Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phlilpis Blue Ray BDP2800 - Nieobsługiwany format pliku wideo. Podłacz HDMI.

CMS 23 Sty 2015 10:39 540 2
  • #1 23 Sty 2015 10:39
    CMS
    Moderator

Witam.

Mam pewien dziwny problem.
    Około miesiąc temu miałem pierwszy raz do czynienia z konwerterem HDMI na VGA. Kupiłem taki dla znajomego i wszystko działało jak należy.
    Teraz kupiłem drugi taki sam dla innego znajomego, żeby mógł podłączyć odtwarzacz Blue Ray Philips BDP2800 z wyjściem HDMI do projektora z wejściem VGA (poprzednio miał projektor ze złączem DVI (bez HDCP) i korzystał z kabla HDMI - DVI-I).
    Przy pierwszej próbie pojawił się obraz z logiem Philips, po chwili zniknął, pojawił się znowu, zniknął i tak już zostało. Projektor wyświetlał tylko informację ze wykrył sygnał 1080p ale obrazu nie było. Przypomniało mi się, że z poprzednim projektorem działo się coś podobnego i pomogła zmiana jakiegoś ustawienia w menu Blue Raya. I faktycznie, zmiana ustawienia wyjścia HDMI na "Auto" poskutkowała wyświetleniem obrazu.
    Teraz dopiero zaczęły się dziwne rzeczy. Odtwarzacz cały czas wyświetla komunikat:

Cytat:
    Nieobsługiwany format pliku wideo.
    Aby oglądać film, podłącz gniazdo HDMI.
    By ustawić połączenia, przeczytaj instrukcję.

Phlilpis Blue Ray BDP2800 - Nieobsługiwany format pliku wideo. Podłacz HDMI.
    Komunikat jest wyświetlany zarówno w menu głównym, podczas odtwarzania DVD czy filmu z Pendrive (płyty BD nie mam). W instrukcji nie znalazłem w ogóle takiego komunikatu. Znalazłem za to dziwny i niepokojący zapis:
    Cytat:
    UWAGA !
    Firma Philips nie gwarantuje możliwości współpracy z
    innymi urządzeniami HDMI CEC.

Nie bardzo też rozumiem o co chodzi z tym "nieobsługiwanym formatem pliku" Skoro odtwarza film to chyba jednak jest obsługiwany. Tym dziwniejsze jet to, że gdy nie ma żadnego pliku ani płyty do odtworzenia to odtwarzacz i tak "twierdzi" że format jest nieobsługiwany.

Ten sam komunikat wyświetlany jest też przy podłączeniu Composite.

Czy ktoś z was się z czymś takim spotkał i co ważniejsze zna rozwiązanie tego problemu ?

Pozdrawiam.
    CMS

• #2 23 Sty 2015 11:52
    grubs
    Poziom 32  

Podaj model projektora i link do konwertera.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME