logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

ATMEGA328P-PU - USBASP nie wykrywa procesora, błąd avrdude, ATMEGA8 działa

XFawkes 22 Sty 2015 18:10 2157 6
REKLAMA
  • #1 14357364
    XFawkes
    Poziom 9  
    Witam, zamówiłem ostatnio ATMEGĘ 328P-PU i niestety po podłączeniu do ARDUINO nie mogłem wgrać bootloadera/żadnego programu bo otrzymywałem komunikat:

    Kod: Text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod


    Pomyślałem, że akurat ten mikroprocesorek jest wadliwy i zamówiłem nowy taki sam u innego dostawcy i nadal ten sam problem.

    Połączenia są dobre, bo jak wymienię tę niedziałającą atmegę z moją starą Atmegą8 to wszystko działa jak należy.

    Korzystam z tego programatora:
    ATMEGA328P-PU - USBASP nie wykrywa procesora, błąd avrdude, ATMEGA8 działa

    Podejrzewam, że skoro obie atmegi 328p-pu nie odpowiadają, a atmega8 odpowiada przy takim samym podłączeniu to chyba jednak te dwie atmegi są sprawne tylko coś źle robię
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 14357490
    XFawkes
    Poziom 9  
    Alana napisał:
    Zworka Slow SCK ?


    No właśnie nie wiem czy ten USBASP ją w ogóle ma.
  • Pomocny post
    #4 14357913
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #5 14358329
    XFawkes
    Poziom 9  
    Używam Arduino IDE do programowania mikroprocesorów. Nie potrafię znaleźć takiej opcji.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 14358540
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 14358677
    XFawkes
    Poziom 9  
    Drogi niveasoft, dziękuję za pomoc. Wszystko poskutkowało i jestem teraz szczęśliwym posiadaczem dwóch programowalnych Atmeg328P i Atmegi8A. Teraz bezproblemowo mogę programować na tych mikroprocesorach. Szczególnie dziękuję za tak dokładne screenshoty, musiały one zająć trochę Twojego cennego czasu, dlatego jestem bardzo wdzięczny.

    Temat zamykam, ponieważ problem został rozwiązany.


    Moderowany przez dondu:

    Pozwolisz więc, że w Twoim imieniu nagrodzę kolegę niveasoft dodatkowym POMÓGŁ, a przy okazji Tobie dodam 50 punktów, bo na pewno się przydadzą :)

REKLAMA