Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak połączenia w LTE, HSPA+bez limitu??

22 Sty 2015 13:32 3588 17
  • Poziom 9  
    Witam! Mam Internet POWER LTE 20GB +LTE bez limitu. Obecnie łączę się z technologią HSPA+ i prędkość waha się od 4mb/s do 12mb/s.Posiadam router ZTE MF28D i antenę LTE Sorensen Dual 17dB. Gdy mam podłączoną antenę i ustawię router na ręczne wyszukiwanie sieci to znajduje on 4G, ale nie chce się w niej zarejestrować. Dlaczego tak jest? Czy da się coś z tym zrobić?
    Mam jeszcze jedno pytanie. W ofercie mam LTE bez limitu, i chciałem się tu jeszcze zapytać czy konsultant dobrze mi powiedział, że jak to mam wykupione to i HSPA+ też mam bez limitu??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    W plusie nie ma czegoś takiego jak LTE bez limitu. W tej technologii jest limit wg. widzi mi się operatora. po 20GB dostaniesz pierwszy lejek 5Mb/s, potem w miarę pobierania 2, 1 0,5Mb/s. Jak zostaniesz uznany za heavy usera to FUP po 50-60GB "nagrodzi" cię 32kb/s. Na HSPA+ masz limit 20GB i od razu lejek 32kb/s. tak 'działa" Power LTE Plusa. Skąd jesteś? Na routerze wymuś tylko LTE a nie automatyczny. Gdzie kupiłeś antenę?
  • Poziom 9  
    Grala-Dąbrowizna, antenę kupowałem na allegro, wymuszalem LTE i nie chciało się połączyć...
  • Poziom 13  
    @matek451 jest bez limitu LTE , power Lte oferta , ab około 90zł , po wykorzystaniu 30GB prędkość wtedy spada do 20Mb/s

Właśnie z takiej oferty korzystam.
  • Poziom 9  
    Ale HSPA nie jest bez limitu tak?
    Oczywiście, że jest z limitem ale prędkości. Spróbuj korzystać z tego twojego Power LTE jak ci przytną prędkość do 0,5Mb/s lub 32kb/s.FUP czuwa i jest bezlitosny. Od 8 m-cy piszą o tym na forum Plusa a ty wyskakujesz z tym no limit. Pobrałeś na tym kiedyś 200-300GB z pełną prędkością? To megawałek zwany Power LTE bez limitu w Plusie/CP.
  • Poziom 13  
    Właśnie trafiamy w sedno sprawy dlaczego są limity , ja używam LTE na 3 kompach 3 ipadach i 3 iphonach , wykorzystanie 40-45 GB .

Pobieranie 300GB hmmmm musiałbym ściągać filmy i nic innego nei robić tylko siedzieć i ciągnąć.
    To właśnie powoduje przycinanie transferów i powstawanie limitów . Chcesz ciągnąć 300Gb weź TP s.a lub UPC gdzie nie masz limitu download , zapłać więcej i ciesz się pobieraniem.

To właśnie też spowodowało że AERO wprowadziło zabezpieczenie , ciągnąć na maxa ile się da a potem biadolić na limity.
  • Poziom 9  
    U mnie ani UPC ani Neostrady nie ma, więc kombinuje jak się da :/
  • Poziom 13  
    Ale widzę że masz 4G na screenie wiec może update softu routera da możliwość ustawienia na stałe LTE.
  • Poziom 9  
    No właśnie nie ma żadnych aktualizacji. Nie chce się połączyć, gdy klikam zarejestruj to za chwilę wyskakuje niepowodzenie. Router ZTE sprzedaje kupuje Huawei.
    Wykorzystujesz 45GB m-c twoja sprawa ale nie żadaj tego samego od innych. To nie ich wina, że Plus/CP reklamuje swój internet jako nielimitowany. Co więcej sam Prezes CP zapewniał , że nie będzie limitu, LTE Plusa ma zastąpić internet stacjonarny a FUP zadziała gdy ktoś pobierał będzie duże ilości danych. Tymczasem jak jest wszyscy wiedzą. Ludzie podpisują umowy gdyż konsultanci nadal kłamią , że w LTE nie ma limitu. Czy użytkownicy nie mają prawa traktować tych słów poważnie i dosłownie? To nie kombinowanie ale normalne egzekwowanie obietnic operatora. Czemu Play potrafił rozwiązać to inaczej i wprowadził teoretyczny limit 100GB( wcześniej 200GB) i lejek 2 Mb/s, z którego korzysta rzadko. Jeśli ktoś korzysta rozsądnie, pobiera w nocy to transfery nawet 500GB bez lejka są osiągalne. I to zarówno na 3G i LTE. Korzystam z LTE Play na karcie głosowej i RBM i internet działa OK. Od 14 m-cy wreszcie w mobilnym nie muszę martwić się o limit. Plus/CP to jedyny operator, który nawet w nocy nie uwalnia limitu. MF28D to słaby i problematyczny router. Anteny Sorensena u niektórych działają wadliwie. Są ponoć podrabiane.
  • Poziom 9  
    Co do tych anten podrabianych to czytałem że jak nie mają made in Denmark to podróbka, moja antena ma taki napis.
    Na MF28D masz oczywiście przełączoną antenę na zewnętrzną? ( Przełącznikiem). Jak daleko do najbliższego BTS-a LTE1800 Mobylandu, skąd jesteś?
  • Poziom 9  
    Antena przelaczona, mam z 12km do najbliższego nadajnika. Miejscowość podawalem wyżej Grala-Dąbrowizna
    Twoim problemem jest właśnie odległość. Mimo, że sieć jest wykrywana nie jesteś do niej wpuszczany. Operator w ten sposób odrzuca klientów o niskim poziomie sygnału, LTE1800 teoretycznie działa do 6 km. Przy większych nieraz udaje się połączyć z BTS-em ale nie jest to regułą.
  • Poziom 9  
    Ok dzięki, właśnie tak myślałem ze ta odległość przeszkadza w LTE, a w HSPA tez tak samo jest, takie samo zabezpieczenie?

Dodano po 5 [minuty]:

Ale chwila, chwila wiecie jak włożyłem kartę Playa i przestawiłem antenę znalazłem 4G z Playa. I tam chwilowo wyskoczyło LTE i było tak jakby gotowe do połączenia, ale po chwili znikło. Myślałem że to jest wina routera bo np. router w plusie bez problemu mi się łączył w hspa+ a w playu raz dało raz nie dało się połączyć chociaż był zasięg.
    Z HSPA+ na 3G w Plusie z BTS-a UMTS900 Aero2 w Skórcu nie powinieneś mieć problemu. W Play najbliższe BTS-y LTE w podobnej odległości jak w Plusie i też loteria. Na UMTS900 z anteną na 900MHz nie powinno być problemów choć odległość duża.Ale na cuda nie ma co liczyć.