Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Xsara II 2001 2.0HDi - Nie odpala

gibril 22 Jan 2015 13:04 1446 9
 • #1
  gibril
  Level 10  
  Witam,
  mam problem z moim szitroenem. Auto paliło, jeździło, wszystko było cacy, aż pewnego dnia nie odpalił.
  Nie działa radio, wskaźnik poziomu paliwa, oświetlenie wewnętrzne, wszystkie bezpieczniki ok.
  Wyciągnąłem BSI, okazało się że jest dość mocno wilgotne, trochę wody w nim było, ponoć taka bolączka tego auta, że leje się na BSI woda z podszybia. Przeczyściłem, okazało się że trochę ścieżek jest zaśniedziałych, a jedna na części płytki z przekaźnikami, wypalona i brakuje tam jakiegoś nalutowanego elementu.
  Mam drugą płytkę BSI którą dostałem, ale z wylutowanymi ukłądami NEC, czy jak przelutuję płytkę z przekaźnikami ma to szanse działać? Ewentualnie jeśli kupię na alledrogo BSI od takiego samego modelu, i wymienię, zastartuje? Czy muszę coś programować, wymieniać więcej rzeczy?
 • #2
  buzzer1103
  Level 2  
  Mało prawdopodobne, żeby zadziałało. Z tego co wiem, to wszystkie elektroniczne podzespoły w tym aucie są przypisane po numerze VIN i po tym numerze zapisane w BSI. Ja zmieniałem radio i musiałem je u fachowca rozkodować w BSI wpisując nr VIN. W twoim przypadku najpradopodobniej nawet nie odpalisz bez ingerencji speca dysponującego Lexią lub czymś podobnym (interfejs do Citroena i Peugeota)
 • #3
  kybernetes
  Level 39  
  Ty może najpierw napraw szybę spod której zalewa ci BSI. W tych autach oryginalnie wklejona szyba nie przepuszcza wody.

  A BSI zawiera w sobie nie tyle numer nadwozia, bo to łatwo zmienić z Lexii ale specjalny kod PIN immobilisera. Fachowiec ogranie temat.
 • #4
  gibril
  Level 10  
  To nie szyba przepuszcza wodę, tylko pod podszybiem przez przejście jakieś kablowe - czy tak jest oryginalnie czy nie - nie wiem, spotkałem się z takim zarzutem już kilka razy odnośnie tego auta, na różnych forach. Nieistotne, to mały problem z którym sobie poradzę inaczej.
  Chodzi mi bardziej o ten BSI.
  I z innej beczki - posprawdzane wszystkie bezpieczniki, a nie odpala w ogóle radio, wyświetlacz w prędkościomierzu z kilometrami też nie świeci - czy to wina komputera czy jeszcze gdzie indziej szukać?
 • #5
  kybernetes
  Level 39  
  Na razie niczego nie szukaj, napraw BSI aby odpalić samochód.
 • #6
  gibril
  Level 10  
  Niestety, podmieniłem BSI, ciągle nie odpala. Na samostarcie odpala, ale nie podtrzymuje, po odcięciu samostartu, gaśnie.
 • #7
  bodzio012
  Level 33  
  A neca przeprogramowałeś czy włożyłeś drugi używany, immo miga???
 • #8
  gibril
  Level 10  
  Neca przełożyłem ze starego komputera.
 • #9
  bodzio012
  Level 33  
  Czyli coś albo nie dolutowales albo gdzieś indziej problem
 • #10
  gibril
  Level 10  
  Aha, a immo nie miga. Przelutowałęm nie same ukłądy Nec, ale całą płytkę, tą część w której są ukłądy neca, do drugiej z przekaźnikami którą miałem uszkodzoną.