Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVerMedia H727E CaptureHD - Błąd BEX przy zapisie strumienia (analogTV/radio)

23 Sty 2015 15:35 1152 2
  • Poziom 9  
    Cytat:
    1. ASRock (Intel B75) B75 Pro3 Motherboard (P1.60)
    2. Intel(R) Core(TM) i5-3350P CPU @ 3.10GHz (4 CPUs)
    3. Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz DDR3 CL9 DIMM 1.5V (wpięte w sloty A2 i B2, bo A1 jest przysłonięte przez radiator... w BIOSie jest info o włączonej funkcji dual-channel memory mode)
    4. MSI GeForce GTX 660 2048MB DDR5 192bit TwinFrozr III OC (sterownik 347.25)
    5. OCZ Tehnology ZS Series 600W
    6. +5.0V/5.208V +3.3V/3.392V +12V/12.302V Vcore +1.056V
    7. temp.cpu/32C/89F, temp.pł.gł/29C/84F, temp.hdd/25C

8. karta tv/tuner DVB-t: AVerMedia H727E PCIe Hybrid DVBT HDMI Capture Device [1A0A-6202] [NoDB]

Typ magistrali PCI Express 1.0 x1
    Magistrala / Urządzenie / Funkcja 2 / 0 / 0
    ID urządzenia 1A0A-6202
    ID podsystemu 1461-6212
    Klasa urządzenia 0400 (Video Device)
    Numer wydania 01
    Fast Back-to-Back Transactions Nieobsługiwane

Własności urządzenia
    Działanie przy 66 MHz Nieobsługiwane
    Bus Mastering Włączone

Wersja sterownika: 1.54.64.42

9. Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.141211-1742)
    10. Avast Free Antivirus 2015 (2015.10.0.2208), COMODO Firewall 8 (8.0.4344)

Witam,

Miesiąc temu nabyłem kartę TV firmy AVerMedia. Z początku wszystko wydawało się działać prawidłowo. Oprogramowanie dedykowane dla tej karty (obecnie AVer3D MediaCenter 3D) wykryło wszystkie kanały tv analogowej i cyfrowej oraz kanały radia FM.
    Próbowałem przechwycić strumień tv analogowej i cyfrowej przy pomocy takich programów jak VLC Player (trochę uciążliwe, ręczne ustawianie kanałów), czy ChrisTV PVR (wersja testowa) i muszę przyznać, że firmowe oprogramowanie sprawuje się najlepiej (np. brak szumów w trakcie odtwarzania tv analogowej). Z tego też względu chciałem poprzestać na korzystaniu z oprogramowania AVerMedia.
    Niestety przy każdej próbie zapisu dowolnego strumienia (!) (obojętnie czy jest to tv analogowa, cyfrowa, czy radio FM) pojawia się komunikat, że aplikacja przestała działać a w logu widać informacje o błędzie BEX.

Ogółem to czego udało mi się dowiedzieć to to, że oprogramowanie AVerMedia faktycznie może działać niestabilnie na Windows 7 64bit (niby ostatnia wersja oprogramowania i sterownika miała mieć poprawioną kompatybilność z Windows 7 i 8/8.1).

Na forach znalazłem poniższe zalecenia (odnośnie samego błędu BEX), które też zastosowałem, ale bez rezultatu:
    - wyłączenie usługi 'zapobiegania wykonywaniu danych' (DEP, Data Execution Prevention)
    Tu miałem problem z dodaniem do wyjątków programu AVer3D MediaCenter (pojawiał się komunikat, że "ten program musi być uruchamiany z włączoną funkcją DEP") i z tego względu wyłączyłem całkowicie tą usługę.

- wyłączenie usługi UAC (User Account Control)
    - uruchamianie oprogramowania jako administrator
    - dodanie do wyjątków, lub całkowite wyłączenie programu antywirusowego (przez jakiś czas miałem odinstalowanego avasta i comodo, ale to też nic nie dało)
    - odinstalowanie wszelkich codec packów (miałem zainstalowane Windows 7 codec pack i DivX 10, odinstalowanie również nie pomogło)
    - ustawianie koligacji procesorów na jeden rdzeń (w menedżerze zadań)
    - uruchamianie systemu przez czysty rozruch

Po wykonaniu powyższych czynności skontaktowałem się z pomocą techniczną firmy AVerMedia.
    Oto ich odpowiedź:
    Cytat:
    This error comes from your System - not our software. Previously similar finished in the way that customer's PC was infected with a virus and after solving this issue our app worked fine.

Fist of all, please do virus scan on your pc.
    Secondly, please use REVO Uninstaller to delete everything related to AVerMedia and clean the registry, upon restarting your PC please install again the newest version from avermedia.com.

Po wykonaniu czynności:
    1. Pełny skan wszystkich dysków Avast (znaleziono jeden zarażony plik z "malware-gen win32", zaleciłem usunięcie pliku);
    2. ponowne uruchomienie
    3. Pełny skan COMODO - tu już niczego nie znalazło, ale na liście nieznanych aplikacji pojawił się m.in. AVer3D MediaCenter 3D;
    4. Przy użyciu REVO Uninstaller PRO (30-dniowa wersja testowa) odinstalowałem oprogramowanie ze sterownikiem (usunięto wszystkie pozostałe foldery, pliki i wpisy do rejestru).
    5. ponowne uruchomienie
    6. Ponowne zainstalowanie najbardziej aktualnego oprogramowania dostępnego na stronie WWW producenta. (w ten sposób przetestowałem MediaCenter 3D, MediaCenter TV (po rozmiarze instalatora to chyba jedno i to samo) w wersji 1.7.9.86 i w wersji starszej 1.7.3)
    ... błąd wciąż się pojawia.

Wczoraj (22 styczeń 2015) przesłałem odpowiedź do pomocy technicznej AVerMedia, ale odpowiedź uzyskam pewnie pod koniec przyszłego tygodnia (wcześniej tydzień czekałem na odpowiedź).

Zauważyłem, że pliki video utworzone przy próbie zapisu strumienia przy pomocy AVer MediaCenter zawierają kilka sekund materiału w dobrej jakości audio/video.

Macie jakiś pomysł jaka usługa, lub ustawienia systemu/oprogramowania/BIOSu może mieć jeszcze wpływ na to?

Jeszcze dziś postaram się przesłać wynik testu memtest86.
  • Poziom 9  
    Czy do tego urządzenia można podłączyć sygnał poprzez HDMI z tunera multimedi tak by móc nagrywać interesujące mnie programy?
  • Poziom 9  
    Z powodu braku rozwiązania problemu wywaliłem kartę z komputera i teraz leży sobie w pudełku.
    Kartę zakupiłem głównie po to żeby zgrywać sobie wybrane programy w celu ich obejrzenia wtedy kiedy będę miał na to czas tak więc sama możliwość oglądania tv na kompie mnie nie interesuje.

#bugfix
    Z tego co czytałem do to niektóre funkcje zapisu (chyba z hdmi) są poblokowane. Podobnie jest z obrazem 3D, które karta obsługuje, ale nie pozwala na zapis.

Temat do zamknięcia.