Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Galaxy 1.9 TDI 1z/Ahu - Brak mocy, czujnik ciśnienia doładowania 979,2mbar

23 Sty 2015 06:28 4626 9
  • Poziom 21  
    witam, mam taki problem z 1.9tdi 90km w fordzie galaxy 96rocznik. Nie ma mocy, ciśnienia doładowania odczytane MB011 pokazuje 979,2mbar i nie drgnie ta wartość. Czujnik siedzi z moich informacji w sterowniku silnika, moje pytanie co może być powodem takiego wskazania???? czy przecięty wężyk czy usterka czujnika na płycie?? A i czy ciśnienia BARO jest mierzone tym samym czujnikiem bo jego wartość jest prawidłowa..
  • Poziom 13  
    jeśli ciśnienie nawet nie drgnie to raczej jest problem z samym czujnikiem lub wężykiem który do niego idzie, albo całkowicie przerwany dolot i turbina bije w powietrze.
  • Poziom 21  
    Turbina pompuje, czujnik nie mierzy nic tzn pokazuje te 979,2 mbar, i tu moje pytanie na podstawie tej wartości właśnie co się dzieje czy czujnik uszkodzony czy raczej szukać przerwy w wężyku ?????
  • Moderator Samochody
    Zobacz czy barometric pressure nie zmienia się przy dodawaniu gazu, czasem pęka wężyk w sterowniku i dmucha mu do środka
  • Poziom 25  
    Sprawdź drożność przewodu podciśnieniowego od węża do sterownika silnika. Często się przeciera.
  • Poziom 22  
    Szukaj uszkodzonego wężyka, bo jak byś miał posadzony czujnik ciśnienia, to w parametrach byś miał np. 6xx mbar.
  • Poziom 16  
    W silniku 1Z turbiną steruje ciśnienie a w AHU podciśnienie.
  • Poziom 22  
    cardoctor napisał:
    W silniku 1Z turbiną steruje ciśnienie a w AHU podciśnienie.

Sterowanie w ahu jest sterowane nadciśnieniem.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Może lepiej dmuchnąć we wężyk idący do EDC i zobaczyć w pomiarach czy coś się zmienia.
    Jak będzie dziura w węży to poczujesz że nie ma oporów.
  • Poziom 33  
    Zajrzałbym tez do sterownika,moze tam byc niespodzianka.