Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B - P0505 -zablokowana regulacja biegu jałowego OPEL SCANNER - Reset

22 Sty 2015 19:01 3171 7
  • Poziom 9  
    Witam, Szukam odpowiedzi na pytanie czy za pomocą OPEL SCANNER-a jest możliwość wykonania resetu ustawień bloku uczącego BLM? chodzi o to że po wymianie przepustnicy nie została zrobiona adaptacja, gdy jest na minusie powyżej -6c auto odpala i wchodzi w serwis, objawia się to błędem P0505 -zablokowana regulacja biegu jałowego, próbując ruszyć łagodnie i płynnie obroty pierw spadają do 600 po czym wracają do 900 i w miarę wciskania pedału gazu sytuacja się normuje, można by to było nazwać zadławieniem się, wykluczam winę regulatora biegu jałowego, w okolicy nikt nie dysponuję Techem serwisowym a potrzebuję zrobić reset ustawień bloku uczącego BLM

Opel Corsa B 1.2 16v X12XE M1.5.5

Video:

Link
    ]Link[/url][/youtube]
  • Texa PolandTexa Poland
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Po odłączeniu akumulatora wszystko Ci się powinno zresetować.
    Błąd 505 to usterka regulacji biegu jałowego.
    Jak wykluczyłes usterkę?Może jednak jest nadal?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 9  
    Testowałem 2 różne regulatory biegu jałowego, w tym Oryginał Boscha i zamiennik ale oba są 100% sprawne, zachowują się tak samo, odłączenie aku nie zresetuje ustawień bloku uczącego BLM, Usterek z PO505 może być kilka a w tym przypadku dotyczy zablokowanej regulacji biegu jałowego - nie występuję, czyli błąd był kiedyś ale pojawia się jeżeli temperatura spadnie poniżej -5c i dalej, jak jest na + auto odpala bez błędu, mam OP-COMa ale nie mam możliwości zrobienia reseta ustawień bloku uczącego BLM (przywrócić nastawy początkowe)
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Wątpię czy to coś pomoże ale tak, Opelscanner powinien to ogarnąć. Tylko nie mam pewności co do tej starej ubogiej wersji którą można obecnie kupić legalnie za 2 stówki.
  • Poziom 9  
    No właśnie o to chodzi żeby wiedzieć czy zakup tego oprogramowania z fejsem od załóżmy viakena za 2 stówki nie minie się z celem, z tym oprogramowaniem jest różnie, ponoć wersja pod com jest stabilniejsza a obecnie widziane fejsy śmigają pod usb, ponoć od wersji 1.71 poradzili sobie z problemami pod usb ale.......z tego co wiem najlepsza była wersja 1.69, a teraz pytanie do kogoś kto to ma czy tym Opel Scannerem od viakena za 200zł da się zrobić Reset ustawień bloku uczącego BLM?? wiem też że są wersje Lite i Advance a ciekawe którą oferuję viaken;)
  • Poziom 2  
    Posiadam starego Opel Testera od viakena i jest tam opcja nastaw początkowych. Z powodzeniem zastosowałem je w astrze x16szr także myślę, że z Twoim silnikiem też nie będzie problemu. Nie wiem niestety jak ten nowy opelscanner, ktory jest za 200zł ale myślę, że viaken nie uwsteczniałby swoich produktów.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Nie chodzi o zablokowanie regulacji ale o brak możliwości wyregulowania obrotów zgodnie z wymaganymi , szukaj nieszczelności w układzie ssącym , wyjdzie w pomiarach podciśnienia. Resetowanie wartości nic ci tu nie da.
  • Poziom 29  
    Fajny temat, podoba mi się, tylko czemu w nim piszecie bajki?