Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf IV 1.6 sr - Odcięcie zapłonu

23 Sty 2015 08:14 1773 7
  • Poziom 9  
    Cześć,

właściwie to chciałem zapytać czy ktoś nie spotkał się z podobnym problemem.

W moim golfie [IV 16. sr benzna+gaz](którego zakupiłem kilka m-cy temu) pojawia się problem z odpalaniem. Po przekręceniu kluczykiem słyszę pompkę paliwową, chwilę potem chcę odpalić auto, lecz następuje odcięcie paliwa i mniemam całego licznika km bieżących - ten wraz z zegarkiem resetuje się, włącza się alarm (kierunkowskazy migają). Nie jest to spowodowane słabym akumulatorem. Kupiłem miesiąc temu nowy, teraz był ładowany by wyeliminować go z kręgu podejrzanych. Dodam, że po tym nie mogę zamykać drzwi z pilota. Niektóre zamki zamykają się, inne nie (nie zamyka się zamek kierowcy). Z otwarciem zamków też jest problem, bo ten kierowcy jest zazwyczaj zamknięty (czasem za którymś razem się otworzy). Dodam, że szukałem też gdzie znajduje się "komputer" alarmu, lecz go pod kierownicą nie znajduję, nie można też zweryfikować gdzie jest przycisk restartujący alarm (a tym samym nie mogę nawet określić jaki to model i jak go ewentualnie rozbroić) Wydaje mi się, że może to alarm robi problemy.
    Czy ktoś ma może jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? Będę wdzięczny za rady.
  • Poziom 9  
    Rozrusznik nawet nie zdąży zakręcić.
  • Poziom 9  
    Dziwne to bo akurat naładowane jeszcze raz i samochód nie odpalił. Nawet się nie odezwał. Zostawiłem go tak na kilka dni, potem wstawiłem ponownie naładowany akumulator i było słychać jak próbował zakręcić. Odpaliłem go z kumplem na kable i chodzi. Czy możliwe, że mój nowy akumulator jest niesprawny?
    Jutro postaram się posprawdzać przewody.
  • Poziom 9  
    Akumulator został sprawdzony i jest dobry, tak przynajmniej twierdzi serwisant gdzie go sprawdzałem, kazał go ładować dzień i noc by się dobrze naładował i tak też zorbiłem. Autko chodziło okej, po weekendzie jednak samochód szybko odmówił posłuszeństwa. Akumulator znowu padł. Czekam teraz na amperomierz i chcę sprawdzić czy coś mi nie pobiera na lewo prądu i rozładowuje akumulator, dlatego nie ma siły i nie odpala, a liczniki i zegar zeruje przy samej próbie otwarcia auta.