Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szlifierka sto這wa ELNA - Przytarty wirnik

22 Jan 2015 20:53 4485 8
  • Level 12  
    Witam. Jestem posiadaczem szlifierki sto這wej polskiego producenta ELNA. Nie znam modelu, bo nie ma tabliczki ale jest ona na 380V. Po pod陰czeniu szlifierka chodzi ale troch g這郾o. Rozebra貫m j i wyczu貫m, 瞠 to problem 這篡sk. Nie maja luz闚 ale ha豉suj. Problem jednak jest innego typu. Wirnik jest przytarty, nie wiem od czego i ma wi瘯szo嗆 rowk闚 zanieczyszczonych metalem- nie s g喚bokie. Poni瞠j wrzuci貫m zdj璚ie, czy kto mo瞠 mi napisa czy mo積a to tak zostawi, a je郵i nie, to co z tym zrobi? Szlifierka sto這wa ELNA - Przytarty wirnik
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj si
  • Level 27  
    Wirnik nie jest przytarty, te zadziorki to pozosta這嗆 po obr鏏ce wirnika przez producenta. Je郵i 這篡ska ha豉suj to je wymie i sprawd jak 這篡ska trzymaj si w pokrywach (w aluminiowych pokrywach bardzo cz瘰to si wyrabiaj tak, 瞠 這篡sko potrafi nawet wypa嗆)
  • Level 12  
    Pogrzeba貫m troch w necie na temat tych wirnik闚. W og鏊e to jest silnik asynchroniczny, a wirnik mi璠zy rdzeniami metalowymi, ma aluminiowe pr皻y i tak ma by. Chyba wszystko jest ok.
  • Helpful post
    Level 39  
    Aluminiowe pr皻y to nic innego jak uzwojenia wirnika, 這篡ska nie s drogie i je瞠li z帳 czasu je tr帷i to 鄉ia這 mo瞠sz je wymieni a gniazda 這篡sk obowi您kowo do sprawdzenia.
  • Level 12  
    Dzi瘯i Nemonek za odpowied. Poogl康a貫m inne wirniki na necie i faktycznie nie ma nic niepokoj帷ego w moim wirniku. Zastanawia貫m si r闚nie dlaczego s powyginane niekt鏎e 這patki na wirniku i si dowiedzia貫m, 瞠 s wygi皻e podczas wywa瘸nia. υ篡ska nie maj luz闚 ale jedno ha豉suje i jak si delikatnie r瘯 kr璚i, to nie ma p造nno軼i ruchu. To s objawy zu篡cia. Wymieni, je aby mie spok鎩. Osadzone s bardzo mocno, bo nie mog jednego wybi z pokrywy. U mnie pokrywa jest z 瞠liwa. Jutro za豉twi 軼i庵acz dwuramienny, bo mam wszystkie tr鎩ramienne, a obudowa jest kwadratowa. My郵, 瞠 b璠zie hula這. :)
  • Level 12  
    Wracaj帷 do tematu tej szlifierki. Wie kto mo瞠 jakiego rozmiaru tarcze s montowane fabrycznie? Czy kto posiada mo瞠 instrukcj do tej szlifierki?
    Jak by kogo interesowa這, to zastosowano tam 這篡ska 6304.
  • Helpful post
    Level 27  
    W tych szlifierkach by造 silniki 1400 i 2800 obr/min w pierwszych by造 tarcze 250x25, w tych drugich 200x25
  • Level 12  
    Nie wiem jak ja mam, bo nie ma tabliczki ale jak pomierz obudowy to b璠 wiedzia jaka wejdzie tarcza. Znasz mo瞠 jeszcze wewn皻rzn 鈔ednic tarczy jaka powinna by?
    Dzi瘯i za pomoc.
  • Helpful post
    Level 27  
    字ednica wewn皻rzna powinna wynosi 32 mm. Tarcza jest osadzona w dw鏂h 軼iskach kt鏎e posiadaj podsady centruj帷e Φ32 mm a te z kolei na osi wirnika, gwint bodaj瞠 M18x1,5 z jednej strony lewy a z drugiej prawy