Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Ducato III 3.0 160 km - 2011r Pali bezpiecznik od wstec. brak wsp. i abs

22 Sty 2015 13:51 2076 6
  • Poziom 12  
    Witam mam nietypowa usterkę w ducato kolegi po wrzuceniu wstecznego 1 na 100 razy przepali mu bezpiecznik od wstecznego i przez chwile brak wspomagania zapala sie kontrolka od absu i silnik wchodzi na 1200 obrotów i nie chce zejść niżej po jakiejś chwili wszystko wraca do normy i najdziwniejsze ze to nie jest w nic w stylu zwarcia bo mówi ze ani światła mu nie przygasają nic tylko taki właśnie odchyl z tym wspomaganiem i absem nie wiem zbytnio jak to ugryść bo ani niemiałem takiego przypadku ani nie znalazlem nic na temat takowej usterki podejrzewam ze to moze byc cos z zakłucaniem komunikacji ale moze miał ktos taki przypadek? :/
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy nie ma gdzieś zielonych złącz lub kabli, prawdopodobnie wilgoć robi swoje.
    Wsadź wsteczni i poszukaj.
  • Poziom 21  
    Zdarzyły mi się przypadki że przez zwarcie na jakimś czujniku spadek napięcia powodował że na liczniku wywalało dużo błędów, kolejna sprawa mówisz o światłach itd. bezsens, zamiast bezpiecznika wsadź żarówkę 21-55W samochodową i wrzucaj wsteczny, tarmoś wiązki az znajdziesz miejsce zwarcia (żarówka zaświeci) w dostawczakach cholera zawsze gdzieś robią się zwarcia od świateł z tyłu bo wiązki są partacko fabrycznie robione i przecierają się o blache czasem pod autem idą i potem są zwarcia tak już jest, objawy masz dziwne trzeba by zobaczyć w schemat tego auta czy przez zwarcie jest możliwość właśnie zakłucania pracy innych podzespołów.
  • Poziom 12  
    najdziwniejsze ze od kiedy usunąłem błąd jakieś 2 tyg temu błąd dotyczył komunikacji w obrębie abs- dosłowne tłumaczenie z mojego autela
    po wpięciu czujnika z powrotem i wsadzeniu bezpiecznika nic się nie wydarzyło od tego czasu czy błąd mógłby powodować takie wiksy?
  • Poziom 21  
    Błąd nie powoduje takich problemów chyba że właśnie coś zakłuca prace innych urządzeń.
  • Poziom 28  
    A masz kamerę cofania, albo czujniki parkowania? Może tam coś się zwiera... Miałem kilka takich przypadków, paliło bezpieczniki, a okazało się że zderzak zmieniony i ucięte kable zwierały do blachy.
  • Poziom 12  
    Czujniki parkowania made in skośne oczki na dzien dobry go odpiołem bo wiadomo jak z nie ori dokładanym sprzetem bałagan w kabelkach i wydaje mi sie ze było to to bo teraz nic chłopaki mi niezgłaszali od ze po ciemku na dzikusa cofaja na robocie :D