Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Białe spaliny Audi A4 B5 95r 1.6 ADP Benzyna

22 Sty 2015 16:35 1533 7
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Witam. Jeżeli auto miało walniętą uszczelkę to może być dużo wilgoci w układzie wydechowym i proponowałbym przepędzić je żeby wysuszyć wydech. Może któraś świeca dostała jak dostawała wcześniej płynu chłodzącego przy uszkodzonej uszczelce. A spaliny nie śmierdzą przypadkiem olejem? Jak była ściągnięta uszczelka to należy dobrze przyjrzeć się gładzi cylindra czy nie ma pęknięć, i czy widać siatkę po honowaniu.
  • Poziom 38  
    erpees napisał:
    Spaliny nie śmierdzą olejem.
    A jakieś inne diagnozy?

Biały dym to albo olej , albo woda , albo chszczone paliwo - innej alternatywy nie ma . Kontroluj poziom wody w chłodnicy ( zbiorniku wyrównawczym ) , może ubywa ?
  • Poziom 7  
    Ja na Twoim miejscu sprawdził bym jak jest ze sprężaniem na każdym z cylindrów. Wyeliminował byś głowicę z przyczyn. Czasem bywa że regeneracja głowicy jak i jej montaż przeprowadzany jest w sposób niechlujny...
  • Poziom 15  
    Kolego, rozwiązałeś problem? Mam ten sam model, tylko zagazowany, przejechane 266 tys., z czego na LPG jakieś 80 tys. Auto ma katalizator. Na upartego też mogę powiedzieć, że mam białe spaliny:) ale u mnie wina leży w układzie wydechowym, z którego na krótkich odcinkach w mieście okropnie leje mi wodą, może nie jak z wiadra, ale na pewno znacznie. Po za tym nie mam żadnych dodatkowych objawów, więc nic z tym nie robię;)
  • Poziom 38  
    Mer_86 napisał:
    z którego na krótkich odcinkach w mieście okropnie leje mi wodą

To normalne zjawisko , mniej kapie kiedy temperatura powietrza jest wyższa , bardziej gdy na dworzu jest mróz .