Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Palio Weekend II 1.2 - Świecąca się kontrolka akumulatora

22 Sty 2015 22:50 834 4
  • Poziom 15  
    Witam, oddawałem alternator do naprawy, wymieniane były łożyska.
    Po zamontowaniu alternatora i odpaleniu silnika kontrolka akumulatora nie gaśnie.
    Jak demontowałem alternator, oderwałem przewód wzbudzenia alternatora, czy to może być przyczyną?
    Wydaje mi się, że przy braku wzbudzenia kontrolka się w ogóle nie zapali, ale nie mam pewności.
    Przewód oczywiście zreperowałem, ale istnieje możliwość, że coś skopałem, robiłem to po zmierzchu, bo potrzebuję samochód na jutro.
    Napięć nie mierzyłem jeszcze, bo mi bateria poszła w mierniku, ładuje się, już nie kupię nigdzie baterii.
    Proszę o poradę, zależy mi na czasie.
  • Poziom 40  
    Jak tylko nie ma wzbudzenia to po przegazowaniu na ok 4tys rpm alternator sam się wzbudzi.
    Czy jest ładowanie łatwo poznać np po lampce sufitowej.
    Odpal i ją obserwuj, jak po przegazowaniu zaświeci jaśniej znaczy że alternator zaczął ładować.
  • Poziom 15  
    Niestety, nie ładuje - zmierzyłem na aku, po odpaleniu spada nieco poniżej 12v, powinno być o ile pamiętam 13,8v.
    Na alternatorze nie mam za bardzo jak zmierzyć, dostęp trudny a ja nie mam za dobrego oświetlenia, ale raczej na alternatorze nie ma napięcia, bo nic innego nie było ruszane.
    Zmienione zostały tylko łożyska, szczotki podobno w dobrym stanie.
    Wymianę łożysk przeprowadził wykwalifikowany mechanik, więc wątpię, by coś uszkodził, chyba, że coś się zblokowało, np szczotki.
  • Poziom 40  
    Gdybać sobie można.
    Skoro po przegazowaniu alternator nie ładuje to nie jest to tylko kwestią urwanego kabla D+.
    Altek do wyjęcia.
  • Poziom 15  
    Sprawa rozwiązana, mechanik mi właśnie dał znać, że zapomniał o czymś, dziękuję za zainteresowanie :)