Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wzmacniacz pod pc

13 May 2005 13:54 1242 13
  • Level 15  
    Mam jedno pytanie co by było gdzyby wzmaczniacz samochodowy podpiac pod jedno z gnazd które zasilaja cd-rom i hdd bo przeciez to też ma 12v
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 18  
    zakładając ze zasilacz kompa dysponuje odpowiednią mocą na linii 12V to powinien działać bardzo dobrze. Wzmacniacz samochodowy na bank ma wbudowane filtry tak ze powinien sobie poradzić z napięciem zasilacza impulsowego bez problemu. Niedawno w piwnicy bujnąłem radio samochodowe na zasilaczu od kompa i jest ok.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Level 15  
    Będzie OK, jeżeli tylko zasilacz kompa ma wystarczający zapas mocy.

pozdrawiam Romulus
  • Level 15  
    spoko a zasilacz w pc mam 450w to raczej powinno wystarczyć
  • Level 13  
    Zasilacz 450W oznacza, że ma łączną moc wszystkich napięć 450W. A tych napięć jest kilka. Musisz zobaczyć na obudowie ile ma mocy napięcie 12V. Jeśli jest podany tylko maksymalny prąd przy 12V to sobie oblicz P=U*I.
  • Level 12  
    Kuzynowi w domu podpiołem wznacniacz samochodowy pod zasilacz w PC-cie. Co prawda raczej średniej mocy (4x45W), ale jeżeli ty masz zasilacz 450W to nie powinno być problemu z mocniejszymi:)
  • Level 27  
    ja zmontowalem tda8571j pod kompa i wmontowałem w obudowa starego CD-romu i zamontowałem radiator od P2slotA i chodzi jak tralala ale w obudowie siedzi dodatkowo stary zasilacz 300w po przeróbkach i wszytsko gra moc 4*40w
    pozdrawiam
  • Level 19  
    Pamietać tylko trzeba ze jak sie przyfazuje sporo mocy, wzmacniacz zacznie porzerać cenne WATY z zasilacza. Im głośniej tym większe. Ja o tym myślałem też ale wydaje mi się ze dla kompa to jest nie zbyt dobre rozwiazanie, moze on powodowac spadki napiec i glupienie podzespolow kompa.
    Ale to moje czysto teoretyczne wywody.

pozdrawiam
  • Level 27  
    jest dobre jak jest dołozony odzielnny zasilacz tak jak w moim przypadku
    oprócz tego zasilacza do koncówki pracuje 420W i on zasila kompa
  • Level 27  
    dodkowy zasilacz-dodatkowy piec. dodatkowy piec - dodatkowe °C. A im mniej °C tym lepiej. Ja bym uwazal pod tym katem.
  • Level 15  
    Uxiułałem sobie kaski troszke wiec chyba sobie kupie amplituner
    Technicsa sa-ex700
    co o nim myslićie