Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam częstotliwości do służb mundurowych i lotnictwa okolice Częstochowa?

23 Sty 2015 13:39 2925 7
  • Poziom 14  
    Witam.Posiadam skaner Albrecht AE 86 H i antenę pałkę Radmora gdzie zbieram nasłuch służb mundurowych z Częstochowy i Olesna gdzie mam 35 km i 25 do Olesna a bliżej mam do Lublińca i Krzepic i Kłobucka ze strony radioscanner.pl jak wyszukuję częstotliwości to nikt nie mówi w Lublińcu i Kłobucku a jest jedna kreska w skanerze nie wiem czy jakaś inne częstotliwości są.I interesuję mnie nasłuch lotnictwa .Często latają samoloty dromadery przeciwpożarowe z brynka lub helikoptery wojskowe chyba z Poznania i też latają samoloty z aeroklubu i na jakich mogą nadawać częstotliwościach.

I w moim skanerze są takie jak VLB,VFM.I nie wiem do czego służą.

I w skanerze na cb przestawiłem modulację AM i kanały się zaczynają od 25 do 29.I nie ma kanału 19.Proszę o pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Skaner jest do SKANOWANIA... a nie oczekiwania na częstotliwość podaną na srebrnej tacy.
    Instrukcję obsługi powinieneś mieć razem z odbiornikiem, a jeżeli jej nie było - poszukaj w internecie.JEST.

Żeby Ci wytłumaczyć co i do czego jest, trzeba by przepisać połowę tego, co tam napisali.
  • Poziom 22  
    aktywny27 strasznie zawile piszesz. Nie do końca wiadomo, o co Ci chodzi. Masz problem z obsługą samego urządzenia? To wtedy pozostaje siąść i przeglądnąć instrukcję - link do instrukcji. Tam znajdziesz odpowiedzi na pytania o VLB i inne...

A może masz problem ze znalezieniem jakichś częstotliwości, na których mógłbyś coś usłyszeć? Jeśli tak, to ta strona może okazać się pomocna: link.
    Strona W. Gillera jest mało aktualna. Od wielu lat.
    Za to z niej dowiesz się gdzie szukać. Wystarczy poświęcić trochę czasu.
    Mundurowych nawet i w rozporządzeniu nie znajdzie, a publiczne ich podawanie można porównać ze strzałem w kolano - na własne życzenie ;)
  • Poziom 22  
    A czy ja gdzieś takie podałem? Co do rozporządzenia, to kolega wspominał o lotnictwie, można tam znaleźć takie informacje, choć z drugiej strony prościej byłoby użyć po prostu "Google". Nie wiadomo jednak o co koledze aktywny27 chodzi, bo jeszcze się nie wypowiedział.
    Autor identyczny temat założył na minimum dwóch forach, więc szkoda zachodu.