Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej.

22 Sty 2015 21:40 1389 7
  • Poziom 4  
    Witam, Jestem w 3 klasie gimnazjum. Myślałem, już powoli nad moją przyszłością. Tzn, zastanawiałem się, nad kierunkiem technikum. Mieszkam w okolicach śląska/małopolska. W mojej okolicy są licea, lecz to mnie nie interesuje. Zastanawiałem się nad kierunkami: Technik mechatronik, mechanik, elektryk, elektronik, biorąc pod uwagę miejsce mojego zamieszkania technik górnictwa podziemnego. Interesuję się majsterkowaniem, różnego rodzaju mechanizmami, lubię coś rozebrać sprawdzić jak to działa, jak jest zbudowane, rozkręcić silnik, wszystko z tym związane. Jeszcze pewien czas temu wiązałem przyszłość z informatyką, ale chęć majsterkowania, jest większa od siedzenia przy komputerze. Opowiedziałem na szybko co i jak. Zwracam się do was z pytaniem, jakie macie opinie na temat owych zawodów, czy opłaca się na nie iść, jak z szukaniem pracy, i liczę na jakieś ciekawostki. Pozdrawiam :D
  • Poziom 12  
    Elektryk to nie tylko bawienie się kabelkami ale za to zapotrzebowanie zawsze było jest i będzie bo raczej przez długie lata elektryczność będzie jeszcze potrzebna ;)
  • Poziom 28  
    Witam!
    Biorąc pod uwagę Twoje zainteresowania, to technik mechatronik byłby najodpowiedniejszym kierunkiem. Znajdziesz tam zagadnienia zarówno z informatyki, automatyki, elektroniki, jak również z mechaniki.
  • Poziom 4  
    Jak z ofertami pracy w tych dziedzinach? Gdzie może pracować mechatronik czy elektryk.
  • Poziom 12  
    Każda firma produkcyjna (używająca jakiegokolwiek sprzętu elektrycznego, maszyny itp) musi posiać zatrudnionego elektryka. Ponadto jako elektryk możesz pracować na kolei lub zakładać instalacje elektryczne w budynkach, zakładach itp.
    Elektryk praktycznie w większości branż jest potrzebny.
  • Poziom 4  
    2 lata później i już 3 klasa technikum informatycznego za niedługo, się pozmieniało. Tak tylko wspominam ;)
  • Poziom 30  
    To zamknij temat skoro i tak nasze sugestie nic nie wniosły w Twój wybór.