Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel- Magazyn - Przyjmowanie i wydawanie towaru

mateo1131 23 Sty 2015 12:45 13302 13
  • #1 23 Sty 2015 12:45
    mateo1131
    Poziom 6  

Witam.
    Dostałem rozkaz od szefa aby zrobić magazyn w excelu który ułatwiłby nam lokowanie towarów na regałach wysokiego składowania i ich odnajdywanie. Po kilkunastodniowej walce, niestety poległem:( I wtedy znalazłem podobny temat:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14240660#14240660
    Ten magazyn prawie idealnie pasowałby do wymagań mojego szefa, potrzebowałbym drobnych poprawek:
    1. Zmienić date przydatność na datę przyjęcia ( najlepiej jak by z automatu ustawiała się data "dzisiejsza"), tak aby moża było wydawać towary przyjęte najwcześniej.
    2. W Nowej dostawie dodać jeszcze jedno pole wyboru z listy pt "Wersja" np. Malowane, Gwintowane, rozwiercane, do wyjaśnienia itd
    3.Lista wysyłkowa- fajnie jak by pokazywała ilość danego towaru oraz miejsca paletowe na których się znajduje, oraz daty z jakimi towar był przyjęty.
    Mam nadzieję, że nie zbytnio nie zagmatwałem. Bardzo proszę o pomoc. Sam nie jestem w stanie tego ogarnąć.

1 13
  • #2 23 Sty 2015 15:39
    marek003
    Poziom 40  

A jak już szef da Ci premię To mi ją prześlesz? :)

mateo1131 napisał:
    1. Zmienić date przydatność na datę przyjęcia ( najlepiej jak by z automatu ustawiała się data "dzisiejsza"), tak aby moża było wydawać towary przyjęte najwcześniej.

To pikuś bo to tylko nazwa okienka/kolumny.

mateo1131 napisał:
    2. W Nowej dostawie dodać jeszcze jedno pole wyboru z listy pt "Wersja" np. Malowane, Gwintowane, rozwiercane, do wyjaśnienia itd

Samo dodanie - nie ma problemu - tylko co z tym (z ta właściwością) dalej będziesz chciał robić?

mateo1131 napisał:
    3.Lista wysyłkowa- fajnie jak by pokazywała ilość danego towaru oraz miejsca paletowe na których się znajduje, oraz daty z jakimi towar był przyjęty.

Ale ilość palet czy ilość kg bo to co innego.

W tej "aplikacji" do tego służy "znajdź asortyment" w menu programu. (można tam też dołożyć sumę ilości).
    Lista wysyłkowa, jak dokładnie byś przeczytał wątek, służy tylko do tego by ją wydrukować i przekazać ją magazynierowi/wózkowemu by wiedział jakie palety i skąd zdjąć - Jego nie interesują żadne daty on ma tylko wiedzieć z którego miejsca ściągnąć paletę. A kolejność palet na tej liście ustawia się i tak od najstarszej.
    Ale sprawdź czy działa.

0
  • #3 23 Sty 2015 16:18
    mateo1131
    Poziom 6  

marek003 napisał:
    A jak już szef da Ci premię To mi ją prześlesz? :)
    Jak coś dostane to się podzielę :)

mateo1131 napisał:

Samo dodanie - nie ma problemu - tylko co z tym (z ta właściwością) dalej będziesz chciał robić?
    Chodzi o to że dany asortyment np. może wystąpić pod taką samą nazwą, indeksem, a może być na różnym etapie produkcji, np rozwiercony a jeszcze nie gwintowany. I chodzi mi o to żeby było wiadomo jaka wersja jest na danym miejscu paletowym.Dlatego dobrze było aby pole wersja było widoczne tak samo przy dodawaniu i zdejmowaniu towaru, oraz na magazynie i inwentaryzacji,przy przesunięciu oraz znajdowaniu towaru.

Ale ilość palet czy ilość kg bo to co innego.
    Ilość sztuk, ponieważ na każdej palecie, czy pojemniku może się znajdować inna ilość sztuk.

W tej "aplikacji" do tego służy "znajdź asortyment" w menu programu. (można tam też dołożyć sumę ilości).
    Fajnie by było.
    Lista wysyłkowa, jak dokładnie byś przeczytał wątek, służy tylko do tego by ją wydrukować i przekazać ją magazynierowi/wózkowemu by wiedział jakie palety i skąd zdjąć - Jego nie interesują żadne daty on ma tylko wiedzieć z którego miejsca ściągnąć paletę. A kolejność palet na tej liście ustawia się i tak od najstarszej.
    Ale sprawdź czy działa.

Ok nie doczytałem,
    Tak działa.

Ratujesz mi życie:)

0
  • #4 23 Sty 2015 20:05
    yogi009
    Poziom 42  

Nawiasem mówiąc Excel nie jest de facto przeznaczony do obsługi magazynu (to jednak są tabele, a nie baza danych), a Ty prawdopodobnie nie jesteś programistą. Szef natomiast wymyślił genialne rozwiązanie, jak zrobić rzecz niemożliwą, czyli magazyn za darmo.

0
  • #5 24 Sty 2015 06:08
    mateo1131
    Poziom 6  

Trafiłeś w sedno. Program do obsługi magazynu mają kupić w przyszłości...obstawiam dalekiej! A jak na razie mam przygotować bazę w Excelu. A jak zauważył kolega wyżej, programista ze mnie żaden.

0
  • #6 24 Sty 2015 10:19
    yogi009
    Poziom 42  

Naświetl szefowi temat, dedykowana baza danych poza prostym wprowadzaniem i przechowywaniem danych oraz raportowaniem (wszelkiego rodzaju wydruki, zestawienia), zapewnia także wiele spraw technicznych, od wielodostępu do kontroli chociażby poprawności relacji pomiędzy poszczególnymi tabelami. O algorytmach (i ich wydajności) nawet nie wspominam.

0
  • Pomocny post
    #7 24 Sty 2015 23:50
    marek003
    Poziom 40  

Również uważam, że zawierzanie plikowi excela magazynu firmy to trochę nieodpowiedzialność. To można ostatecznie traktować jako pomoc ale pewność danych jest pod dużym znakiem zapytania. Niemniej jak ktoś się chce się uprzeć :)

Miałem już dla Ciebie gotowy plik - skończyłem o 2 w nocy poganiany przez żonę.
    Dałem "zapisz" powyłączałem wszystko i ... uświadomiłem sobie że pracowałem na pliku otwartym z przeglądarki czyli tymczasowym (w domu mam XP więc nie ma ostrzeżeń) - cały misterny plan psu w d .... - a wszystkim w pracy i w domu powtarzam: "że zanim otworzysz plik z internetu skopiuj go na dysk".

Musi mi przejść zanim załączę nowy plik. :evil:

0
  • #8 25 Sty 2015 01:48
    yogi009
    Poziom 42  
  • #10 26 Sty 2015 10:21
    mateo1131
    Poziom 6  

Sprawdzone. Wszystko działa. Dzięki wielkie.
    Excel- Magazyn - Przyjmowanie i wydawanie towaru

Moderowany przez ANUBIS:

Treść raportu:
    27 Sty 2015 06:38 :: mateo1131
    Prośba o odblokowanie tematu: "Potrzebna pomoc"

Temat otwieram na prośbę autora.

3
  • #11 27 Sty 2015 10:11
    mateo1131
    Poziom 6  

Witam.Pojawił mi się mały problem.Zmieniłem sobie kodowanie magazynu na takie którego będziemy używać u siebie.Musiałem dodać kilkadziesiąt pól i tu pojawił się problem, ponieważ jak wchodzę w inwentaryzacje, to pokazuje mi towar,który znajduje się na dodanych przeze mnie polach jednak z 0 wartościami.I tu kieruje swoją prośbę, czy ktoś mógł by przerobić(lub nakierować jak to zrobić), żeby czytało wszystkie pola. I druga prośba, żeby zmienić na liscie wysyłkowej wyszukiwanie sztuk zamiast palet?

0
  • #12 27 Sty 2015 13:03
    marek003
    Poziom 40  

mateo1131 napisał:
    Musiałem dodać kilkadziesiąt pól i tu pojawił się problem ...

Człowieku, i ty się dziwisz że nie działa jak we wzorze?

A jak wykorzystasz "formatkę" dodaj paletę to nie rozwala Ci układu?
    Lub jak będziesz chciał wyjechać z paletą i wskażesz miejsce paletowe to dobre dane ci pokazuje?
    Tylko inwentaryzacja jest zła?
    Nie sądzę.

Chcesz mieć zaawansowany program (napisany pod siebie) w którym będziesz sobie mógł dodawać i odejmować ile chcesz pól zarówno w pionie jak i poziomie to poproś/zleć napisanie poważnego programu magazynowego. Ja się tego nie podejmę. Pomoc na forum traktuję jak zabawę. - Ale na pewno parę osób w dziale programowania by się tego podjęło.
    To jest taki prosty wzór. Jeżeli nie "ruszysz" (nie zmienisz kolejności) kolumn w arkuszu magazyn, a tylko dopiszesz jakieś dane dalej (w kolejnych kolumnach) to wszystko powinno grać i liczyć - jednak "program/kod" nie przewiduje zarządzania dodatkowymi informacjami wiec właściwie nie wiem czy ma sens dodawanie tego do magazynu bez ingerencji w kod makra.

Jeżeli chcesz to zrobić to przeanalizuj kod makro on jest (wbrew pozorom) dość prosty - przecież nie jest zahasłowany - i ewentualnie dostosuj go do twoich danych.

0
  • #13 27 Sty 2015 17:16
    mateo1131
    Poziom 6  

Zmodyfikowałem kod makra, inwentaryzacja zaczeła mi działać. Tylko nie wiem jak zmienić, żeby na liście wysyłkowej zamiast palet można było podać sztuki ile potrzeba!Jakaś podpowiedź?

0
  • #14 27 Sty 2015 20:15
    marek003
    Poziom 40  

Zauważ jak działa "lista" (ostatnia procedura w kodzie Sub Przygotuj_Lista() )
    Na początku sprawdza czy nie ma dubli w podanych danych, potem...

Wprowadza (w pętli) nazwę i wersję do arkusza menu i uruchamia procedurę Znajdz czyli wykonuje się "arkusz" wyszukania asortymentu.
    Na jego podstawie poniższa pętla przepisuje po kolei miejsca paletowe aż do wyczerpania wpisanej ilości, a jeżeli nie ma już palet to przerywa wykonanie tej poniższej pętli i przechodzi do kolejnego asortymentu od początku.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Nie wiem do końca co chcesz otrzymać wpisując sztuki (jak ma reagować lista). Ma zliczać sztuki na paletach i docelowo pokazać np że trzy miejsca paletowe wystarczą na pokrycie zapotrzebowania? a jak szt będzie połowa palety (lub przekroczy 1 szt na palecie) to jak ma reagować.
    Sam excel z siebie tego nie przewidzi.

0