Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powrot do stanu przed ominieciem stacyjki przez radio samochodowe

fran15 23 Sty 2015 15:20 1371 15
  • #1 23 Sty 2015 15:20
    fran15
    Poziom 8  

Witam. Radio mam juz polaczone z ominieciem stacyjki lecz pobiera bardzo duzy prad na postoju (ok 170mA, czyli aku nie wytrzymuje zbyt dlugo) Chcialbym sie dowiedziec jak podlaczyc je spowrotem przez stacyjke , albo jeszcze lepiej jak jest taka szansa aby dzialalo jak teraz ale nie pobieralo tak duzo pradu na postoju... Radio to Pioneer deh 3600ui. Na zalaczonym zdjeciu widac przewody:
    Nr 1 to bezposrednie zasilanie z aku
    Nr 2 i 3 - do nich obu aktualnie jest polaczony nr 1 i 4
    nr 4 - el. szyby

Druga sprawa przy okazji czy ktos wie dlaczego nie moge podlaczyc do ww. radia telefonu na androidzie przez kabel usb?
    Gdy go podlaczam radio ciagle sie wlacza i wylacza a telefon za kazdym razem tylko zawibruje... (nie potrafi sie zsynchronizowac z radiem choc powinien)

0 15
  • #2 23 Sty 2015 16:59
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

fran15 napisał:
    Chcialbym sie dowiedziec jak podlaczyc je spowrotem przez stacyjke

Rozdzielczość zdjęcia za mała by można było coś bardziej szczegółowo powiedzieć. Generalnie zwykle kolory sa standardowe - czerwony - zasilanie po stacyjce, żółty - zasilanie ciągłe.

fran15 napisał:
    albo jeszcze lepiej jak jest taka szansa aby dzialalo jak teraz ale nie pobieralo tak duzo pradu na postoju...

Zacząłbym od tego czy aby nie zasiliłes na stałe podświetlenia radia.

fran15 napisał:
    nr 4 - el. szyby

Po co tu elektryczne szyby do tematu mieszać?

fran15 napisał:
    Druga sprawa przy okazji czy ktos wie dlaczego nie moge podlaczyc do ww. radia telefonu na androidzie przez kabel usb?
    Gdy go podlaczam radio ciagle sie wlacza i wylacza a telefon za kazdym razem tylko zawibruje...

Telefon zapewne próbuje ładować baterię z portu USB w radiu, a wydajnośc prądowa za mała.

fran15 napisał:
    nie potrafi sie zsynchronizowac z radiem choc powinien

A ta synchronizacja ma napewno zachodzić przez port USB a nie inną metodą - przez "Sinozęba".

0
  • #3 24 Sty 2015 21:03
    fran15
    Poziom 8  

Tutaj lepsze zdjecie

Podswietlenia radia chyba nie zasilalem, poniewaz gdy radio jest wylaczone to nic sie nie swiecil...
    Chcialbym sie dowiedziec jak znalec ten przewod (jak go zmierzyc) ktory jest zasilany po stacyjce, poniewaz zadnego wolnego tam nie ma,
    Gdzie go podlaczyc (czy zamiast tego + ktory idzie prosto z aku czy jak)

Opisalem te szyby zeby bylo wiadomo co to za przewod.

Telefon moze proboje ladowac baterie ale robi to na kazdym ustawieniu podlaczenia go (MTP, PTP i inne). W instrukcji radia jest napisane zeby podlaczac telefon przez port USB.
    A co to za metoda przez "Sinozęba" ?
    Telefon dzialal jedynie przez AUX-a ale wtedy jakosc dzwieku jest gorsza ;/

0
  • #4 24 Sty 2015 21:54
    jdubowski

fran15 napisał:
    Chcialbym sie dowiedziec jak znalec ten przewod (jak go zmierzyc) ktory jest zasilany po stacyjce, poniewaz zadnego wolnego tam nie ma,

Woltomierzem, albo próbnikiem z żaróweczki 12V z dołączonymi przewodami.

fran15 napisał:
    Gdzie go podlaczyc (czy zamiast tego + ktory idzie prosto z aku czy jak)

Zobacz http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm - bo wygląda że masz tam złącze ISO.
    Nadto użyj instrukcji od radia.

fran15 napisał:
    A co to za metoda przez "Sinozęba" ?

Protokół bluetooth - nazwę wziął od Haralda Sinozębego, duńskiego króla urodzonego w Wolinie ;)

1
  • #5 24 Sty 2015 23:22
    fran15
    Poziom 8  

Woltomierzem - ale jak go przylaczyc? Wiem ze do kadego przewodu w mojej kostce ISO podlaczac, mierzyc i sprawdzac na ktorym pojawi sie napiecie dopiero po przekreceniu staycjki, ale jak go podlaczyc- 1 kabel voltomierza przykladac do kazdego przewodu po koleji a 2 poprostu miec na jakies masie?

Radio niestety nie posiada bluetootha

0
  • #6 25 Sty 2015 09:42
    jdubowski

fran15 napisał:
    ale jak go podlaczyc- 1 kabel voltomierza przykladac do kazdego przewodu po koleji a 2 poprostu miec na jakies masie?

Otóż to.

A co do USB to masz opisaną procedurę synchronizacji w instrukcji radia czy po prostu chcesz odtwarzać mp3 z telefonu traktując go jako pamięć zewnętrzną?

0
  • #7 25 Sty 2015 12:32
    fran15
    Poziom 8  

Podaczam telefon pod port USB tak jak kaze instrukcja, wtedy telefon powinien dzialac wlasnie tak jakby pamiec zewetrzna - radio powinno byc poprostu jego glosnikiem...
    Ale wydaje mi sie ze chyba cos w telefonie bd nie tak ze nie chce sie polaczyc z tym radiem, albo ewentualnie radio nie bedzie kompatybilne z tym modelem telefonu,
    lecz dziwi mnie to ze kiedys pare razy takie polaczenie mi dzialalo ...
    Byc moze ze to przez aktualizacje systemu android do wersji kit kat...

Sprobuje znalezc ten przewod ktory idzie po stacyje i napisze czy udalo mi sie go prawidlowo podlazyc.

0
  • #8 29 Sty 2015 15:58
    fran15
    Poziom 8  

Wiec tak, pomierzylem co trzeba i okazuje sie ze najwiecej pradu w samochodzie pobiera mi radio, nawet wylaczone a dokladnie jego panel, jezeli go wyciagam to z 140mV spada do 18mV... Czy moge cos z tym zrobic czy musze radio przelaczyc spowrotem pod stacyjke?
    Swoja droga slyszalem ze oryginalne radia tyle pradu nie powinny pobierac, a jednak...
    A co do przewodu zasilania ze stacyjki to nie potrafie go zlokalizowac-
    przy wylaczonej stacyjce jedynie przewod (6 i 8 z kostki ISO) zolty i czarny (ze zdjecia wyzej) maja 0mV , ale gdy ja wlaczam to jest tak samo.
    Nie chcialbym rozbierac calego auta zeby po kablach dojsc do tego ktory to,
    macie moze jakis pomysl?
    Jeszcze jedno, przewod od el. szyb ktory zaznaczylem na zdjeciu gdy sa wlaczone pod +12V z aku to pobor pradu na postoju wzrasta o jakies 100mV czy to normalne?
    Tez go bd chcial podlaczyc pod stacyjke...

0
  • #9 29 Sty 2015 16:36
    jdubowski

fran15 napisał:
    Wiec tak, pomierzylem co trzeba i okazuje sie ze najwiecej pradu w samochodzie pobiera mi radio, nawet wylaczone a dokladnie jego panel, jezeli go wyciagam to z 140mV spada do 18mV

mV? Prąd w miliwoltach mierzysz? Doucz się.

fran15 napisał:
    Czy moge cos z tym zrobic

Wyjmować panel?

fran15 napisał:
    A co do przewodu zasilania ze stacyjki to nie potrafie go zlokalizowac-
    przy wylaczonej stacyjce jedynie przewod (6 i 8 z kostki ISO) zolty i czarny (ze zdjecia wyzej) maja 0mV , ale gdy ja wlaczam to jest tak samo.

Jak wszędzie jest 0mV to jakim cudem radio ci działa?
    Po pierwsze upewnij się że potrafisz używać miernika, po drugie sprawdź bezpieczniki.

fran15 napisał:

Udaj się do elektryka samochodowego, bo się obawiam że wiecej popsujesz...

fran15 napisał:
    Jeszcze jedno, przewod od el. szyb ktory zaznaczylem na zdjeciu gdy sa wlaczone pod +12V z aku to pobor pradu na postoju wzrasta o jakies 100mV czy to normalne?

Co mają elektryczne sysby do radia? Skąd w ogóle koncepcja że to przewód od szyb? Może zasilanie wzmacniacza antenowego, wzmacniacza głośników tylnych (co to za auto?) Może wysuwacz anteny teleskopowej?

0
  • #10 29 Sty 2015 19:40
    fran15
    Poziom 8  

mA oczywiscie, pisalem w pospiechu...
    Mialem na mysli cos zeby nie trzeba bylo zawsze wyjmowac panelu, cos z przewodami np..
    Dokladnie 0mV (ale na tych 2 przewodach o ktorych pisalem wyzej), poniewaz jak pisalem wczesniej teraz radio mam podlaczone pod +12V prosto z aku, dlatego dziala.
    To napewno el szyby bo tylko one z podlaczonym przewodem dzialaja a bez nie. Poprostu mam je podlaczone na kostce przy radiu.
    Miernika uzywac umiem na tyle co trzeba niech sie pan nie martwi, a tutaj szukam porady(nie wymadrzania sie), do elektryka udam sie w ostatecznosci...

Jeszcze pytanie- czy przewod ktorego szukam (zeby podlaczyc np radio poprzez stacyjke) ma miec 12V tak jak ten co jest bezposrednio z aku ?

Samochod Fiat Bravo

0
  • #11 29 Sty 2015 21:36
    jdubowski

fran15 napisał:
    teraz radio mam podlaczone pod +12V prosto z aku, dlatego dziala.

Bez bezpiecznika? Prosisz się o kłopoty, gaśnica zwykle nie wystarcza.

fran15 napisał:
    Jeszcze pytanie- czy przewod ktorego szukam (zeby podlaczyc np radio poprzez stacyjke) ma miec 12V tak jak ten co jest bezposrednio z aku ?

Tak, ale po przekręceniu kluczyka.
    Bezpieczniki sprawdziłeś?

0
  • #12 30 Sty 2015 12:23
    fran15
    Poziom 8  

jdubowski napisał:

W radiu jest bezpiecznik.

jdubowski napisał:

Tak, ale po przekręceniu kluczyka.

No i wlasnie nie moge znalezc tego przewdu...

jdubowski napisał:

Bezpieczniki sprawdziłeś?

Od czego bezpieczniki?
    Od radia jest ok

0
  • #13 30 Sty 2015 13:39
    jdubowski

fran15 napisał:
    jdubowski napisał:

W radiu jest bezpiecznik.

Jak ci się przetrze izolacja przewodu prowadzącego od akumulatora to on nie pomoże.

fran15 napisał:
    Od czego bezpieczniki?
    Od radia jest ok

No to zostaje głębsze badanie instalacji bo albo gdzieś masz jakieś szewskie przeróbki, albo gdziesik przerwę (kostki po drodze).

fran15 napisał:
    To napewno el szyby bo tylko one z podlaczonym przewodem dzialaja a bez nie. Poprostu mam je podlaczone na kostce przy radiu.

A ów przewód "od szyb" nie jest aby przewodem załączanym przez stacyjkę?

0
  • #14 30 Sty 2015 18:44
    fran15
    Poziom 8  

Nie , ten od szyb jest zmostkowany z tym ktory idzie prosto z aku.
    Bede musial w koncu w weekend troche tam pogrzebac i zobacze po kolei gdzie moze byc ten przewod ktorego szukam...

0
  • #15 31 Sty 2015 15:11
    fran15
    Poziom 8  

Nigdzie, przy radiu nie moge znalezc wolnego + ktory idzie po stacyjce...
    Moze ktos powiedziec pod co najlatwiej moglbym sie podpiac (zeby bylo napiecie po przekreceniu staycjki) i poprowadzic sobie przewod do radia i tych el. szyb ?
    Przypomne auto Fiat Bravo 1.9 Jtd

0
  • #16 04 Lut 2015 20:18
    fran15
    Poziom 8  

Podpiąłem sie pod + na zapalniczce...
    Mozna zamknac temat

0
  Szukaj w 5mln produktów