówką jest taka ,że podczas odsączania soku nie ma zjawiska utraty błonnika (ten z kolei jest nieprzyswajalny przez organizm, ale niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania).
  Polecam wyciskarkę Moulinex/Tefal Infiny Press lub Zelmer JuiceMaker One.
 • Level 21  
  Nie wiem dlaczego ostatnio sokowirówki są słabe( a może ktoś ma super?) , miąższ nie jest suchy , dlatego jak tanio, to jednak wyciskarkę bo za 320zł np. Wyciskarka SEVERIN 3568 różni się od Wyciskarki 3567 .
  A może ktoś pochwali się wydajnością i stosunkiem uzyskanego soku do odpadów ? Będę wdzięczny bo warto kupić jednak extra maszynkę nawet za 2500zł .

  Dodano po 44 [minuty]:

  https://www.youtube.com/watch?v=tcCpdbMx_-o
  https://www.youtube.com/watch?v=MearX1Psju4